Kapat

Cafe Çalışanıydı, Kendi İşini Kurdu; Şimdi 22 Kişiye İş Veriyor

Anasayfa Başarı Hikayeleri Cafe Çalışanıydı, Kendi İşini Kurdu; Şimdi 22 Kişiye İş Veriyor
ks1

Uzun yıllar çeşitli şirketlerde ufak çaplı işler yapan Niğdeli evli ve 1 çocuk annesi Buket Balaban, kendi işini kurmak için KOSGEB’in verdiği desteğe başvurdu. Kısa sürede desteğinden olumlu yanıt alıp, hibe almayı başaran Balaban, 4 kişi ile çalışmaya başladığı işinde şimdi 22 kişiye istihdam sağlıyor.

Genç girişimci Kosgeb’den aldığı 50 bin liralık destek ile işini kurduktan sonra, yine KOSGEB’e başvurup 100 bin liralık sıfır faizli makine ekipman kredisi aldığını belirtti. Bu kredi ile pastane yapma makinelerine sahip olduğunu dile getiren Balaban, kısa sürede çok ciddi bir iş yükü yapan şirketin başına geçti.

“DENEYİMİM YOKTU”

ks1

Çoğunlukla kadınlardan oluşan 22 kişiyi işe aldığını söyleyen genç girişimci Buket Balaban,”Bir deli cesareti ile hiç deneyimim olmadığı halde başladım. Yemek yapmayı veya pasta yapmayı bilmiyordum. Daha önce bir cafede çalışmıştım. Sonra neden kendi işimi kurmuyorum diye düşünüp, kendi işimi kurmak üzere KOSGEB’e başvurdum” dedi.

“4 KİŞİYLE BAŞLADIK BU YOLA ŞUANDA 22 ÇALIŞANIMIZ VAR”

KOSGEB hibesinin kendisi için büyük bir fırsat olduğunu dile getiren Balaban, “Devletin 100 Bin Lira geri ödemeli, 50 Bin Lira da hibe desteğinden faydalandım. Bu anlamda kesinti olmadan, birebir paranın verildiği kişilerden biri olduk çünkü projemiz çok desteklendi. 4 kişiyle başladık bu yola şuanda 22 çalışanımız var. Çalışanlarımız genelde ev hanımları onlara istihdam sağlamak en büyük hayalimdi. 22 insana ekmek kapısı olabilmek çok güzel bir duygu” diye konuştu.

İş fikri olanlara da seslenen Balaban, “Hayalinizde kalmasın, böyle bir isteğiniz, çabanız varsa devlet bu anlamda size zaten ciddi destek sağlıyor. O yüzden sizde hayalinizin peşinden gidin. Zorluklar eminim her iş kolunda olduğu gibi bunda da olacaktır ama pes etmeden, azimle, ileriye dönük, kendimizi geliştirerek, devletin sunduğu imkanla birlikte eminim herkes bu seviyeye gelebilir” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı
Sema Tekeli

“Cafe Çalışanıydı, Kendi İşini Kurdu; Şimdi 22 Kişiye İş Veriyor” üzerine 1 yorum

  1. Aydın dübüş says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir