1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş

1 – 2 Bin Lira ile Ne İş – Yatırım yapılır? (1000 – 2000 TL)

1 – 2 Bin Lira ile Ne İş – Yatırım yapılır? (1000 – 2000 TL)
0

Çok küçük olarak nitelendirilebilecek bir sermaye olan 1000 – 2000 lira ile birçok iş fikrini elbette hayata geçiremezsiniz. Ancak küçük de olsa, bir yerden başlamak gerekir. Ayrıca, bu sermayeye sahip birkaç ortak bulursanız, daha yüksek sermayeli iş fikirlerini hayata geçirebileceğinizi de unutmayın.

Sermaye konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız düşük sermayeler ile de iş yapabilmeyi ve bu sayede sermayenizi artırmayı öğrenmeniz gerekiyor. En düşük sermayeler olan 1 – 2 (1000 – 2000 lira) ile ne iş yani yatırım yapılır konusunda önemli önerilerde bulunacağız.

Bin – İki bin liralık sermayeniz varsa sizlere en iyi önerimiz elbetteki sermayenizi kısa zamanda 2-3 katına çıkartarak en kısa sürede 5 bin liralık minimum tabana ulaşmanız olacak. Bu miktarlara ulaştıktan sonra çok daha güzel iş fikirleri bulabilirsiniz.

  1. Sermayesiz İş Fikirleri
  2. 5 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
  3. 10 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
  4. 20 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
  5. 50 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
  6. 100 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
  7. Zengin Olmanın Yolları

1-2 BİN LİRALIK İŞ FİKİRLERİ

SEYYAR SATICILIK

seyyar iş fikirleri

Biraz zahmetli olduğunun farkındayız, ancak para kazanmak ve sermayenizi artırmak istiyorsanız; ter dökmeye başlamanız gerekir. Ülkemizde ve dünyanın geri kalanında sadece seyyar satıcılık yaparak binlerce lira para kazanan çok sayıda girişimci bulunmaktadır.

Midye satabilirsiniz, su satabilirsiniz, çay-kahve satabilirsiniz, pilav satışı yapabilirsiniz.

Genel olarak seyyar satıcılığa başlamak için 1-2 bin liralık sermaye yeterli olacaktır. Önemli olan, seyyar satıcılık yapabilecek güzel bir lokasyon bulmaktan geçiyor. Ardından farklı farklı şeyler satarak, hangisinin daha çok satış oluşturduğunu incelemeniz ve o ürüne yoğunlaşmanızdan geçiyor.

BİSİKLET KİRALAYIN

BİSİKLET KİRALAYIN

İyi bir arkadaş çevreniz varsa bu iş size önerebileceğimiz en güzel iş. Kesinlikle 1-2 bin liralık sermayeniz varsa bu işi yapmalısınız. 1-2 bin lira ile orta özelliklerde 3-4 adet bisiklet satın alabilirsiniz. Bu bisikletleri satın aldıktan sonra kiraya vereceksiniz. Her bisiklet bir gün için size 20-25 lira para kazandıracaktır. Eğer 3 bisiklet alırsanız ortalama günlük 60-70 lira kazanabilirsiniz. Bu da aylık 1800 liradan fazla kazanç demek.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Petshop Dükkanı Açmak

Her gün kiraya veremezseniz bile haftada 2-3 müşteri bulmanız bile 6 ay gibi kısa bir sürede size en az 5 bin lira kazanç sağlayacaktır. Bisiklet kiraya verdiğiniz zaman bisikletlerinizin çalınmaması için mahallenizde veya sitenizde bulunan tanıdık insanlarla çalışabilirsiniz. Ayrıca bir kırtasiyeye giderek bir A4 kağıdı alıp basit bir sözleşme alarak müşterilerinize imza attırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Pazarda Tezgah Açmak

OYUN OYNAYIN

OYUN OYNAYIN

2-3 bin lira ile iyi halli bir masaüstü bilgisayarı alarak STEAM üzerinden yetenekleriniz doğrultusunda oyunlar oynayarak bu oyunlardan da para kazanabilirsiniz. Bu zahmetli ancak eğlenceli bir yoldur. Yalnız eğer yetenekleriniz oyunlarda pek işe yaramıyorsa bu işe girmenizi tavsiye etmiyoruz. Zira oyun oynayarak para kazanmak için oyunlarda önemli başarılar elde etmelisiniz. Bu konuda hazırladığımız rehbere Oyun Oynayarak Para Kazanma adlı sayfadan ulaşabilirsiniz.

EDİTÖRLÜK YAPIN

haber editör

Bu iş için aslında bilgisayarınız varsa 2-3 bin lira da harcamanıza gerek yok. Editörlük hizmeti internette en çok ihtiyaç duyulan iş alanlarından biridir. Eğer klavye kullanımınız iyi düzeyde ise çeşitli forum sitelerinde editörlük işlerine başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca sizde editörlük yapabileceğiniz İnternet sitelerine mail atarak, editörlük yapabileceğinize dair bir mail yollayarak iş bulabilirsiniz.

FORUM YÖNETİCİSİ OLUN

1 - 2 Bin Lira ile Ne İş - Yatırım yapılır? (1000 - 2000 TL)

2-3 bin lira bir forum sitesi kurabilirsiniz. Eğer site kurmak konusunda becerileriniz yoksa forum sitelerinde yöneticilik yapabilirsiniz. Forum sitelerinde yöneticiler ortalama aylık 500 lira gibi cüzi ücretler kazandırır. Ancak yazımızın başında belirttiğimiz gibi öncelikli hedefiniz 5 bin lira sermaye kazanmak olduğunu unutmayın. Forum yöneticisi olarak para kazanabilmek ile ilgili rehberimize Forum Yöneticisi Olarak Para Kazanmak adlı sayfadan ulaşabilirsiniz.

İNTERNETTEN KAZANMA YÖNTEMLERİNİ KULLANIN

1 - 2 Bin Lira ile Ne İş - Yatırım yapılır? (1000 - 2000 TL)

Çok düşük sermayelere sahipseniz, odaklanmanız gereken noktalardan biri de internetten para kazanma yöntemleridir. Birçok internetten kazanç yönteminde sermayeye dahi ihtiyacınız bulunmaz. Örneğin, hemen bir anket doldur para kazan sitesi aracılığıyla biraz para kazanabilirsiniz.

İnternet üzerinden para kazanmanızı sağlayacak çok sayıda yöntem bulunmaktadır. Bunlara göz atmak için İnternetten Para Kazan rehberine mutlaka göz atmanızı öneririz.

YATIRIM FIRSATLARI

1 - 2 Bin Lira ile Ne İş - Yatırım yapılır? (1000 - 2000 TL)

Her düzeyden sermayeye uygun çok sayıda yatırım aracı bulunmaktadır. Birçok yatırım aracına 1-2 bin lira ile de kolaylıkla giriş yapabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Risk ve potansiyel ölçüsünde değerlendirmek üzere yatırım araçlarını incelemek ve en iyi seçimi yapmak için En İyi Yatırım Araçları rehberini inceleyebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap