Kapat

Türkiye Parasını Neye Harcıyor?

Alışveriş

PARAMI EN DOĞRU NASIL DEĞERLENDİRİRİM DİYE DÜŞÜNME!

KISA SÜREDE NE KADAR KAR EDEBİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ayrıntılı bilgi için hemen tıklayın!)


Türkiye İstatistik Kurumu tarafından sık sık Türkiye için hanehalkı tüketim harcamaları listesi yayınlanmaktadır. Bu liste sizler gibi karlı iş arayanlar için çok önemli bir ölçek olmalıdır ve daima trendleri takip etmek için bu gibi istatistikleri incelemeli, üzerine kafa yormalısınız.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2016 yılına ilişkin Hanehalkı Tüketim Harcamaları tablosunu yayınladı. Yayınlanan tabloya göre, Türkiye’de paramızı en çok 3 kaleme harcadık. Bunlar, Kira ve konut kredileri, Gıda ve Alkolsüz içecekler, Ulaştırma harcamaları.

Bunun dışında dikkat çeken diğer harcamalar ise Lokanta ve Oteller, Mobilya ve Ev Eşyaları, Giyim ve Ayakkabı, Alkol ve Sigara, Çeşitli Mal ve Hizmetler, Haberleşme, Eğlence ve Kültür, Eğitim Hizmetleri ve son olarak Eğitim.

Söz konusu tabloyu incelediğimizde özellikle Ulaştırma ve Eğitim ve Mobilya sektörünün 2015 yılına göre artışta olduğunu görebilirsiniz. Bu sektörlerin yeni yeni çıkışa geçmesi ve diğer sektörler düşerken yada sabit kalırken yükselmesi bir çok nedeni içerisinde barındırıyor. İnsanların gün geçtikçe hangi sektöre yöneldiğini fark etmek en büyük holdinglerin dahi takibinde olan bir iştir. Siz de karlı bir iş arıyorsanız sık sık TÜİK’in verdiği raporlara göz atmalı ve bu konuda yatırımlarınızı yönlendirmelisiniz.

Örneğin TÜİK’in aşağıdaki son tablosuna göz attığımızda, insanların mobilya ve ev eşyaları için daha fazla para harcamaktan çekinmemeye başladığını görebilirsiniz. Bu sektörde yer edinmek için bizce güzel bir zaman.


İŞTE O TABLO:

hanehalkı-tüketim-harcamaları

hanehalkı-tüketim-harcamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir