1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Senetle Vadeli Araba Almak

Senetle Vadeli Araba Almak
2

İşletmeniz veya bireysel olarak kullanımınız için bir araba ihtiyacınız olabilir ancak bu ihtiyacınızı gidermek için yeterli tutarda paranız olmayabilir. Eğer yeteri kadar paranız yoksa, bu durumda senetle vadeli olarak araba almayı planlayabilirsiniz.

Türkiye’de uzun yıllardır oto galericiler tarafından senetle vadeli olarak araba satışı yapılmaktadır. Ancak son yıllarda kredi kartları ve dolandırıcılık olaylarında yaşanan artış ile birlikte artık senetle vadeli araba satmak isteyenlerin sayısında ciddi düşüş yaşanmıştır. Galericiler artık sadece çok güvendikleri kişilere ve şahıslara senetle vadeli araba satışı yapmaktadır.

SENETLE VADELİ ARABA ALMAK

senetle araba

Ülkemizde senetle vadeli araba almak isteyenlerin ilk durak noktası galericilerdir. Ancak daha önce de belirttiğimiz üzere, galericiler sadece tanıdığı ve güvendiği insanlara böyle bir satış gerçekleştirmektedir. Eğer bu şansınız yoksa, galericilerden senetle vadeli bir şekilde araba alamazsınız.

Galericiler senetle vadeli olarak araba satışı gerçekleştirdiklerinde de size birçok bankadan çok daha yüksek tutarlardaki faizleri yansıtır. Örneğin, 100 bin liralık bir aracı senetle almak istediğiniz vakit aracın fiyatı 140-150 bin liralara kadar ulaşacaktır.

KREDİ KARTINIZIN LİMİTİNİ YÜKSELTİN

Ülkemizde hemen hemen tüm galericiler kredi kartı ile araç satışı yapmaktadır. Üstelik birçok galerici, bu kredi kartları için vade dahi uygulamamaktadır. Bu nedenle, eğer nakit paranız yoksa; kredi kartınızın limitini yükseltmeye çalışın. Üstelik bu çok daha güvenli ve hızlı bir yöntem olarak sizlere fırsat sağlayacaktır. Ülkemizde pek çok insan kredi kartları aracılığıyla araç alımı yapmakta ve bu araçları al-sat yaparak da ciddi gelirler elde etmektedir.

Kredi Kartı Limitini Artırmanın Garantili 8 Yolu adlı rehberimiz aracılığıyla limitinizi kolaylıkla artırabilirsiniz.

KATILIM SİSTEMLERİNİ DENEYİN

araba almak
Senetle vadeli olarak araba alma şansınız yoksa ve aylık düzenli bir gelire sahipseniz; kredi çekmeden ve çok az masraflar ile araba alabilirsiniz. Ülkemizde son dönemde ortaya çıkan katılım sistemleri aracılığıyla her ay yüzlerce-binlerce insan araba sahibi olmaktadır.

Fuzuloto, Eminototiv, Birarabam adlı katılım sistemleri aracılığıyla kredi çekmeden ve ciddi oranda bir peşinat ödemeden de araba sahibi olabilirsiniz. Bu sistemlerde ortalama olarak her 100 bin liralık araç alımı için 10-12 bin liralık komisyon ödemeniz istenir. Üstelik arabayı almak için ödeyeceğiniz aylık taksitleri de sizler belirlersiniz.

Her 3 katılım sisteminde de genellikle her ay çekiliş düzenlenir ve ilk ay da aracınızı alma fırsatınız doğar. Eğer çekilişler size çıkmazsa, ana katılımcı sistemi aracılığıyla taksitlerinizin mutlaka yarısına gelince arabayı almanız sağlanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Araba Bayilik İşi Nasıl Başlatılır?

Senetle vadeli olarak araba alamazsanız, bu yöntemi deneyerek de daha kolay bir şekilde araba alma şansınız olacak. Türkiye’nin her noktasında her 3 katılım sisteminin de şubeleri bulunuyor. Genellikle ek bir şart olmadan bu şubeler aracılığıyla katılım sistemlerinden birine dahil olabiliyorsunuz.

Katılım sistemlerinin bir diğer avantajı ise, galericilerin sağladığı senet sistemine göre çok daha güvenli olmasıdır. Ülkemizde birçok insan galericiler tarafından sağlanan senetli araç alımı tarafından dolandırılmıştır. Bu sistemler aracılığıyla daha güvenli bir şekilde araba alabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Slm katılım sistemlerini deneyelim de katılım sistemlerinde 15 milyar organizasyon ūcreti alıyorlar millet sokaktan mi topluyor o parayı madem bir hayır yapacaksın organizasyon ücreti alma

  2. Gerçekten çok yararli bir makale olmus. Bilgiler icin tesekür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir