Küçük Sermayeli Karlı İşler

küçük-sermayeli-karlı-işler

Her iş için ciddi sermaye gücüne ihtiyacınız yok, bazı işlere giriş yapmak için ortalama altı sermayeler bile yeterli olabilmektedir. Bu işler aracılığıyla sermayenizi artırabilir ve girişimcilik ruhunuzu kısa sürede aktif hale getirebilirsiniz.

Bu rehberde maksimum 10 bin lira ile giriş yapabileceğiniz Küçük Sermayeli Karlı İş Fikirlerine yer vereceğiz. Rehberdeki işlerden hangisinden kar elde edebileceğiniz sizin becerilerinize ve küçük püf noktalarına göre değişiklik gösterecektir. Bu iş fikirleri halihazırda birçok girişimci tarafından KÜÇÜK SERMAYE ile giriş yapılmış ve bugün binlerce lira kar elde ettiren işlerdir. Yani halihazırda başarılı iş fikirlerini sizlere sunuyoruz.

 

DIŞ ÇEKİM FOTOĞRAFÇISI

Fotoğraftan ne anlarım? demeyin. Bu konuda 2 aylık kurslar var. Birçok şehirde bulabileceğiniz fotoğrafçılık kurslarından herhangi birine giderek orta düzeyde bir fotoğrafçı olabiliyorsunuz. Hatta ve hatta bu kurslara para vermenize bile gerek yok. Belediye ve Halk Eğitim’e giderek burada ücretsiz fotoğrafçılık kurslarından birine katılabilirsiniz. Kursu tamamladıktan sonra ortalama fiyatı 2 bin dolar yani 6 bin lira olan profesyonel bir fotoğraf makinesi ihtiyacınız olacak. Dış çekim fotoğrafçısı olmak için bu sermaye dışında paraya ihtiyacınız yok.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Nasıl iş bulacağınıza dair bilgi vermek gerekirse; Şehrinizde yüzlerce fotoğrafçı var. Bu fotoğrafçıların personel istihdamları konusunda sıkıntıları olabilir. Bunlara giderek ek iş alabileceğinizi belirtin. Telefon numaranızı bırakın. Bulabildiğiniz tüm fotoğrafçılara telefon numaranızı bırakmayı ihmal etmeyin. “Onlar zaten bu işi yapıyor bana neden iş versinler ki” diye düşündüğünüzü anlıyoruz ancak olay hiç öyle değil. Örneğin bir müşteri fotoğrafçıdan dış çekim ister, fotoğrafçılar bu müşteriden 800 ila 2 bin lira arası para alır ve bu paranın yüzde 30-40’ını kendilerine alıp diğer miktar için size iş önereceklerdir. Halihazırda bu şekilde çalışan binlerce dış çekim fotoğrafçı var. Çok karlı bir iştir ve paranın yarısını dahi alsanız 3-4 saatte minimum 300-400 lira para kazanırsınız.

Ayrıca dış çekim yaptırdığınız müşterilere de kendi telefon numaranızı bırakmayı ihmal etmeyin. Eğer sizden ve fotoğraflarınızdan memnun kalırlarsa bir daha ki dış çekim işinde mutlaka sizi direkt olarak arayacaklar ve paranın tümünü alma şansınız olacak. Herhangi bir ek maliyet oluşturmadan 1 ayda ortalama iş alarak profesyonel fotoğraf makinesinin sermayesini amorti edebilirsiniz.

 

PİLAV ARABASI

PİLAV ARABASI

Son zamanlarda hemen hemen her il ve ilçede sayıları gittikçe artan pilav arabası işine girmek için maksimum 8-9 bin lira sermayeye ihtiyacınız var. Ortalama bir iş yapan pilav arabacısı günlük 200 TL yani aylık 6 bin lira para kazanabiliyor. Pilav arabacısı olacaksanız eğer güzel bir konum ve güzel bir pilav arabasından başka herhangi bir şeye ihtiyacınız yok. Emek gücü sarf edilen bu iş kolunda çok güzel karlar elde eden ŞİRKETLER bile var. Bu şirketler 10-20 araç alıp bunları asgari ücret ile çalıştırıyor ve ay sonu binlerce lira para kazanıyor.

Küçük bir iş gibi görünmesine rağmen aylık 5-6 bin lira kira veren bir iş yerinden daha fazla para kazanabileceğiniz bir iştir. Bu konuda detaylı rehberimize Nohut Pilav Arabası ile Para Kazanmak adlı bağlantıdan gidebilir. Bayilik arıyorsanız da Nohut Pilav Bayiliği sayfasına tıklayabilirsiniz…

 

FATURA ÖDEME MERKEZİ

Fatura ödeme merkezleri de küçük sermayeli en karlı iş fikirleri arasında yer almaktadır. Ortalama olarak bir fatura ödeme merkezinin tüm masrafları 10 bin lirayı kesinlikle aşmaz. Hatta ortalama düzeyde bir fatura ödeme merkezi 5-6 bin liraya bile kurulabiliyor.
Hemen hemen şehrinizdeki bütün faturaları desteklerseniz eğer ciddi anlamda para kazanma fırsatınız var. Zira günlük 500 faturaya ulaşmak çok çok basit ve her faturadan 1 ila 2 TL arası komisyon aldığınızı unutmayın. Hesaplamanın geri kalanını sizlere bırakıyoruz. Bu konuda ciddi araştırma ve bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizleri Fatura Ödeme Merkezi Açmak adlı rehberimize bekleriz.

 

E-TİCARET YAPIN

E-TİCARET

E-Ticaret son yılların en popüler ve en kazançlı işleri arasında yer alıyor. Bazı e-ticaret sitelerinin hiç stok yapmadığını ve sadece ürünü satın almak isteyen müşterilerin bilgilerini topladığını belirtelim. Yani temel şartlarda bir e-ticaret sitesini 4-5 bin liraya bile kurabiliyorsunuz. Dilerseniz tek bir ürün satışı gerçekleştirerek az da olsa stok da yapabileceğinizi belirtelim. E-Ticaret yapmak istiyorsanız ucuz ve piyasada zor bulunan ürünleri araştırmanız gerekiyor.
E-Ticaret konusunda detaylı bir rehberimiz halihazırda var. Bu rehbere E-Ticaret Yapmak İstiyorum adlı bağlantıdan gidebilirsiniz.

Küçük sermaye ile yapılabilecek başka iş fikirleri > Küçük Sermaye ile Yapılacak İşler

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık