Pizza Hut Bayilik

Bayilik Veren Firmalar 2022 - Franchise > Pizza Hut Bayilik

ABD merkezli Pizza Hut’un Türkiye’deki operasyonlarını Mawarid Gıda üstlenmektedir. Pizza Hut bayilik-franchise sistemi de Mawarid Gıda tarafından gerçekleştirilmektedir.

1958’de ABD’de kurulan pizza markası Pizza Hut, günümüzde dünyanın 100’ü aşkın ülkesinde 16 bine yakın restorana sahiptir. Gün geçtikçe franchise sayısı artan marka, Türkiye’de de 41 restorana sahiptir. Franchise veren pizza markaları arasında yer alan Pizza Hut’un bayiliğini alabilmek için 150 bin doları aşan yatırım sermayesine ihtiyacınız var. Ayrıca çatı firmanın talepleri doğrultusunda Mawarid Gıda, yeterli potansiyeli görmediği bölge ve şehirlerde tüm şartlar doğru olsa bile bayilik vermemektedir.

Pizza Hut’un son bayilik giriş bedeli 50 bin dolar seviyesinde. Bir restoranın kurulması için de 100 bin dolarlık yatırım sermayesine ihtiyaç duyuluyor. Pizza Hut, bir bayiliğin kurulması için tüm çalışmaları yakından takip ediyor ve restoranın kurulması bizzat Pizza Hut personelleri tarafından gerçekleştiriliyor.

Pizza Hut restoranlarında satılan tüm ürünler için ortalama kar marjı yüzde 30 seviyesinde bulunurken, ana firma kardan yüzde 6’ya yakın pay talep etmektedir. Ancak çeşitli anlaşmalar ile söz konusu rakamlar elbette değişiklik gösterebiliyor.

Günümüzde İstanbul, Ankara ve Adana’da bayilikleri bulunan Pizza Hut’un yakın tarihte diğer büyükşehirlerde de bulunmak için girişim başlatması bekleniyor.  Bu nedenle franchise başvuruları için en doğru zaman olabilir.

İLETİŞİM

Adres: MASLAK MAHALLESİ DEREBOYU CADDESİ BİLİM SOKAK NO 5 SUN PLAZA KAT 20, 34398 / SARIYER / İSTANBUL
Telefon: 0212 329 20 00

BAYİLİK VEREN PİZZA FİRMALARI

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Pizza Hut Bayilik hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın