1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

2020’ye Girerken Yeni 14 İş Fikirleri!

2020’ye Girerken Yeni 14 İş Fikirleri!
0

Artık 2020 yılına doğru adım adım ilerliyoruz. Tüm sektörlerde değişim devam ediyor ve bu değişimler ile birlikte bazı sektörler daha fazla ön plana çıkıyor. Yeni bir iş fikri arıyorsanız ve 2020 yılı için planlama yapıyorsanız, yükseliş potansiyeli yüksek olan 14 iş fikrini sizler için inceledik. Elbette her iş fikri size uygun olmayabilir. Bu nedenle sizin kişisel özelliklerinize, eğitiminize, deneyimlerinize ve sermayenize en uygun iş fikrini bulana kadar araştırma yapmanızı mutlaka öneriyoruz.

Bu rehberde farklı sektörlerden birçok iş fikrini inceledik. Elbette iş dünyasında trendler anlık olarak bile değişebilir bu nedenle kendi araştırma ve analizinizi de yapmanız büyük bir önem arz ediyor. Bu nedenle iş fikirleri arasında seçim yaparken iş planı hazırlamanızı da öneririz.

Şimdi iş fikirlerine geçelim…

1. AKILLI SAAT

Potansiyel: 7/10

akıllı saat

Son dönemde birçok önemli markaya ilişkin akıllı saatlerde ciddi satış rakamlarına ulaşıldı. Akıllı saatlere yönelik birçok iş potansiyeli bulunuyor. Öncelikli olarak akıllı saatlere yönelik uygulamalara ciddi oranda ihtiyaç var. Ancak bu iş sektörü yüksek teknik bilgi ve deneyime muhtaç. Bunun dışında daha az deneyim içeren bir akıllı saat mağazası da açabilirsiniz.

Türkiye’de sadece akıllı saat satan çok az mağaza var ancak elbette bu yönde bir işletme açacaksanız; Özellikle lokasyonun çok yüksek potansiyel içermesi gerekiyor.

2. SEYAHAT PLANLAMA

Potansiyel: 8/10

seyahat

2019 itibarıyla artık Türkiye tam olarak bir turizm ülkesi oldu. Turist rakamlarında rekor seviyelere ulaşılırken bu aynı zamanda turizm ile ilgili çok sayıda yeni sektörde yükseliş anlamına geliyor. Özellikle ülkemizde yeni bir sektör alanı olan Seyahat Planlama ile önemli bir iş sektörüne giriş yapabilirsiniz.

Ülkemizde artık insanların büyük kısmı standart olarak Ege ve Akdeniz kıyılarındaki birbirinin aynısı otellerde konaklamak istemiyor. Bunun yerine keşfedilmemiş ilçeler, koylar, göller daha fazla ilgi çekiyor. Bunun için bir seyahat planlama hizmeti sağlayabilirsiniz. Bu iş fikri hem bireysel hem de işletme olarak değerlendirilebilir.

3. E-TİCARET

Potansiyel: 7/10

eticaret

Son 10 yıldır yüksek bir potansiyel içeren bir sektör olan e-ticaret gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Artık büyük e-ticaret portalları yerine tüketiciler daha fazla fiyat avantajı sağlanan tek veya birkaç ürün satışına odaklanan e-ticaret platformlarına da rağbet ediyor. Bu doğrultuda fiyat avantajı sağlayabileceğiniz bir veya birkaç ürün belirleyerek bir e-ticaret platformu kurabilirsiniz.

Bir veya birkaç ürüne yönelik bir e-ticaret sitesi kurmak için çok fazla sermayeye ihtiyacınız yok. Birkaç ürünlük e-ticaret sitesini 5-6 bin liraya bile rahatlıkla kurabilirsiniz. Lokal bazlı e-ticaret sektörünün 2020 yılında da yükseliş grafiğini sürdürmesi bekleniyor.

4. KAHVE DÜKKANI

Potansiyel: 6/10

kahve

Tüm dünyada yükselişte olan sektör hangisi derseniz şüpheniz kahve sektörüdür. Ancak bu sektör son 10 yılda yaşanan ciddi yönelimler nedeniyle hafif bir yavaşlamaya girmiş durumda. Potansiyel her ne kadar düşmüş olsa da 2020 yılında da aynı şekilde sektörde ciroların artması bekleniyor.

Bu kapsamda farklı bir tarz oluşturabilir ve mevcut cafelerden daha iyi hizmet sağlayabilirseniz eğer cafe açmak halen karlı ve yüksek potansiyel içeren bir sektör olmayı sürdürüyor.

5. ORGANİK GIDA

Potansiyel: 9/10

organik gıda

Sağlık endişelerinin artmasıyla birlikte organik gıda sektöründe potansiyel gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Tarım ülkesi olmamız nedeniyle topraklarımızda yetiştirebildiğimiz tüm ürünler de aynı zamanda bu sektörü doğrudan ilgilendiriyor. Organik gıda sektörüne yatırım yaparak karlı ve yüksek potansiyelli bir iş fikrine giriş yapabilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Organik gıda sektöründe ilginizi çekebilecek karlı 10 iş fikrine göz atmak için Organik Gıda Sektörü İçin 10 İş Fikri rehberine ulaşabilirsiniz.

6. HAYVAN KARGOSU

Potansiyel: 10/10

hayvan kargo

Türkiye’de evcil hayvanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Özellikle kedi ve köpeklere yönelik ciddi bir yönelim var. Bu yönelim aynı zamanda birçok sektörün de büyümesini sağlıyor. Bu büyüyen sektörler arasında hayvan kargosu kesinlikle ön plana çıkıyor. Dünyada çok aktif ve büyük şirketlerin bulunduğu bir sektör olmasına rağmen Türkiye’de henüz bu konuda hizmet veren birkaç küçük şirket var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kar Marjı Yükselen Sektörler

Bu kapsamda evcil hayvan kargosuna yönelik bir iş fikrini hayata geçirebilirsiniz ancak bu iş için ortalama üzerinde sermayeye ihtiyacınız olacak.

7. ANTİKA

Potansiyel: 6/10

antika

Hanehalkı gelirlerinin yükselmesiyle birlikte insanların antika ürünlere olan yönelimi de artıyor. Ancak elbette bu sektör Avrupa ve Amerika’da olduğu kadar Türkiye’de büyüme potansiyeli içermiyor. Alternatif olarak antikalardan anlayan insanlar için değerlendirilebilir iş fikirleri arasında yer almaktadır.

8. SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Potansiyel: 8/10

sosyal medya

Artık çok küçük işletmelerin bile sosyal medya pazarlamasına ihtiyacı var. Ancak bu pozisyon için işletmeler yeni personel istihdam edemiyor. Bu nedenle işletmeler bu hizmeti toplu olarak bu işi yapan şirketlerden veya kişilerden alıyor. Bu doğrultuda sosyal medya danışmanlığı hizmeti vermek üzere yeni bir iş fikrini hayata geçirebilirsiniz.

9. SİBER GÜVENLİK

Potansiyel: 10/10

siber güvenlik

Son dönemde internet sistemlerinde yaşanan gelişmeler ile birlikte küçük işletmeler dahi siber güvenliğe ihtiyaç duyuyor. Siber güvenlik kendi içerisinde kapsamlı ve dinamik bir sektör olması nedeniyle yeni işletmelere kapısı daima açık kalacak. Bu nedenle siber güvenlik odaklı yeni bir iş fikrini hayata geçirebilirsiniz.

Siber güvenlik teknik bilgi ve birikiminin fazla olduğu bir sektördür. Bu nedenle bu konuda bilgi sahibi değilseniz bu yüksek potansiyel içeren iş fikri size uygun değildir.

10. AKILLI TELEFON TAMİRİ

Potansiyel: 6/10

telefon tamir

Akıllı cep telefonlarını elimizden düşürmüyoruz terimi dolaylı olarak doğru olsa da direkt olarak doğru değil, zira telefonları elimizden sık sık düşürüyor ve kırıyoruz. Üstelik aynı zamanda çok hassas olan bu aletler yazılım olarak da sık sık sorunlar veriyor. Üstelik artık bu cep telefonları bir araba fiyatına satılıyor. Bu cep telefonları için tamir hizmeti vermek üzere profesyonel bir işletme kurabilirsiniz. Zira artık bu cep telefonlarını insanlar merdiven altı gibi görünen işletmelerde tamir ettirmek istemiyor. 2020 yılında da sektörün büyüyerek devam etmesi beklenirken; küçük ve amatör düzeyde çalışan işletmelerin ise iş hacminin düşmesi bekleniyor.

11. DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI

Potansiyel: 7/10

düğün

Gün geçtikçe daha az düğün yapılırken, düğünlerde harcanan para katlanarak devam ediyor. Bu harcamalar arasında da gün geçtikçe bütçenin artırıldığı fotoğrafçılık için bir amatör veya profesyonel hizmet verme üzere bir iş fikrini hayata geçirebilirsiniz. Halihazırda bu iş fikrine yönelen çok sayıda işletme bulunuyor ve bu işletmeler gün geçtikçe iş hacmini artırıyor.

Eğer fotoğrafçılığa ilginiz varsa ve gerçekten güzel fotoğraflar ortaya çıkartabiliyorsanız bu iş fikrini öneriyoruz. Aynı zamanda düğün sektörüne yönelik diğer iş fikirlerine Düğün Sektörüne Yönelik İş Fikirleri rehberinden göz atabilirsiniz.

12. FON YARATMA

Potansiyel: 8/10

fon

Türkiye’de çok pasif bir sektör olmasına rağmen gün geçtikçe büyüme kaydediyor. Bu iş fikri genel olarak, parasını değerlendirmek isteyen insanlara fırsatlar yaratmak üzerinedir. Ancak çeşitli lisanslar ve yüksek güvenilirlilik gerektirdiği için teknik bir iş fikridir ve herkese uygun değildir.

İşletmelere hizmet vermek üzere yatırımcılar ile anlaşmalara imza atabilecek kapasitede bir işletme kurabileceğinize inanıyorsanız; çok yüksek potansiyel içeren bir iş fikridir.

13. MÜZİK ALETİ KİRALAMA

Potansiyel: 7/10

müzik

Müzik aletleri artık çok yüksek fiyatlar ile satılıyor. Bu durumda insanlar bu müzik aletlerini satın almak yerine özel günleri için bu aletleri kiralamaya daha cazip bakıyor. Özellikle ülkemizde Piyanolar için bu hizmeti aktif olarak veren kişiler ve işletmeler var. Ancak tüm müzik aletleri için hizmet veren bir işletme kurabilir ve karlı bir iş fikrine giriş yapabilirsiniz.

14. ZAYIFLAMA MERKEZİ

Potansiyel: 10/10

zayıflama merkezi

Maalesef artık bedenimiz büyümeye devam ediyor. Bu da hem bedensel hem de ruhsal açıdan küresel bir sorun olmayı sürdürüyor. Bu açıdan hem ülkemizde hem de dünyada yüksek bir potansiyel içeren zayıflama merkezine yönelik bir iş fikrini hayata geçirebilirsiniz.

Bir zayıflama merkezi açmak için standart bir spor salonu açma şartlarını karşılıyor olmanız gerekiyor. Bu konuda ayrıntılı rehberimize Spor & Fitness Salonu Açmak adlı bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir