Kapat

20 TL İle Başladı Şimdi Aylık 15 Bin TL Kazanıyor

Anasayfa Başarı Hikayeleri 20 TL İle Başladı Şimdi Aylık 15 Bin TL Kazanıyor
2tavuk

Bursa Uludağ’da iş hayatına atılmak için araştırmalar yapan girişimci Nurgül Yalın, uzun bir araştırma sonrasında organik yumurta işine girmeye karar verdi. Sermayesi olmadığı için yalnızca 20 liraya aldığı 2 tavuk ile işe koyulan Yalın, kısa sürede tavuklarının sayısını 700’e kadar çıkarmayı başararak, çiftik sahibi oldu.

hanım

Uludağ’da evinin bahçesinde bulunan küçük bir kümese 2 tavuk alarak, organik yumurta satmaya başlayan girişimci Nurgül Yalın, kazandığı tüm paralar ile yeni tavuklar almaya başladı. Kısa sürede 700 tavuğa ulaşmayı başararak, kümesini büyüttü ve ihtiyaçlarına yetmemesi üzerine küçük bir çiftlik kurmaya başladı. Çiftliği için etiketleme ve paketleme ruhsatı da alan girişimci, Bursa’nın birçok noktasında organik tavuk yumurtası satmaya başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tavuk Çiftliği Kurmak

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Nurgül Yalın’ın babası Halil Yalın, “Organik tavuk çiftliği kızımın yapabileceği bir işti. Ben de elimden geldiği kadar destek oluyorum. Kızımın bir çocuğu da var. Torunumun okuması için maddi anlamda bu işin büyük katkısı oldu. Şimdiye kadar ben dışarıdaki işleri halletim. Kızım da tavuklara baktı. Satışlarıyla ben ilgileniyorum. Sıkıştıkları yerde biz destek sağlıyoruz. Günde yaklaşık 700 tane yumurta alıyoruz. Kolisi 20-25 TL arasında değişiyor. Bu sene fiyatlardan memnunuz” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRYumurta Fiyatları Hızla Yükseliyor: Tavuk Çiftliği Açmak Şimdi Daha Karlı

“20 TL İle Başladı Şimdi Aylık 15 Bin TL Kazanıyor” üzerine 21 yorum

 1. Züleyha says:
 2. Mehmet says:
 3. ABDURRAHİM says:
 4. İREM says:
 5. Meltem says:
 6. Esra Hasanoğlu says:
 7. burhan says:
 8. tuğçe kuzu says:
 9. Bahar says:
 10. Melek mengir says:
 11. Nurgül Akça says:
 12. Aynur says:
 13. Nur says:
 14. Eda says:
 15. Zerrin says:
 16. Esra Bektaş says:
 17. Nurşen yakut says:
 18. Kadriye says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir