Kapat

Büfe açtı ayda 9 bin lira kazanıyor

Anasayfa Başarı Hikayeleri Büfe açtı ayda 9 bin lira kazanıyor

Bazen aylık binlerce lira para kazanmak için çok yüksek sermayelere ihtiyaç yok. Doğru yatırım için illa sermaye konusunda kendinizi eksik hissetmemelisiniz.

Konya’da işlek bir noktada büfe açan Yunus Alper aradan geçen 2 yılın ardından çok güzel bir gelir elde etmeye başladı.

Tarihler 2014 yılını gösterdiği sıralarda işsizlikten sıkılıp Büfe açmaya karar veren Yunus Alper, Belediyeden izin alarak 12 metrekare alan üzerine Büfe kurdu sadece 12 bin lira sermaye ile büfe açan Alper, şimdi ayda 9000 lira gelir elde ediyor. Hikayenin geri kalanını Alper’den dinleyelim…

Konu ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Alper, “Ben 2014 yılında işsizlikten çok sıkılmıştım ne yapacağımı araştırırken cebimde kalan son sermaye ile güzel bir iş aradım çevriminde verdiği fikirleri değerlendirdim ve en sonunda Büfe açmaya karar verdim. Belediyeye giderek resmi bir Büfe nasıl açılır konusunda bilgi aldım daha sonra bana bunun ek ücretleri istediğini belirtiler bu ücretleri ödeyerek resmi bir Büfe kuruluşu gerçekleştirdim. Daha ilk haftam dolmadan onlarca müşterim olmaya başlamıştı. Müşterilerime her daim anlayışlı ve güleryüzlü davranmaya çalıştım. Ayrıca büfeye sürekli yeni ürünler getirdim. İş hacmim böylelikle sürekli artmaya başladı aradan geçen 2 yılın ardından şimdi ayda 9 bin liraya yakın para kazanıyorum. Şimdi daha da geliştirmek için sürekli çaba gösteriyorum ve yılmadan sürekli yeni fikirler arıyorum. Bu işe gireceklere en büyük tavsiyem kesinlikle müşterilerine güler yüzlü davransınlar sürekli aynı ürünleri kesinlikle satmasınlar. Yeni yeni fikirler bulsunlar daima temiz ve nezih bir ortamda iş yapsınlar. Çok basit ve kazançsız bir iş gibi görünmesine rağmen çok güzel gelir elde edebileceğiniz de kesinlikle inanmanız gerek. Bu işe girmek için ciddi bir becerinizinde olmasına ciddi anlamda gerek yok. Sadece kendinize güvenin ve bu işe girmek için sermayeniz ortaya koyun İllahi 12.000 lira paranızın olması gerekmiyor daha düşük sermaye ile de bu iş kurulabiliyor. İşlek bir nokta bulursanız hemen belediyeye gidin ve büfe açabileceğinizi sormaktan çekinmeyin” dedi.

Bu konu hakkında bilgi almak için Büfe Açmak adlı rehberimize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir