1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

2019’da Neye Yatırım Yapmalı – 9 Fikir

2019’da Neye Yatırım Yapmalı – 9 Fikir
0

2019 ile birlikte yatırım fikirlerinde de önemli düzeyde değişiklikler yaşanması beklenmiyor olsa da birçok farklı yatırım fikri halen yüksek düzeyde kar fırsatı barındırıyor. 2019 ile birlikte neye yatırım yapmalı şeklinde bir araştırma ve planlama yapıyorsanız eğer sizler için birçok farklı sektörde incelemeler yaptık.

İşte neye yatırım yapmalı diye düşünenler için farklı alanlardaki 9 fikir…

1. KURU TEMİZLEME

kuru-temizleme-ofisi

Düzenli olarak Türkiye’de kuru temizleme işletmelerine olan ihtiyaç artıyor. 2019 yılında da neye yatırım yapılmalı diye düşünenler için harika bir fikir olabilir. Zira, eskiye nazaran kuru temizleme firmaları daha kolay yoldan açılabiliyor ve sektör internet kullanımının artışı ile birlikte birçok yönden daha rahat müşteri edinebiliyor.

2. MEYVE SUYU

meyve suyu

Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada meyve suyu sektöründe önemli düzeyde yükseliş var. Bir meyve suyu tesisi kurmak için önemli düzeyde sermaye ihtiyacınız var, ancak üretime odaklanacağınız meyvelerin yetiştiği bölgelerde kurulabilecek bir iş, kısa vadeli olarak sizlere önemli getiri sağlayabilir.

3. ŞEKERLEME

şeker

Son dönemde AVM’lerde sık sık gördüğünüz şekerleme stantları, sektörün büyük ölçüde yeniden canlandığının en büyük işareti. İnsanlar artık farklı farklı tadlardaki şekerlemelere yoğun ilgi gösteriyor.

Bir şekerleme tesisi kurmak ve stant bayiliği vermek kesinlikle 2019 için iyi bir yatırım fikri olacak. Rakiplerinize göre daha uygun şartlardaki bayilik bedelleri direkt olarak tercih edilmenizi sağlayabilir.

4. GERİ DÖNÜŞÜM

geri dönüşüm

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Artık çağ geri dönüşüm çağı. Ancak Türkiye bu konuda kesinlikle geri kaldı. Ancak bu geri kalma süreci aslında 2019’da yatırım yapacak sektör arayanlar için de eşsiz fırsatlar sağlıyor. Bir geri dönüşüm şirketi kurmak ve süreç yönetimini başarılı bir şekilde yönetmek size kısa sürede tepeye çıkarabilir.

Hızla artan kent nüfusu ile birlikte geri dönüşüm gelecek yıllarda da en iyi yatırım fikirleri arasında yer almayı sürdürecek.

5. DEPOLAMA

depolama

Günümüz şirketlerinin en önemli maliyetlerinden biri depolamadır. Depolama için harcanan maliyetler ise neye yatırım yapmalı diye düşünenler için aslında önemli bir fırsat. Bir depolama hizmeti sağlamak üzere tesis kurabilirsiniz. Kısaca büyük bir depo kurarak bu depoyu belirli bazı bölmelere ayıracak ve depo kiralama hizmeti sağlayacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Borsaya Nasıl Girilir

Türkiye’de de birçok yatırımcının aktif olarak hayata geçirdiği bir iş fikridir ancak tesis sayısı çok az ve sektör yeni yatırımcılara açık.

6. ÇOCUK HİZMETLERİ

çocuk

Çocuk sayısının çok azaldığı bu dönemde, çocuklar için harcadğımız para ise ilginç bir şekilde artıyor. Özellikle çocuklara yönelik kreş, oyun alanları, eğitim merkezleri önemli düzeyde iş hacmi sağlamayı başardı. Siz de çocuk hizmetlerine odaklanarak önemli düzeyde iş imkanı elde edebilirsiniz.

Çocuk hizmetlerine odaklanarak yatırım yapmak birçok sermaye düzeyine sahip yatırımcılar için uygun bir iş fikridir.

7. PIERCING ve DÖVME

dövme

Yeni nesilin gündeminin önemli bir parçası olan Piercing ve Dövme, yatırım yapmak isteyenler için önemli düzeyde fırsat sağlıyor. Küçük bir piercing ve dövme işletmesi açmak iyi bir fikir olabileceği gibi bu tür işletmeler için ana üretim noktasında da yer edinmek iyi bir yatırım fikri olabilir.

8. BİSİKLET

bisiklet

Bisikletlere olan talep Türkiye’de de yükseliş grafiğine sahip. İster üretim ister kiralama gibi alanlarda olsun bisiklet sektörü sizi kısa sürede istediğiniz noktaya getirebilir. Bisiklet sektörünün 2019 yılında da trend yatırım fikirleri arasında yer alması bekleniyor.

Bisiklet sektörünün en önemli avantajlarından biri genellikle devletler tarafından destek alması. Yeşili koruması nedeniyle geleceği olan bir sektördür.

9. TURİZM

turizm

2018 yılında Türk Lirası’nda yaşanan ciddi değer kaybı ile birlikte Avrupa ve Asya ülkeleri için harika bir ucuz tatil fırsatı barındıran ülke olan Türkiye’de 2019 yılında da aynı potansiyelin korunması bekleniyor.

Türkiye, 2018 yılında dünyada 200-300 dolar ile harika bir tatilin yapılabildiği tek ülke konumunda bulundu. Bu kapsamda 2019 yılının da tatil yılı olması bekleniyor. Üstelik turizm sektöründe yatırım yapılabilecek çok farklı alanlar bulunuyor, bu da hemen hemen sektörün tüm sermaye düzeylerine uygun olmasını sağlıyor. Örneğin bir tatil yöresinde açılabilecek küçük bir butik pastane ile bile sektöre yatırım yapılabilir. Orta düzey yatırımlar için ise tatil yörelerindeki kiralama fırsatlarını(araç, daire, deniz araçları, bisiklet, motosiklet) öneriyoruz. Üst düzey yatırımlar için tatil yörelerinin kurulması kesinlikle üzerine düşünülmesi gereken bir fikir. Ancak yeni bir işletme kurulumu bu trendi kaçırmanıza neden olabilir, bu nedenle satın almalara yoğunlaşmak mantıklı olabilir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir