Aylık 9 Bin Liraya Çalışacak İşçi Bulamıyorlar

Aylık 9 Bin Liraya Çalışacak İşçi Bulamıyorlar hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Aylık 9 Bin Liraya Çalışacak İşçi Bulamıyorlar ile benzer konular hakkında bilgi almak için Ekonomi kategorimize göz atabilirsiniz.

Aydın’da her yıl olduğu gibi bu yılda Kestane hasat mevsimi başladı. Ancak birçok kestane üreticisi hasat yapmak için yevmiyeli işçi bulamadıklarını ifade ediyor.

Aydın’da kestane hasadı başladı başlamasına ancak üreticiler dertli. İşçilere günlük 300 lira yevmiye vermelerine rağmen işçi bulamadıklarını belirten üreticiler, “Kestane ağaçlarının çok yüksek olması nedeniyle işçiler bu işi yapmak istemiyor” diyor.

Aydın’da her iş kolunda çalışmak isteyenlerin tarım alanında çalışmak istemediğini belirten kestane üreticileri, “Geçen yıl 180 – 200 TL yevmiye veriyorduk, bu yıl bu rakamı 300 TL yapmamıza rağmen kestane çırpmak için kimseyi bulamıyoruz” dedi. Aydın Efeler merkez, Nazilli, Köşk, Ödemiş ve Sultanhisar ilçelerinde birçok kestanenin dallarda kaldığını belirten Aydınlı çiftçiler, zamanında kestane hasadının yapılmamasının mallara zarar verdiğini belirterek , yetkililerin bu konuda yardımcı olması gerektiğini söyledi.

Aylık 9 Bin Liraya Çalışacak İşçi Bulamıyorlar hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“Aylık 9 Bin Liraya Çalışacak İşçi Bulamıyorlar” üzerine 23 yorum

  1. Biz dağcıyız profesyoneliz yani yükseklik falan sorun değil kendi ekibimiz var para konusunda sorun olmazsa iş bizim için basit

    Cevapla

Yorum yapın