1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Cafe Çalışanıydı, Kendi İşini Kurdu; Şimdi 22 Kişiye İş Veriyor

Cafe Çalışanıydı, Kendi İşini Kurdu; Şimdi 22 Kişiye İş Veriyor
1

Uzun yıllar çeşitli şirketlerde ufak çaplı işler yapan Niğdeli evli ve 1 çocuk annesi Buket Balaban, kendi işini kurmak için KOSGEB’in verdiği desteğe başvurdu. Kısa sürede desteğinden olumlu yanıt alıp, hibe almayı başaran Balaban, 4 kişi ile çalışmaya başladığı işinde şimdi 22 kişiye istihdam sağlıyor.

Genç girişimci Kosgeb’den aldığı 50 bin liralık destek ile işini kurduktan sonra, yine KOSGEB’e başvurup 100 bin liralık sıfır faizli makine ekipman kredisi aldığını belirtti. Bu kredi ile pastane yapma makinelerine sahip olduğunu dile getiren Balaban, kısa sürede çok ciddi bir iş yükü yapan şirketin başına geçti.

“DENEYİMİM YOKTU”

ks1

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Çoğunlukla kadınlardan oluşan 22 kişiyi işe aldığını söyleyen genç girişimci Buket Balaban,”Bir deli cesareti ile hiç deneyimim olmadığı halde başladım. Yemek yapmayı veya pasta yapmayı bilmiyordum. Daha önce bir cafede çalışmıştım. Sonra neden kendi işimi kurmuyorum diye düşünüp, kendi işimi kurmak üzere KOSGEB’e başvurdum” dedi.

“4 KİŞİYLE BAŞLADIK BU YOLA ŞUANDA 22 ÇALIŞANIMIZ VAR”

KOSGEB hibesinin kendisi için büyük bir fırsat olduğunu dile getiren Balaban, “Devletin 100 Bin Lira geri ödemeli, 50 Bin Lira da hibe desteğinden faydalandım. Bu anlamda kesinti olmadan, birebir paranın verildiği kişilerden biri olduk çünkü projemiz çok desteklendi. 4 kişiyle başladık bu yola şuanda 22 çalışanımız var. Çalışanlarımız genelde ev hanımları onlara istihdam sağlamak en büyük hayalimdi. 22 insana ekmek kapısı olabilmek çok güzel bir duygu” diye konuştu.

İş fikri olanlara da seslenen Balaban, “Hayalinizde kalmasın, böyle bir isteğiniz, çabanız varsa devlet bu anlamda size zaten ciddi destek sağlıyor. O yüzden sizde hayalinizin peşinden gidin. Zorluklar eminim her iş kolunda olduğu gibi bunda da olacaktır ama pes etmeden, azimle, ileriye dönük, kendimizi geliştirerek, devletin sunduğu imkanla birlikte eminim herkes bu seviyeye gelebilir” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Büfe açtı ayda 9 bin lira kazanıyor

İhlas Haber Ajansı
Sema Tekeli

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 5 Temmuz 2019

    Deniz kenarında cafe restorant açmak istiyorum prafaptik yapı cam teras koyarak yaklasık 250000 tl masrafı var bunun için koskepten nasıl hibe ve kıredi alabilirim nasıl bir yol izlemeliyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir