1. Anasayfa
 2. Ekonomi

Binomo Nedir? Para Kazanma ve Şikayet

Binomo Nedir? Para Kazanma ve Şikayet
8

Bir finans platformu olan Binomo hakkında merak ettiklerinizi bu rehberde inceledik.

Son dönemde Türkiye’de de agresif bir reklam politikası ile neredeyse her platformda reklamları karşımıza çıkan Binomo, bir ikili opsiyon platformudur. Ancak bu sadece platformun adı. Aslında işleyiş için farklı birçok yorum bulunuyor. Bu nedenle Binomo ile yatırım yapmak ve para kazanmak için yola koyulmayı planlayan yatırımcıların önceden bilmesi gereken Şikayetler gibi birçok konu var.

Karlı İş Fikirleri platformu olarak, Türkiye’de yatırımcı ve girişimcilerin eğilimlerine yönelik araştırmaları da sık sık yapıyoruz. Bu kapsamda son dönemde Binomo adlı ikili opsiyon yatırım platformu hakkında da bir araştırma gerçekleştirdik. Karşılaştığımız sonuçlar ise tam olarak iç açıcı değil, çünkü Binomo platformu Sermaye Piyasası Tarafından kumar olarak nitelendiriliyor ve bu kapsamda yasal bir statüsü yok. Ayrıca Binomo platformunda yaptığınız işlemlerin resmi olarak kanıtlanması durumunda SUÇ İŞLEMİŞ olduğunu da belirtmek istiyoruz. Bu nedenle Binomo ile ilgili işlem yaptığınız hesaplara bloke konulabilir hatta hapis cezası ile de karşılaşabilirsiniz.

BINOMO NEDİR?

Binomo bir ikili opsiyon platformudur. İkili Opsiyon ise belirli bir yatırım aracının belirli bir süre içerisinde yükselip, düşeceğini öngörüp, o öngörüye göre yatırım yapmaktır. Ancak ülkemizde yasal olarak ikili opsiyon yapılabilecek bir platform yoktur. Hatta Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), söz konusu İkili Opsiyona yönelik internet sitelerinin ‘Kumar‘ olarak değerlendirildiğini belirtelim. Kısaca, Binomo ve benzeri İkili Opsiyon platformlarını kullanmak yasal olarak suçtur.

Binomo’nun Türkiye’de yerleşik bir ofisi bulunmuyor. Binomo resmi olarak Seyşeller’de bulunan Mahé adasına kayıtlıdır. (GÜNCELLEME: Yeni Adres Birinci Kat, Birinci St. Vincent Bank Ltd Binası, James Caddesi, Kingstown, St. Vincent ve Grenadinler) Bu açıdan platform ile ilgili bir sorun yaşadığınız zaman resmi makamlar ile hakkınızı sorgulama şansınız olmayacak.

ÖNERİYORUZ: En Karlı Yatırım Araçları

BINOMO PARA KAZANMA

Binomo’ya ilk olarak Demo üye olabiliyorsunuz. Demo olarak üye olduktan sonra yatırımcıya  1000 sanal para veriliyor ve bu para ile kendinizi para yatırmadan deneme fırsatı elde ediyorsunuz. Ancak yaptığımız araştırmalarda, Demo hesabı kullanan kullanıcıların büyük bir kısmının bu yol ile parasını artırdığı yönünde. Ancak demo hesap açtıktan sonra sık sık platform sizi gerçek üyeliğe teşvik edecektir.  Bir yatırımcı olarak sizler de demo hesapta para kazandığınız için muhtemelen gerçek hesaba geçmek için siteye para yüklemek isteyeceksiniz. Sitede gerçek yatırım yapmak için minimum 10 Dolar yatırmanız gerekiyor. Bu yatırım işleminin ardından gerçek hesap ile işlem yapmaya başlayabiliyorsunuz.

Binomo’ya kredi kartı ve banka havalesi ile para yatırabiliyorsunuz. Parayı yine aynı şekilde çekebiliyorsunuz ancak buraya kadar okuduysanız, lütfen şikayet kısmını da okumadan ayrılmayın.

Platformda ikili opsiyon ile yatırım yapabileceğiniz borsa, döviz ve emtia kategorilerinde 70 farklı yatırım çeşidi bulunuyor.

BINOMO ŞİKAYET

Türkiye’de son dönemde yoğun bir kullanımı olan Binomo için çok sayıda şikayet var. Bu şikayetlerin bir kısmı belirli bir süre sonra çözülmüş gibi görünse de, halen çözülememiş çok sayıda şikayet olduğunu belirtelim.

Bu şikayetlerin bir kısmı şöyle;

Binomo Hesabımı Bloke Edip Parama El Koydu, Paramın İadesini İstiyorum – AYŞENUR

Binomo uygulamasını 1 yıla yakındır kullanıyordum hiçbir sorun yoktu. 27 mayısta mail attılar (görsellere ekledim, bakabilirsiniz) hesabım bloke edildi ve 42.600 TL hesabımda kaldı, çekemiyorum. Ama benim 2. Hesabım da yoktu ya da kural dışı hiçbir şey yapmamıştım. Bunu kanıtlasınlar şu yüzden hesap bloke ettik bunlar da kanıt desinler demiyorlar, yok çünkü asla kuralları çiğnemedim, yapsaydım bu kadar uğraşmazdım alamayacağım için ama hesabımdaki para kârım değil, tamamen benim param kaybım zaten ortada.

Attıkları maildeki maddelerde sadece şüphe üzerinden yürüyerek kapattıklarını söylüyorlar. Şu ana kadar yaklaşık 110.000 TL’ye yakın para yatırdım hesaba. 60.000 TL’ye yakınını oynayarak kaybettim. Kaybettiğim paraya bir şey demiyorum ama hesabımda kalan kendi paramı çekmek istiyorum, bakın ben hesabımın açılmasını istemiyorum hesabımda kalan paramı çekmek istiyorum.

Defa kez mail attım cevap hep aynı her seferinde aynı maddeleri atıyorlar, hiçbir şekilde 2. Hesabım olduğuna dair ya da kuralları çiğnediğimi gösteren bir kanıt yok ortada. Lütfen hesabımdaki paramı iade edin.

Binomo 500 TL Param İçeride Kaldı!

Gerçek hesap oluşturdum ve kolayca para yatırabildim. Birkaç gün uğraştıktan sonra paramı çoğalttım fakat Binomo paramı vermemek için direniyor resmen bu ne biçim iştir? 3 gündür paramı çekmeye çalışıyorum bir türlü olmuyor. 500 TL param içeride kaldı bu ne biçim iş böyle?

Binomo Aboneliğimi İptal Etmiyor? – GÜLÇİN

Merhaba
Binomo aboneliğimi iptal etmiyor.
Üye oldum. Sistemi deneyip sürekli kaybettim. Çıkmaya karar verdim. Gereken bölümlere basıp silineceği yazıldı. Öylede yaptım.
Ama 15 gündür aktif değilsiniz diye mail geldi. Bir de Aylık 10 dolar üyelik bedelinden bahsediyorlar
Ben hesabım kapalı erişemiyorum. Bu 10 dolar hangi
hizmetin bedeli, şikayetçiyim!

Binomo Para Çekimi Vermiyor – İBRAHİM

Bu nasıl bir uygulama. Yukarı yükselecek diyorum son 1 sanayi de %001 altına düşüyor ve kayıp ediyoruz aşağı yükselecek diyorum son 1 sanayi de %001 altına düşüyor ve kayıp ediyoruz 119 TL vardı çekim izni vermedi sonra param kayıp etim 11.78 düştü çekiyim dedim ona da izin vermedi. İşlem için 12 TL gerekiyormuş ben de 11.78 kuruş vardı 20 kuruş gibi oyun izin vermedi. Yani param içeride kaldı kaldı hiçbir şekilde para çekimi yok.

Binomo BTC Fonlama Haksız Komisyon Kesilmesi – MİKAİLCAN

Binomo insanları yanıltmaktadır kandırmaktadır… 4 gündür Binomo gerçek hesabıma BTC cinsinden fonlama yaptım ve benim fonlamarım bir bahaneyle, benden haksız bir şekilde yüksek komisyon alınarak beni mağdur etmeye kalkıştılar! Söz konusu fonlamam hesabıma geçmedi ve beni ekonomik olarak mağduriyete uğrattılar.

Binomo Paramı Vermiyor!

Binomo’dan para çekim talebinde bulunduğumda benden kimliğimin ön ve arka fotoğrafıyla beraber banka hesap numaramı istediler. Göndermeme rağmen kimliğimi selfie şeklinde tutarak tekrardan göndermem istendi. Bu adımı da uygulamama rağmen benden yine selfie istendi. Her türlü adımı uygulamama rağmen ısrarla paramı ödemek istemiyorlar.

Binomo 22.493 TL Paramı Ödemiyor!

Para yatırmanız için her kolaylığı yapıyorlar ama para kazanırsanız ve paranızı almak isterseniz. Problem çıkarıyorlar, belgeler istiyorlar. Günlerce belgelerle uğraştım. Belgeleri tamamladım. Ardından “para çekme isteği, onaylanmadı” dediler az kazanınca belki ödüyorlar, ama çok kazanınca ödemiyorlar. Sürekli mailler gönderdim, paramı istedim. “22.493 TL gönderdik” dediler. Dekont istedim, “dekont yok” dediler. Sonra “özür dileriz, 1.400 TL gönderdik” dediler. 1 lira bile göndermediler. Resmen dalga geçtiler sonra da “hesap kapatılmıştır” diye mail geldi.
Siteye girişimi engellediler. Şu an hesabıma da giremiyorum, 22.493 TL paramı da alamıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2 Bin Lira İle Ne İş Yapılır?

Binomo Hesabından Para Çektim Hesap Kartıma Gelmedi!

Binomo hesabında paramı çektim ve bana dediler param Başarı ile çekildi, bankaya gidip ARN kodunda alacaksınız ama bankaya gittim banka diyor ARN ve rrn kodu dış bir şey bilmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. 60 gündür param gelmedi. Ben paramı istiyorum. Ben sitede katarken 5 dj sürmedi ama çekerken bir türlü gelmiyor. Paramı istiyorum.

Binomo Ödenmeyen Kazanımlar!

Daha önceden yatırım yaptığım Binomo’da kar elde ettiğimde hemen hesabıma ödeme yapılıyordu şimdi ise kimlik ön arka kredi kartı resimleri isteniyor ve göndermeme rağmen hala onaylanmadı hesabım. Hesabımın daha önceden kullanmama rağmen hesap onayı istiyormuş beyefendiler ayrıca içindeki parayı da çekemedim.

Binomo Kötü Bir Uygulama!

Binomo milleti kandırıyor. Para çekmeyi deneyeyim dedim ve çekemedim beni uygulamadan attı giriş yapamıyorum. Hiç kimsede yardımcı olmuyor. Vallahi paramızı vermiyorlar diyorlar ki böyle bir hesap yok.

Binomo’da Yapılan Hata!

Parayı yatırdım paramı katladım ama geri ödeme yapmıyor. Saçma sapan bahanelerle ödemeyi yapmıyor. 10 gündür kredi kartını doğrula diyor.

Binomo’dan Para Çekilmiyor!

Binomo’ya 13.10.2018 tarihinde 40.71 TL yatırdım sitedeki müşteri temsilcisine yazdığımda iki gün sonra paramın banka hesabıma ödeneceğini söylediler 15.10.2018 tarihinde Binomo’dan bana param hesabıma yatacağına dair mail attılar bende bunu üzerine bankaya gidip kartıma böyle bir işlem olup olmadığını sordum ve bekleyen böyle bir işlem olmadığını ve kart numarasından para göndermeyeceklerini söylediler. 18.10.2018 tarihine kadar gelmedi.

Binomo Para Çekme Talebimi Reddediyor!

Para çekme talebinde bulundum önce bankanız red etti diyorlardı. Şimdi de param hesabımdan azaldı ama banka kartıma para ulaşmadı. mağdur edildiğimi düşünmeye başladım. Banka kartımdan para yatırırken sıkıntı yok ama onlar bana gönderirken red edildiğini söylüyorlar. Bir de üstüne e cüzdandan para gönderin oradan çekebilirsiniz diyorlar. 80 lira mı aldıkları yetmiyor bir de 40 lira daha istiyorlar.

Binomo Önlü Arkalı Kimlik Ve Kredi Kartımı İstiyorlar!

Youtube.com Türkiye’de bazı ünlü youtuberlere tanıtım reklamlarını izleyerek tanıdım bu siteyi hali ile yayıncı olan youtuber arkadaşa güvendim ve demo hesabı açtım ve devamlı kazandığımı gördüm sistemi çözdüm. Borsa gibi bir şey 100 yatırdığında sistem onu ikiye üçe katlıyor. Güvendim ve ilk hesap için minimum tutar belirtilen 1000 lira yatırdım belli bir süre sonra param arttı çekmek istediğimde sonuç alamadım mail attım çocukça geri dönüşler aldım hiçbir kurumsal kimlik durumu yok yani. Paramı çekmek istediğime dair devamlı ticketler açtım ve sadece 100 lira geri ödeme yapıldı o da zar zor geri kalanı istiyorum yatırdığım ham paramı verin yeter faizi sizin olsun dedim maalesef şu durumda yatıramıyoruz biz ödüyoruz ama hesaba geçmiyor diyorlar ve şart koşuyorlar nüfus kimlik cüzdanını önlü arkalı ve kredi kartınızın önlü arkalı resmini çekerek bize ulaştırın ancak öyle ödeme alabilirsiniz dendi. Sonra bende farklı resimler yükledim alakasız işleminiz gerçekleşiyor ödeme sağlanıyor dedi ve şifre sordu. Ve o anda uyandım.

Binomo Demo’da Kazandırıyor, Gerçekte Kayıp Ettiriyor

Yapay zeka gibi bir yazılım asla kazanamazsınız. Demo hesapta sürekli kazandım. Gerçek hesapta sürekli kaybettim. 2 günde gerçek hesapta 9000 TL gitti ama demo hesabım 10 milyon TL’yi geçti. Şikayet ediyorum. 1 tane kazanan var mı acaba?

Binomo’da Para Yatırma Ve Çekme Sorunu!

Yaklaşık 4 gün önce Binomo hesabıma CepBank aracılığı ile 200 TL gönderdim 4 gün geçmesine rağmen halen bu para hesabıma geçmedi. Bu durumun düzeltilmesi için her gün düzenli olarak mesaj attım fakat farklı farklı cevaplar aldım para hesabınıza gönderildi. Para kolay kazanılmıyor farklı kişilerle diyaloğunda paralarının çekemediğini gibi şikayetlerini duydum zaten yasal olmayan bir site devlete ödediği hiçbir vergi yok suç duyurusunda bulunamazsın verdiğin yatırdığın veya kazandığın hiçbir parayı almak için bir mahkemeye başvuru yapamazsın tahminim Türkiye’deki paraları dışarıya akışını sağlamak ve şu anda zaten yaşamın zor olduğu su günlerde insanların boğazını atacağı bir lokmayı de ellerinden almak.

Binomo Haksız Paralar Alıyor!

Binomo gibi siteler kendi doğrultularında sistematik bir şekilde düşüş çıkışı bağımsız olarak ayarlayarak insanların paralarını almaktalar. Bu gibi sitelerin devlet tarafından acilen engellenmesi ve yasaklanması gerekmektedir. Konuyu BİMER’den de şikayet olarak gerçekleştireceğim.

Binomo Paramı Yatırmıyor!

Binomo’da çekim işlemi yaptım ve 1 haftadır paramın yatırılacağını, yattığını sonra beklemem gerektiğini sonra jeton üzerinden çekileceğini tekrar yatacağını ve en son finans bölümünden kod beklediklerini söylediler fakat hala gerçekleşmedi ve erteleniyor. Vermeyeceğini açıkça uzatarak belli ediyor.

Binomo Türk Youtuberlar  Kandırdı!

Türk Youtuberlar tarafından öğrenci kişiler için Binomo adındaki siteye üye olunup paranızı dolar bazında 100 kat artırın şeklinde reklam videosu yayınlıyorlar. Bunu o**ı** s** u** gibi kişiler Youtube.com videolarında yayınlayarak kendi anlatımları ile izleyenlerine aktarıp, bakın ben üye oldum ve şu kadar da para kazandım diyerek kendi kodları ile üye olunmasını istiyorlar. Siteye girdim 1 hafta öncesinde ve 750 lira yatırmam durumunda 1 hafta sonrasında 1500 lira olacağına dair teklif aldım, onayladım. Şu anda param hesapta dahi gözükmüyor. Kullanıcı sözleşmesinde ise çek ülkesinin yasaları geçerlidir yazılmış.

Bu Türk Youtuberler bu kadar kişi bu şekilde kandırırken devlet neden bu kumar bahis sitelerinin reklamını yapan kişilere ağır cezalar vermiyor? Acilen bu kişiler denetim altına alınmalı.

Binomo Kartıma 2 Gün Önce Verdiğim Onaylanan Çekim Gelmedi!

2400₺ yatırım yaptım gerçek hesabıma 2688₺ çekildi binomo hesabımdan 10000₺ çektim 2 gün oldu halen gelmedi soru soruyorum cevap veren yok yardımcı olur musunuz. Blokaj altında blk IP TL 2,688.00-stgord yazıyor lütfen yardımcı olun binomo hesabımdan çekim talebi verdikten sonra 2688₺ para çekildi 10000₺ hesabıma gelmedi.

Binomo Para Hesaba Gelmedi!

40 TL para attım param onaylandı ama hesaba gelmedi para. Bilgisi olan var mı iletişim numarası da yok. Bu nasıl bir şey anlamadım.

Kardeşim ya şimdi de oturum açma sayısını geçtiniz diyor mu. Şimdi ne zaman gireceğim hesaba onu da bilmiyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardım etsin.

Binomo Hala Para Yok!

Ö** C** adına hesap açıp Binomo’ya para yatırdım. Kalan doları mı geri çektim birkaç defa denememe rağmen geri yatırmadı ve tekrar siteye girdim param gözükmüyor göründü.

Binomo Kötü Bir Sistem!

28.000 TL’ye yakın param gitti. Paramı istiyorum bütün param gitti. Ben paralarımı geri istiyorum. Mağdurum.

Mustafa Acun kullanıcısı,

Bildiğimiz nitelikli dolandırıcılıktan başka bişey değil hiç kimseye tavsiye etmem sakın kanmayın tamamen para tuzağı.

Alakurt Rsm kullanıcısı,

Ben 5 dakikada 400 TL’mden oldum siz olmayın bu dolandırıcılara inanmayın yılların forexcisiyim borsa hakkında iyiyimdir tamamen sizi dolandırmak adına kurulmuş bir sistem.

Erkan Acar kullanıcısı,

Döviz işlemlerinizi kendi bankanızdan yapın arkadaşlar bu gibi uygulamalar yatırdığınız gibi kalmaz siz beklersiniz kazanacağım diye kaybettiğinizde tamamı elinizden kendi bankanızdan yaptığınız yatırımlar yükselirse sizin karınız olur düşse bile yaptırdığınız para sizde kalır fazla bir kaybınız olmaz buralardaki sanal paralar kadar kimse buralara güvenmesin.

Görkem Işık kullanıcısı,

Bu uygulamaya 1 bile çok para çekiminde direk çekiliyor almaya gelince 2bin liram var içerde alamıyorum 1 ay oldu kimse ilgilenmiyor uygulamayı kullanmamanızı tavsiye ederim gerçekten rezil bir uygulama.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Paranız Değerini Kaybetmesin: Yatırım Fon Hesabı Nedir?

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (8)

 1. Ben Binomo çalışanı falan değilim, ödeme yapıyorlar. Ödeme alamayanların tek sıkıntısı hesap onaylayamamak. Çoğunluk sahte hesaplar ile veya başka isimler ile kayıt oluyorlar. Binomo bu konuda çok hassas. Aşırı hassas. Kendi adına kredi kartı banka cüzdanı ile ödeme yapabilir veya çekebilirsin. Doğrulama prosedürüne gitmeden ödeme alamazsın. Çekmeye çalıştığın vakit ödeme engellenebilir, tek sebebi doğrulama istemeleri. Ben ödeme aldım kaç defa genelde 10 dakika için de yatıyor. Canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz. Çok cana yakınlar.

 2. Dolandırıcılar 125.564 tl mi vermiyorlar

 3. Sanırım binomo çalışanlarından bir ekip düzenli olarak kendileri hakkında yazılmış şikayetleri inceliyor. Ve bu şikayetler hakkında “sözde” yatırımcı olarak kendilerini gösterip hiç bir sorun yaşanmıyormuş gibi yorumlar gönderiyorlar.. :)

 4. 18 Şubat 2019

  Merhabalar,
  Yazınızı okudum ve tecrübemi sizlerle paylaşmak istedim. Ben yaklaşık 5 aydır binomo üzerinden gayet
  güzel paralar kazanıyorum. Sağdan soldan duyduklarınızla hareket etmeyin, ben de başta sizler gibi
  önyargılıydım fakat bir arkadaşım deneyip görmüş, gerçekten parasını kazanıp hesabına yatırdıktan
  sonra ikna oldum ve ben de denedim. Paranızı çekmeyle ilgili, kimlik doğrulamayla ilgili vb. herhangi
  bir sorununuzda destek birimi yeterince yardımcı oluyor. Destek konusunda çok ilgililer. Yazının
  tamamını okudum, diğer siteleri denemedim fakat binomo için kendi tecrübelerimden gelen çıkarımla
  söylüyorum tamamen güvenilir arkadaşlar.

  • 4 Mart 2019

   Merhaba Kemal bey gerçekten de parayı veriyorlarmi ben para yatırıp oynayacaktim ama bu şikayet leri görünce kararsız kaldım lütfen yardımcı olur musun

   • 12 Aralık 2021

    Merhabalar bende yaklaşık 6.7 aydır binomo oynuyorum sıkıntı yasamadım sıkıntı genelde Türkiyedeki bankaları ile sorun oluyor diye biliyorum papara gibi bagımsız banka kartıyla oynarsanız sorun cözülür yada enpara da karta güzeldir

  • telefonunu verirmisin sorun değilse görüşmek isterim

 5. 7 Şubat 2019

  Merhaba ben haftalardır binomo üzerinden paralar kazanıyorum ve yazınıza denk geldim.
  Şikayetler kısmını cımbızla çekip yazmışsınız, sikayetvar sitesine girip o şikayetleri buldum ve destek ekibinin
  bu yazılan şikayetleri çözdüğünü gördüm. Bence siz de siteye gidip o şikayetleri tekrar kontrol etmelisiniz.
  Ben para kazanıyorum ve bu parayı istediğim zaman çekebiliyorum. Sorunum olduğu zaman ise destek birimi
  kısa sürede çözüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir