1. Anasayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Sigorta Acentesi Bayiliği Veren Firmalar ve Başvuru

Sigorta Acentesi Bayiliği Veren Firmalar ve Başvuru
6

Sigorta acentesi açmak istiyorsanız, bir sigorta acentesinin bayiliğini almak işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Günümüzde en yüksek iş hacmine sahip sigorta acentelerinin neredeyse tamamı bir acentenin bayiliği ile kurulmuştur.

Ülkemizde sigorta acentesi bayiliği veren çok sayıda sigorta şirketi bulunuyor. Her şirketin talep ettiği şartlar elbette farklıdır. Bu nedenle tüm şirketlerden bayilik teklifi almanızı ve en iyi seçeneği değerlendirmenizi öneriyoruz. Her şeyden önce sektöre göz atmak ve işlerin nasıl yürüdüğünü anlamak için sizi Sigorta Acentesi Açmak rehberini incelemeye davet ediyoruz.

SİGORTA ACENTESİ BAYİLİK VEREN FİRMALAR VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

AXA SİGORTA

AXA SİGORTA

Türkiye’de faaliyet gösteren önemli bir sigorta şirketi olan AXA Sigorta farklı teminat şartları ile acente bayiliği veriyor. AXA Sigorta’nın her bölge için belirlediği teminatlarda farklılık var. Örneğin Doğu Anadolu’da acentelerden istenen şartlar daha esnektir. Eğer bulunduğunuz bölgede AXA Sigorta acenteleri yoksa bu konuda çok şanslısınız.

ADRES: Kılıç Ali Paşa Mah. Meclis-i Mebusan Cad. No:15 Salıpazarı – Beyoğlu/İstanbul
Tel: 0 212 334 24 24
FAKS: 0 212 252 15 15

ANADOLU SİGORTA

ANADOLU SİGORTA

1925 yılında Türkiye’nin ilk sigorta şirketi olarak kurulan Anadolu Sigorta halihazırda Türkiye’nin en büyük sigorta şirketidir. Şirketin acente bayiliğini almak diğer firmalara göre daha zordur. Şirket üniversite okumamış kişiler için en az 2 yıllık sigortacılık deneyimi talep etmektedir. Anadolu Sigorta bayiliği için şirketin iletişim adresinden bilgi alabilirsiniz. Teminat ihtiyacınız olacağını unutmayın.

ADRES: Anadolu Sigorta, Rüzgarlıbahçe Mahallesi Kavak Sokak No:31 34805 Kavacık / İstanbul
TEL: 0850 744 0 744
FAKS: 0850 744 0 745

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Seyahat Acentası Açmak

SOMPO JAPAN SİGORTA

SOMPO JAPAN SİGORTA

Sompo Japan Sigorta acente bayiliği alacak kişi ve kurumlardan;
Sigorta Murakabe Kanunu açısından gerçek kişilerde ve tüzel kişi acentelerde ortaklar ile şirketi temsil ve ilzama yetkili yöneticilerde aranan niteliklere sahip olmak.
Belirtilen teminat yükümlülüklerini yerine getirebilmek.
Şirketimizin prim üretim beklentilerini gerçekleştirebilir dengeli bir portföye sahip olmak.
Ofis, teknik donanım ve insan kaynağı olarak şirketimizin belirlediği müşteri hizmetini verebilir özelliklere sahip olmak. Şeklinde 4 talepte bulunuyor. Şirket online olarak internet üzerinden acente bayilik başvurusu almaktadır.

TEL: 0850 250 81 81

NEOVA SİGORTA

NEOVA SİGORTA

Sektörde her geçen büyüme gösteren şirketlerden biri olan Neova Sigorta da acente bayiliği almaktadır. Hemen hemen tüm sigorta türlerinde hizmet veren Neova Sigorta’nın online ve telefon üzerinden acente başvurusu var.

TEL: 444 1 636

GROUPAMA SİGORTA

GROUPAMA Sigorta

Fransız merkezli sigorta şirketi olan GROUPAMA, Türkiye pazarına ise Başak Sigorta, Başak Emeklilik, Güven Sigorta ve Güven Hayat şirketlerini satın alarak girdi. Şirket halihazırda en önemli 5 sigorta şirketi arasında yer almaktadır.

TEL: 0 850 250 50 50

ALLIANZ SİGORTA

ALLIANZ SİGORTA

Almanya merkezli Allianz sigorta dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biridir. Türkiye’de de en çok müşterisi bulunan 5 şirket arasında yer alan Allianz sigorta bilinen tüm sigorta türlerinde hizmet veriyor. En çok acentesi bulunan şirketler arasında da yer alan Allianz’ın acente bayiliğini almak ise diğer şirketlere göre biraz daha zor. Şirket deneyim ve teminat talep etmektedir. Allianz’a online olarak acente başvurusu yapabilirsiniz.

Şirkete ulaşmak için:

TEL: 0216 556 66 66

UNICO SİGORTA

UNICO SİGORTA

Eski adı Aviva Sigorta olan şirket artık UNICO Sigorta olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Bütün sigorta türlerinde hizmet veren UNICO Sigorta henüz acente sayısı olarak tatmin edici bir seviyede değildir. Şirket online olarak acente başvurusu alıyor. Acente başvurusu yapmak için iletişim numarası:

TEL: 0 850 222 28 00

AK SİGORTA

AK SİGORTA

AKBANK’ın sigorta şirketi olan Ak Sigorta’dan bayilik alabilirsiniz. Henüz ciddi bir acente ağı olmayan şirket diğer sigorta firmalarına benzer şartlar olan teminat ve deneyim talep ediyor. Şirkete yalnızca mail üzerinden acente başvurusu yapılabiliyor. Ak Sigorta’ya acente başvurusu yapmak için acentelerdestek@aksigorta.com.tr mail adresini kullanabilirsiniz.

EUREKO SİGORTA

EUREKO SİGORTA

Dünyanın en büyük sigorta ortaklarından biri olan Achmea’nın üyesi Euroko Sigorta’da acente bayiliği veriyor. Şirketten bayilik almak için hem bireysel hemde tüzel olarak başvuruda bulunulabiliyor. Euroko Sigorta’nın başvuru ve bilgi için iletişim adres:

TEL: 0216 225 32 55

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (6)

  1. 8 Aralık 2018

    Sigorta bayiliği almak istiyorum.Çevrem çok geniş.Dönüş yaoan olursa sevinirim.

  2. 8 Aralık 2018

    Sigorta şirketi bayilik almak istiyorum.Çevrem çok geniş yüksek ciro yapabilirim.Dönüş yapan olursa sevinirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir