1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Birikimlerinizi Kolayla Artıracak Yöntemler

Birikimlerinizi Kolayla Artıracak Yöntemler
0

Düzenli olarak bir gelire sahipseniz ve bu geliri zamanla çeşitli yollar ile artırmak için çalışmalar yapıyorsanız; sizler için birikimlerinizi kolayca artıracak birçok fikri inceledik. Elbette bazı yöntemler belirli oranda riskler içerse de kısa ve orta vadede size eşsiz fırsatlar da sağlayabilir.

Birikimlerini artırmak için dünyanın her yerinde insanlar farklı yöntemlere başvurmaktadır. Bazıları düzenli gelirinin üzerinde kazanç elde ederken; elbette bazıları ise gelirlerini kaybedebilmektedir. Bu nedenle birikimlerinizi artırabilecek yöntemlere göz atarken, size en uygun olan fikirlere yönelmek sizi belirli oranda risklerden koruyacaktır.

Sizler için birikimlerinizi artırabilmenizi sağlayacak potansiyeli yüksek yöntemler…

1. TASARRUF

Birikimlerinizi artırabilmenin belki de en basit yolu tasarruf yapmaktır. Birbiriyle aynı özellikteki 100 insan aynı gelire sahip olsun, ay sonunda hepsinin cebindeki para farklı olacaktır. Bunun en büyük nedeni bilinçli veya bilinçsiz olarak yaptıkları tasarruflardır. Bu nedenle ay sonunda cebinizde daha fazla para kalması ve dolayısıyla daha fazla birikim için tasarruf yapmalısınız. Tasarruf kendinizden ödün vermek gibi görünebilir ancak uzun vadede size daha iyi bir hayat sağlayacaktır.

Tasarruf yapabilmek için nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, Tasarruf Yapmak adlı rehberimiz size yardımcı olabilir.

2. YENİ BİR İŞ KURMAK

Düzenli bir gelire sahipseniz ve bu iş için halihazırda mesainizin büyük kısmını harcıyorsanız aynı zamanda başka bir iş yapamayacağınızı düşünmeyin. Karlı İş Fikirleri platformunda her koşuldaki çalışanların da rahatlıkla yapabileceği binlerce iş fikrine sahiplik ediyoruz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Bir ortak bularak veya işin başında duracak maaşlı bir personel istihdam ederek yeni bir iş yapabilir ve birikimlerinizi artırma fırsatı elde edebilirsiniz. Elbette iş fikirleri arasında iyi inceleme yapmalı ve doğru işi bulana kadar harekete geçmemelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Lokmata Bayilik

3. MEVDUAT FAİZİ

Birikimlerinizi en risksiz şekilde artırmanın yolu elbette faizdir. Hemen size en yakın bankalardan birinde vadeli hesap açarak, birikimlerini gün gün artırabilirsiniz. Son dönemde Türkiye’de 32 günlük mevduat faizi yüzde 14 civarında bulunuyor.

4. VİOP

Türkiye’nin borsası Borsa İstanbul çatısı altında bulunan Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) aracılığıyla da birikimlerinizi kısa sürede artırma fırsatı elde edebilirsiniz. Borsa İstanbul BIST – 30, USD, Euro, EUR/USD çapraz kuru, altın, Dolar / ONS altın, buğday, pamuk, enerji, pay senedi vadeli işlem sözleşmeleri ve opsiyonlar üzerinden işlem yapmanıza fırsat sağlayan VİOP üzerinden de işlem yaparak birikimlerinizi çeşitlendirebilir ve aynı anda hem yükselişten hem de düşüşlerden para kazanabilirsiniz.

VİOP günümüzde Türkiye’de en fazla kullanılan yatırım araçları arasında da yer almakta olup, son dönemde önemli bir yükseliş grafiği yakalamıştır.

5. ALTIN – DÖVİZ

Birikimlerinizi kısa sürede artırma fırsatı sağlayan yollar arasında yer almaktadır. Ancak hem altın hem de döviz yatırımları ortalama üzerinde risk barındırmakta olup, kısa ve orta vadede önemli oranda kayıp veya gelir sağlayabilir. Altın ve döviz yatırımlarını ortalama üzerinde yatırım bilgisine sahip yatırımcılara önermekteyiz.

6. GAYRİMENKUL

Türkiye’de birikim sahiplerinin, birikimlerini artırmak için en çok tercih ettiği yollardan biri de gayrimenkul yatırımlarıdır.

Gayrimenkul yatırımları son dönemde popülaritesini bir miktar kaybetmiş olsa da halen en gözde yatırımlar arasında bulunuyor. İster al-sat isterseniz de kira amaçlı olsun, gayrimenkul yatırımlarına da odaklanarak birikimlerinizi artırma fırsatı elde edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Gayrimenkul Yatırımında Başarılı Olmanın 6 Yolu

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir