Kimsenin Aklına Gelmeyen Yöntemle Servet Kazandı!

Kimsenin Aklına Gelmeyen Yöntemle Servet Kazandı! hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Kimsenin Aklına Gelmeyen Yöntemle Servet Kazandı! ile benzer konular hakkında bilgi almak için Başarı Hikayeleri, Girişimcilik, Sermayesiz İş Fikirleri, Tarım - Hayvancılık, Yeni İş Fırsatları, Yeni İş Kurmak kategorimize göz atabilirsiniz.

Emekli olduktan sonra Hatay’ın İskenderun ilçesine yerleşen endüstri mühendisi Ahmet Çağlar, ağaçlarda yetişen ve ziraat dikeni olarak adlandırılan dikenlerden ürettiği organik kürdanları satarak bir servet kazanmayı başardı.

İskenderun’a yerleşen emekli endüstri mühendisi Ahmet Çağlar, boş bir arazide dolaştığı sırada ağaçlardaki dikenler ilgisini çekti. Bu dikenleri toplayıp eve götüren Çaplar, bunlardan kürdan üretebileceğini fark etti. Evinde bir süre bu ziraat dikenlerini kürdana çevirmek için çalışan emekli mühendis, bunun için bir makine üretmek üzere işletme kurup KOSGEB’e destek için başvuruda bulundu.

Diken Kürdan

KOSGEB’ten kısa sürede destek alarak makineyi üretime almaya başlayan girişimci Çağlar, hiçbir kimyasal kullanmadan ve ağaç kesmeden ürettiği organik kürdanları Türkiye’nin birçok bölgesine satmaya başladı. Kısa sürede “Acacia Sieberiana” türündeki ağaçlardan elde ettiği dikenlerden yaptığı kürdanlar ile servet kazanan Çağlar, konu ile ilgili olarak “Çok basit bir fikirdi ama hayata geçmemiş olduğu için büyük ciro potansiyeli vardı. Bu dikene uygun makineyi yaptırmam gerekiyordu. Bunu da KOSGEB’den destek aldım. Dikeni de köy kesiminde çalışmayan vatandaşlara toplatıp kilosunu 50 liradan satın alarak üretime başladım.” dedi.

GÜNDE 15 BİN ADET ÜRETİYOR

Dikenleri önce kısa, orta ve uzun olarak boyutlarına göre ayırdığını, daha sonra diş etine batmayacak şekilde makinede işlemden geçirdiğini anlatan Çağlar, ardından dezenfekte edilip ürünlerin paketlendiğini belirtti.

Çağlar, kendisini en çok motive eden şeyin ağaç kesmeden kürdan üretmek olduğunu vurgulayarak, “Günde 15 bin adet ürettiğimiz kürdanların tanesini 8 kuruştan başta İstanbul ve İzmir’deki restoranlar olmak üzere Türkiye’nin farklı illerine satıyorum. Şu an için küçük ölçekli olarak piyasada ve pazarda yer alıyoruz. Ürün hakkında olumsuz düşünene şu ana kadar hiç rastlamadım. Herkes çok beğeniyor. Yazın turistik bölgelerde turistlere de satmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Diken Kürdanlar

Bu üretimin Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaygınlaşması halinde kırsal kesimdeki vatandaşlara ve ülke ekonomisine katkı sağlanabileceğini dile getiren Çağlar, “organik” diye tabir ettiği kürdanların üretiminde 8 kişinin çalıştığını kaydetti.

ANADOLU AJANSI
HATAY – BURAK MİLLİ

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Kimsenin Aklına Gelmeyen Yöntemle Servet Kazandı! hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“Kimsenin Aklına Gelmeyen Yöntemle Servet Kazandı!” üzerine 33 yorum

  1. Saf olmayın bu kadar , milletin umuduylanoynayan dolandırıcılara göz göre göre kanmayın derim, belki de demem bilmiyorum

    Cevapla
  2. WHAFF Rewards android ve ios uygulamsıyla boş zamanlarınızda uygulama görevlerini yaparak para kazanın uye olduğunuzda JR38022 bu kod ile giriş yaparsanız 0,300$ hesabınıza hemen yatar.

    Cevapla
  3. arkadaşlar merhaba internette uzun yıllar ek iş ilanlarına baktım ancak dönüş yaşamadım evde ailesine katkıda bulunmak isteyenlere belki faydam olur hangi sayfada rastladım bilmiyorum ilana kına davetiye sabun mandal kartvizit vb paketleme işleri büyük bir ajans ekip bende 3 sene önce dahil oldum 100 tl depozito yatırdım ürününün eve teslimi için güvence adına ilk başta yetiştiremem kaygısı ile 1000 adet sipariş verdim çünkü ödeme alabilmem ve depozito iadesi için 3 haftada eksiksiz teslim etmem gerekiyordu 300 tl kazancı vardı tükenmez kalem paketleme şimdi aylık 1500-1750 tl arası kazanıyorum bilgi ve diğer iş kolları için mail atmak isterseniz

    Cevapla

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!