İstanbul’da yurda döndü aylık 5 bin lira kazanıyor

Başarı Hikayeleri, Yeni İş Kurmak > İstanbul’da yurda döndü aylık 5 bin lira kazanıyor

İstanbul’da yıllarca bir konfeksiyon atölyesinde çalışan 36 yaşındaki Şemsettin Göl, memleketi Sivas’ın Hafik ilçesine döndü. Burada kendisine ait olan 3 dönümlük arazide salma tavuk çiftliği kuran Göl, kısa sürede aylık 5 bin lira gelir elde etmeye başladı.

Sivas’ın Hafik ilçesinde işsiz olan 36 yaşındaki Şemsettin Göl, kendi arazisine Serbest Sistem Organik Yumurta Tavukçuluğunun Yaygınlaştırılması Projesi ile hibeyle 200 tavukluk prefabrik bir çiftlik kurdu. Bu çiftlikte 200 yumurta ile üretime başladığını belirten Göl, yıl içerisinde bin tavuk sayısına ulaştığını söyledi. Ayda 5 bin lira gelir elde ettiğini ve her geçen gün gelirinin arttığını belirten Göl, “Tavuklarım tamamen organik bir ortamda ve organik besinler ile büyüyor. Kesinlikle hormon veya katkı maddesi kullanmıyoruz bu nedenle yumurtalarımızın harika bir tadı var” dedi.

Tavuk çiftliği kurmak istiyorsanız mutlaka Tavuk Çiftliği Hibe Kredisi adlı rehberimize göz atın.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

İstanbul’da yurda döndü aylık 5 bin lira kazanıyor hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın