1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Gayrimenkul Yatırımında Başarılı Olmanın 6 Yolu

Gayrimenkul Yatırımında Başarılı Olmanın 6 Yolu
0

Dünyanın en dinamik ve verimli sektörlerinden biri şüphesiz gayrimenkuldür. Sayısız insan bu sektörde servet kazandı. Donald Trump, Wang Jianlin ve Donald Bren gibi insanlar gayrimenkul sektöründe servetlerini kazanmış milyarderlerdir.

Başarı için önemli bir potansiyele sahip diğer tüm endüstriler gibi, gayrimenkul sektöründe de başarılı olmak için çok çalışmak gerekir. Öğrenilecek çok bilgi ve beceri bulunuyor. Hal böyle olunca gayrimenkulde başarılı olmanın şartlarından biri de onu tüm kalbinizle sevmektir.

İşte gayrimenkulde başarılı olmak için izlenmesi gereken bazı kanıtlanmış stratejiler.

DOĞRU EMLAKÇI İLE ANLAŞIN

Gayrimenkul sektöründeki yatırımlarınızın daha yüksek potansiyel içermesini sağlamak için doğru birkaç emlakçı ile anlaşmak ve onlardan iyi teklifler almak için iletişimi artırmak önemlidir.

Emlakçılar sektöre her açıdan sizden daha fazla hakimdirler.  Önemli olan doğru bir emlakçı ile anlaşabilmekten geçiyor. Sadece biri ile anlaşmak durumunda değilsiniz. Aynı zamanda çok sayıda emlakçı ile anlaşmak çok daha iyi teklifler almanızı sağlayabilecek önemli yollardan biridir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Gayrimenkul Yatırımı İçin Tam Zamanı

BİR AKIL HOCANIZ veya KOÇUNUZ OLSUN

Gayrimenkulde ne kadar az hata yaparsanız, sizin için o kadar iyi olur. Hatalarınız nedeniyle sürekli zarar etmiyorsanız; kariyeriniz çok daha hızlı büyüyebilir. Bunu başarmanın tek yolu bir akıl hocası bulmaktır. Bu sektörde saygı duyduğunuz ve hayran olduğunuz biri olmalıdır. Ayrıca, rehberlik ve motivasyon için sizin için kolayca erişilebilir olmalıdır. Mentorunuz, zamanını sizinle paylaşmalı ve aynı zamanda onlar için çalıştığından emin olmalıdır. Mentorunuz bu faaliyetleri kazan-kazan olarak görmelidir. Bunun için sektörde iyi araştırmalar yapmalı ve raporlarlarınız ile onlara destek olmalısınız. Bu sayede varlığınızı takdir edecekler ve bilgilerini sizinle paylaşmaktan memnuniyet duyacaklar. Bunun nedeni, kişinin öğreterek daha fazla öğrenmesidir. Öte yandan sektörle ilgili gerçek hayat stratejilerini öğrenecek ve bu sayede zaman kaybettiren hatalardan büyük ölçüde kaçınacaksınız.

ÖĞREN ve GELİŞ

Daha fazlasını öğrenerek, kazanma yeteneğinizi artırabilirsiniz. Bu kadar büyük ve canlı bir sektör olduğu için gayrimenkul hakkında öğrenilecek çok şey var. Gayrimenkulün iç işleyişi hakkında bilgi sahibi olun. Bunu yaparak, diğer insanların kaçırdığı fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Gayrimenkul sektörü çok dinamik. Hal böyle olunca da işler çok hızlı ve büyük ölçüde değişiyor. Bu konuda bilgi sahibi olmak, bu değişen koşullara hızla uyum sağlamanıza yardımcı olur. Üstelik böylesine çalkantılı zamanlarda en doğru gayrimenkul yatırım kararlarınızı verebilirsiniz. Bilgi aynı zamanda zamanlama sanatında ustalaşmanıza da yardımcı olur. Çoğu yatırım alanı gibi, zamanlama da gayrimenkulde her şeydir. Ne zaman satış veya satın alma yapılacağını bilmek değerli bir beceridir. Bilgiye yatırım yaparak bu beceriyi geliştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bıldırcın Yetiştiriciliği Üretimi ve Maliyeti - Yumurtası Ne Kadar?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Gayrimenkul Yatırımı Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

EYLEM PLANI HAZIRLAYIN

Gayrimenkul sektörüne yatırımcı olarak giriyorsanız, bir planınızın olması her zaman kazandırır. Planınız, gayrimenkule bir işletme gibi yaklaşmak olmalıdır. Kısa vadeli ve uzun vadeli hedefleriniz olmalıdır. Bir eylem planı, gayrimenkul sektöründe büyük resmi görmenize yardımcı olur. Ayrıca sektördeki kendi hedef ve hedeflerinize odaklanabilirsiniz. Bir plana sahip olmak, sektörde anlık kararlar almamanızı sağlar. Bunun nedeni, planınızın, hedeflerinize ulaşmak için gerçekleştirmeyi düşündüğünüz adım adım eylemleri göstermesidir. Bu endüstri oldukça zamanınızı ve çabanızı talep ediyor. Bu nedenle, bir plan, topraklanmış kalmanıza ve sizin için gerçekten önemli olan şeylere odaklanmanıza yardımcı olur.

İYİ İLİŞKİLER GELİŞTİRİN

Gayrimenkul sektöründe, müşterileriniz ve yatırımcılarınızla iletişiminizi sürdürmek önemlidir. Bu, onlara öğle yemeği ısmarlamak gibi basit eylemlerle yapılabilir. Bu yatırımı haftada birkaç kez yaparak, el ilanı ve kartpostal ile pazarlamadan elde ettiğiniz %2’lik getiriye kıyasla %10’a varan getiri elde edebilirsiniz. Bu sektörde geçmişte etkileşimde bulunduğunuz insanlara ayak uydurmak harika. Bunun nedeni, değerli olası satış kaynakları ve yatırım fırsatları olabilmeleridir.

PAZAR SEÇİN

Akıllı balıkçı, en çok balığı yakalamak için oltasını nereye atacağını tam olarak bilir. Bu emlak sektörü için de geçerli. Bazı alanlar diğerlerinden çok daha kazançlıdır. Bu nedenle başarılı bir kariyer inşa etmek isteyen gayrimenkul yatırımcıları zamanlarını ve paralarını kazançlı alanlara yatırırlar. Buna başlamanın ilk yolu ise seçtikleri pazar hakkında her şeyi öğrenmektir. Bir alan hakkında yeterli bilgiye sahip olan bir gayrimenkul yatırımcısı, oraya yatırım yapma konusunda çok daha bilinçli kararlar verebilir. Bu nedenle gayrimenkulde başarılı olmak istiyorsanız bir pazar seçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Birikimlerinizi Kolayla Artıracak Yöntemler

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir