1. Anasayfa
 2. Evde Ek İş

Forum Yöneticisi Olarak Para Kazanmak

Forum Yöneticisi Olarak Para Kazanmak
7

Sosyal medyanın etkisiyle sayısı çok azalmış olsa da halen internetin önemli bir parçasını da forum siteleri oluşturmakta. Kapsamlı ve milyonlarla ifade edilen üyeleri bulunan forum siteleri için yöneticilik yaparak para kazanabilirsiniz.

Forumlar kısaca bir fikir yada çalışma alanı kurularak açılan internet sitesi anlamına geliyor. Örneğin kadınların buluştuğu, girişimcilerin buluştuğu yada memurların buluştuğu bir çok forum sitesi aktif olarak hizmet veriyor. Bu forumların bir kısmının üye sayısı milyonlarla ifade ediliyor. Bu nedenle bu forumlara kullanıcılar anlık yüzlerce mesaj gönderebiliyor. Hal böyleyken forum sitelerinin bir denetim mekanizmasına ihtiyacı var.

Eğer sermayem yok ama iyi internet kullanıyorum ve vaktim bol diyorsanız forum sitelerinde yöneticilik yaparak para kazanabilirsiniz.

Forum sitelerinde yöneticilik yapmak için yapmanız gereken ilk adım, mevcut forum sitelerinin iletişim bölümünden “yönetici” arayıp aramadıklarını sormaktır. İlgilenebileceğiniz tüm forum sitelerine bir mail gönderin, bu maillerde boş vaktinizin olduğunu ve forum için değerli içerikler ile birlikte adil bir yönetim sağlayabileceğinizi mutlaka belirtin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2020’de Para Kazanmanızı Sağlayacak En Kârlı E-ticaret İş Fikirleri

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Forum sahipleri büyük ihtimalle size ilk etapta bir deneme şansı vereceklerdir. Bu süreci başarıyla geçmeniz durumunda forumun yöneticisi olarak alınma ve bu sayede para kazanma şansınız olacak.

Eskisi kadar forumlar ile günün çok uzun vakitlerinde ilgilenecek profesyonel insanlar bulmak kolay değil. Forum sahipleri bu nedenle, yöneticilik için gelebilecek maillere iyi-kötü yanıt sağlamaktadır.

Forum yöneticisi olduğunuz zaman ise insanlar sizden daima doğru ve yansız kararlar vermeniz dışında herhangi bir şey istemeyecektir. İnternet kullanıcıları, forumlarda genellikle sorunlarına yanıt ararlar, forumun kategorisi hakkında da kısa bilgilere sahip olmak bu nedenle işinize yarayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  TikTok'tan Para Kazanma Yolları

NE KADAR KAZANIRIM?

Forum yöneticisi olarak para kazanmak isteyenlerin genellikle internet üzerinden farklı gelir kaynakları bulunmaktadır. Forum Yöneticisi olarak zengin olamazsınız ancak ortalama olarak aylık 2-3 bin lira ek gelir elde edebilirsiniz.

Çok da büyük olmayan forum sitelerinde geliriniz bin liranın dahi altına düşebilir. Ancak aynı anda 4-5 tane forum sitesine de hizmet verebileceğinizi unutmayın.

KENDİ FORUM SİTENİZİ KURABİLİRSİNİZ

Forum yöneticisi olarak bir süre deneyim elde ettikten sonra sizlere en büyük tavsiyemiz, zaten işleyişini öğrendiğiniz bir forum sitesi kurmaktır. Bu sayede gelir şansınız artma potansiyeli gösterecek ve kendi işinize sahip olmuş olacaksınız. Forum sitelerini kurmak çok kolaydır, ancak önemli olan insanları bu foruma çekebilmektir. Bunu başarabilmenin en iyi yolu ise, belirli bir kategoride alanının en iyisi olmaya çalışmaktır.

Günümüzde başarısız olan veya hiç başarıya ulaşmadan kapanan forum sitelerinin neredeyse tamamı genel forum sitesidir. Asla genel forum sitesi kurmayın, zira tüm alanlara yetişemezsiniz ve tüm alanlarda iyi içerikler sağlayamazsınız.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (7)

Popüler Yorumlar
 1. Eskiden çok para kazandıran bir işti

 2. teşekkürler hocam

Yapılan Yorumlar
 1. Bugün forumlarda para kazanma konusunda çok az fikrim var, sadece bazı sosyal ağlarda bir blog oluşturmak daha kolay olmaz mıydı?

 2. İNTERNETTEN KOLAY PARA KAZANMA..

  YATIRIM YOK, HERGÜN SADECE 1 KEZ GİRİP PUAN TOPLA TIKLAYARAK BİRİKİM YAPIYORUZ.
  HEPSİ BU KADAR ÇOK BASİT..
  YENİ ÜYE KAZANDIRARAK KAZANCINIZI KATLAYABİLİR VE AYDA TÜM FATURALARINIZI BU SAYEDE ÖDEMİŞ OLURSUNUZ.
  MOBİL CİHAZLARI HERGÜN KULLANIYORUZ.
  BU YÖNTEM ANKETLER GİBİ UĞRAŞ VERMEDEN KAZANDIRIYOR VE ARTIK HERKES BUNA YÖNELİYOR..

  Benim Ne Yapmam Gerekiyor?

  Sisteme üye olduktan sonra yapmanız gereken işlem günde sadece bir kez siteye giriş yaparak Puan Topla kısmından puanlarınızı toplamanızdır.

  Sitedeki asıl amaç ise Üyelerim kısmındaki davet kodunuz ile sisteme yeni üyeler getirerek, getirdiğiniz her üye size günlük puanın %25 ini kazandırmaktadır.

  Neden Bu Sistem Kuruldu?

  Bu sistemin kurulma amacı tamamen siz üyelerimizin ekstra bir kazanç sağlamak amacıyla faaliyete geçmiştir tabi ki bu işte biz kurucu ve yöneticilerimizin de kar payı bulunmaktadır.

  Kazancı nasıl sağlıyoruz sorusuna ise günde bir kez sisteme giriş yapıp puanlarınızı topladığınızda o anda sistemde gösterilen reklamlardan kazanç sağlamaktayız.

  Günlük Puan Nasıl Belirleniyor? 

  Gün içerisinde reklamlardan elde ettiğimiz gelirler; örneğin bugün 100 TL gelir sağladık ve sistemde 100 üye bulunmakta bu 100 üyemize eşit şekilde kazancı dağıtım yapıyoruz. Üye getirenler ise ekstra o üyelerin günlük puanının %25 ini de kazanmış oluyor.

  Sistem bu kadar basittir herkese bol kazançlar dileriz..

 3. forumlar eskisi kadar para kazandırmıyor arkadaşlar

 4. forum yöneticisiyim ama parasızım :(

 5. Eskiden çok para kazandıran bir işti

 6. teşekkürler hocam

 7. Teşekkürler bilgilendirme için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir