El Yapımı Kar Küresi ile Para Kazanın
  1. Anasayfa
  2. Evde Ek İş

El Yapımı Kar Küresi ile Para Kazanın

1

Son zamanlarda insanların birbirine aldığı en güzel hediyelerden biri şüphesiz kar küresi. Şık görüntüsü ile harika bir hediye olan kar küreleri özellikle kış aylarında en çok tercih edilen hediye ürünleri arasında yer alıyor. Kar kürelerini evde de üretebilir ve satışa sunarak para kazanabilirsiniz. Üstelik hediye olarak kullanılan ürünlerde fiyat avantajı sağlamak kolaydır, bu nedenle kar marjınız çok yüksek olabilir.

Evde kar küresi yapmak düşündüğünüz kadar zor değildir. Tüm malzemeleri aldıktan sonra 1 kar küresi yapmak için en fazla 5 dakika yeterli olacaktır. Ancak standart bir kar küresi yerine farklı süslendirme teknikleri kullanmak da satışlarınızı artırabilir. Çünkü insanlar birbirine benzer ürünleri almak yerine farklı bir şekilde hazırlanmış el yapımı ürünlere daha fazla ilgi göstermektedir. Bu nedenle ilgi çekici bir kar küresi fikri ortaya koyana kadar denemekten çekinmeyin.

Bir kar küresi yapmak için gerekli malzemeler;

  • Suya dayanıklı yapıştırıcı
  • Sim
  • Plastik Oyuncak
  • Küre
  • Su

Bu malzemelerden yapıştırıcı ve simi herhangi bir kırtasiyeden alabilirsiniz. Plastik oyuncakları da süpermarketlerden veya oyuncakçılardan rahatlıkla bulabilirsiniz. Küre ise bu malzemeler arasında bulması en sıkıntı olacak üründür. Tuhafiyecilerde farklı küreler bulabilirsiniz ama şık ve parlak ürünleri yalnızca internetten satın alabilirsiniz. Son olarak bu küreleri farklı şekilde süslemek için ise tuhafiyecilerdeki farklı ürünlerden denemenizi önerebiliriz. Youtube’de de kar küresi yapan yerli ve yabancı videoları ilham almak için izleyebilirsiniz.

NASIL SATILIR?

Birkaç kar küresi yaptıktan sonra gittikçe daha deneyimli olacaksınız ve kar kürelerini yapmak ve süslemek için daha fazla fikre sahip olacaksınız. Bu adımdan sonra da asıl önemli bölüme gelmiş oluyorsunuz. Kar küresini bir süreden sonra yapmak kolaydır, önemli olan bu kar kürelerini satabilmektir. Kar kürelerini satmak için 2 farklı yolunuz bulunuyor. Kar kürelerini direkt fiziksel olarak mağazalara komisyon karşılığı satış için bırakabileceğiniz gibi kendiniz de e-ticaret ile satışa sunabilirsiniz.

Kar kürelerini satan veya satma potansiyeli olan mağazalara birkaç ürününüzü götürün. Burada ürünlerinizi satmaları karşılığında komisyon verebileceğinizi belirtin. Bu sayede mağaza sahipleri herhangi bir para vermedikleri için ürünlerinizi komisyon karşılığında satmayı kabul edecektir. Bu adımdan sonra ürünleriniz satıldıkça mağaza sahiplerine satıştan komisyon vermeniz yeterli olacak. Bu sayede ürünlerinizi aynı anda yüzlerce mağazada bile sergileme fırsatınız olacak.

Kar kürelerini satmanın bir diğer yolu ise nispeten daha teknik bilgi ve gereksinim istiyor. Eğer internet hakkında orta seviyede dahi bilgi sahibiyseniz, kar kürelerini e-ticaret ile satabilirsiniz. Bunu ister bir web sitesi kurarak gerçekleştirin, isterseniz de Facebook, Instagram veya Pinterest üzerinden yayınlayarak direkt alıcılara ulaşmaya çalışın. Her 2 yöntem de kendi içerisinde farklı dinamikler barındırmaktadır ve her 2 yol için de reklam bütçesi oluşturmanız gerekmektedir. Eğer yalnızca kar küresi satmayı planlıyorsanız, size önerebileceğimiz en iyi yol direkt olarak Instagram’da bir sayfa açmak ve sipariş almaya çalışmanız olacak. Bunun için Instagram’dan Para Kazanmak rehberimize göz atmanız yeterli.

Yorumlar (1)

  1. 3 Nisan 2020

    ben büşra DOĞAN HATAY reyhanlı da yaşıyorum evde yapabileceğim acil iş arıyorum

Bir yanıt yazın