1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş

Düşük Yatırım ile Kadın Girişimciler İçin En İyi 17 İş Fikri

Düşük Yatırım ile Kadın Girişimciler İçin En İyi 17 İş Fikri
0

Bir kadın girişimci olarak değerlendirebilecek düşük yatırımlı iş fikirlerine olan ilginizi tahmin edebiliyoruz. Özelllikle Türkiye’de kadın girişimciler yeni bir iş fikrine yeteri kadar sermaye ayırmakta sorunlar yaşıyor. Ancak orta düzeyde sermaye isteyen bir iş fikrine odaklanabilmek için öncelikle düşük yatırımlı bir iş fikrine yönelmek kesinlikle sizi gitmek istediğiniz yere daha hızlı götürecektir. Bu doğrultuda düşük yatırımlı iş fikirlerine yönelerek sermayenizi artırmaya odaklanmanızı öneriyoruz.

Bu rehberde yer alan iş fikirlerinin birçoğu veya tamamı size uygun olmayabilir. İyi değerlendirme yapmanızı ve size en uygun olan iş fikrine yönelmenizi öneriyoruz.

Karlı İş Fikirleri platformu olarak Kadın Girişimciler için en iyi iş fikirlerini incelemeyi sürdüreceğiz.

Kadın girişimciler için düşük yatırım ile en iyi 17 iş fikri:

1. SATIŞ ORTAKLIĞI

Eğer yeteneğiniz varsa bir internet sitesi kurarak, bu internet sitesine etkili içerikler sağlayıp ziyaretçi çekmeyi ve bu ziyaretçileri satış ortaklığı ile çeşitli platformlara yönlendirerek para kazanabilirsiniz. Dünyada milyonlarca girişimci için en düşük sermayeli, ancak yüksek potansiyelli iş fikirleri arasında yer almaktadır.

İnternet sitesi dışında sosyal medyadan da aktif bir profil oluşturarak aynı etkiyi sağlamaya çalışabilirsiniz. Elbette tüm işlemler teknik bilgi gerektirmektedir. Bu nedenle başlangıç seviyesi için önermiyoruz.

2. BEZ POŞET HAZIRLAMA

Türkiye’de naylon poşetlerin para ile satılması kararı sonrasında insanlar uzun yıllar kullanılabilen bez poşetlere yönelmeye başladı. Kendi evinizde bile rahatlıkla dokuyabileceğiniz şık bez poşetleri ile para kazanabiliriniz. Bu poşetleri insanlara satabileceğiniz gibi marketlere ve tuhafiyecilere de rahatlıkla satabilirsiniz.

3. ARICILIK

arıcılık

Düşük maliyetli tarımsal bir iş fikri arıyorsanız, Türkiye için en karlı iş fikirlerinden biri de arıcılıktır. Eğer özellikle köyde yaşayan ve müstakil bir alana sahip bir evde yaşıyorsanız arıcılık yapabilirsiniz. Bir kadın girişimci olarak arıcılık kısa vadede yüksek potansiyel içermektedir. Ek bilgiler için Arıcılık rehberine göz atabilirsiniz.

4. ARI SÜTÜ

Eğer Arıcılık ile ilgili olarak iş fikrine odaklandıysanız, mutlak suretle son dönemde ciddi iş hacmi artışı sağlayan Arı Sütü’ne de yönelmenizi öneriyoruz. Yine ek bilgiler için Arı Sütü rehberimizden detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

5. MUM YAPIMI

Elbette artık mumları elektrik kesintisinde kullanmıyoruz. Moda ve dekorasyonun değişimi ile birlikte dekoratif mumlar artık evlerimizi süslemeye başladı. Bu mumların çok büyük bir kısmı ev yapımı olarak tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Ortalama olarak 2 ile 4 TL arasında el yapımı olarak üretilen şık ve dekoratif mumların satış fiyatı ise 50 TL civarında. Özellikle Instagram’da en çok satan dekoratif ürünler arasında yer alan ev yapımı mumları yapabilmek için ise Youtube’da bulunan eşsiz videolara göz atabilirsiniz. Elbette kendi fikirlerinizi uygulamaya odaklanmanız daha mantıklı olabilir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

6. ŞEKER YAPIMI

Makine endüstrisi içerisinde tamamen kimyasal maddelerden oluşan şekerlemeler yerine ev yapımı şekerlemelere olan ilgide artış var. Eğer birkaç market veya AVM’deki stantlardan iş alabilirseniz ev yapımı şekerleme üretimi gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz. Evde şekerleme yapmak oldukça kolay ve düşük maliyetlidir. Youtube’de birkaç video izleyerek rahatlıkla üretim yapabilirsiniz.

7. ÇOCUK PARTİ PLANLAYICISI

Doğum günü, sünnet, diş çıkarma gibi çeşitli çocuk partileri için planlama-organizasyon hizmeti sağlayabilirsiniz. Elbette bu iş fikri için büyük şehirler çok daha uygun durumda bulunuyor. Özellikle sosyal medyada bu yönde iş aldığınıza yönelik paylaşımlar ile ebeveynlerin ilgisini çekebilirsiniz. Birçok yönden hizmet işi olduğu için kar marjı yüksektir. Birkaç parti malzemesi satan işletme ile çalışmanız yeterli olacak. Ek olarak bir palyaçoyu da saatlik kiralamanız gerekebilir. Her durumda birkaç iş aldıktan sonra referanslar ile iş hacminizi artırma şansınız olacak.

8. DANIŞMANLIK

Her insanın kendine has bir konuda yetenekleri var. Ancak elbette bu yeteneklerin tamamı satılabilir düzeyde olmayabilir. Eğer insanların danışmanlık alabileceği bir veya birkaç konuda yeteneğiniz varsa danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Örneğin dekorasyon konusunda yeteneğiniz varsa, dekorasyon konusunda danışmanlık hizmeti sağlamak üzere çalışma gösterebilirsiniz. İş bulabilmek için yeteneğiniz doğrultusundaki Facebook, Twitter ve Instagram sayfalarına küçük bütçeli reklamlar verebilirsiniz. Geri dönüşüme göre bütçeyi artırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Sermayesi Olmayan Kadınlar İçin İş Fikirleri

9. BEBEK / ÇOCUK BAKIMI

Dadı Bebek Bakıcısı

Bir kadın girişimci olarak daha üst düzey sermaye isteyen bir iş fikrine yönelmek için para kazanmaya ihtiyacınız varsa bir süre bebek-çocuk bakımına da yönelebilirsiniz. Türkiye’de milyonlarca ev kadını bu sayede ek gelir sağlıyor. Yapmanız gereken bir ajansa kayıt olmak ve iş alabilmeyi beklemek dışında bir şey değildir. Ek olarak çevrenizdeki insanlara da bu yönde bilgi sağlayarak daha hızlı iş bulabilirsiniz.

10. İMAJ DANIŞMANLIĞI

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de erkeklerden çok kadınlar imaj danışmanlığı hizmeti almakta ve bu hizmeti de genellikle yine kadınlar sağlamaktadır. İster ünlü olsun ister olmasın her düzeydeki insan şık görünmek için bu hizmete ilgi göstermektedir. Bu doğrultuda bir imaj danışmanlığı hizmeti sağlamak üzere işe koyulabilirsiniz. Elbette ilk süreçte iş almak gerçekten zor olabilir, ancak birkaç iş almayı başardıktan sonra size yönelebilecek ilgiye şaşırabileceğinizi bile düşünüyoruz. Zira, Türkiye’de bu yönde ciddi düzeyde arz eksikliği bulunuyor.

İşe koyulma sürecinde özellikle sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmanızı şiddetle öneriyoruz.

11. TAKI YAPIMI

İnsanlar artık seri üretimde bulunan birbirine benzeyen takılar yerine el yapımı takılara daha fazla ilgi gösteriyor. Özellikle Instagram’ın yükselişi ile birlikte artık el yapımı takıları satmak çok daha kolay. Instagram’da el yapımı takı satışı yapan birçok sayfada takipçi sayısı 100 binin dahi üzerine çıkmış durumda. Bu sayfalarda günlük 100’den fazla sipariş alınıyor. Siz de küçük ölçekli olarak Instagram’da el yapımı takı satışına odaklanabilirsiniz. Elbette ilk dönem zorlu olabilir, ancak birkaç sipariş aldıktan sonra insanlar size daha fazla güvenecektir. Yapmanız gereken en önemli şey kapıda ödeme konusunda bir kargo firmasıyla anlaşmak olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: English Home Bayilik

12. BUTİK PASTANE

Ortalama 20 bin liralık bir sermayeye sahipseniz, son dönemde kadın girişimciler arasında çok popüler olan bir butik pastane açabilirsiniz. Yapmanız gereken birkaç şık masa ve tezgah satın almak dışında bir şey değildir. İnsanlar pastalarınızdan ve tatlılarınızdan hoşlandığı sürece iş hacminiz artacaktır.

13. ÖZEL DERS

Matematik, kimya, fizik, biyoloji ve yabancı bir dil konusunda çocuklara ders verebilecek kadar yeteneğiniz ve tecrübeniz var mı? O halde bunu bir kadın girişimci olarak bugün bile paraya dönüştürebilirsiniz. Etrafınızdaki çocuklu ailelere bilgi sağlayarak kısa sürede iş almaya başlayabilirsiniz. Bu yöndeki birkaç talepten sonra referanslar aracılığıyla hızlıca reklamınız kulaktan kulağa yayılacaktır. Bu sıfır maliyetli en iyi reklamdır. Ancak elbette kendi alanınızda çocuklara gerçekten bir katma değer sağlamanız gerekecek.

14. DÜĞÜN PLANLAMA

düğün planlama

Kadın girişimciler için son dönemde Türkiye’de en fazla önerdiğimiz iş fikri düğün planlamadır. İstanbul’dan Hakkari’ye her bölgede insanlar artık düğün planlama hizmeti almaktadır. Bu hizmeti sağlamak üzere kurabileceğiniz küçük bir ajans ile kısa sürede hayal dahi edemeyeceğiniz kadar para kazanma şansınız var. İnsanların kendi düğününü planlamaktan hoşlandığını düşündüğünüzü biliyoruz, ancak 2019 yılı itibarıyla artık bu kesinlikle doğru değil. İnsanlar bu konuda ciddi bir şekilde; ajanslar veya bireysel olarak çalışan profesyonellerden destek almaya başladı.

15. AKRİLİK DÜĞME İMALATI

Bir tekstil cenneti olan Türkiye’de akrilik düğmelere olan talep düzenli olarak artış gösteriyor. Bir akrilik düğme imalathanesi kurabilirsiniz. Konu imalat olduğu zaman kadın girişimcilere daha fazla fırsat sağlayan KOSGEB üzerinden rahatlıkla hibe-destek-teşvik alabilirsiniz. Bu yönde bir araştırma yapmak üzere şehrinizde bulunan KOSGEB İl Müdürlüğü’ne uğramanızı mutlaka öneriyoruz. Erkeklere göre çok daha fazla fırsatınız bulunuyor.

16. REÇEL

Birçok üründe olduğu gibi son dönemde sağlık endişeleri ile birlikte insanlar marketlerdeki reçeller yerine ev yapımı reçellere daha fazla ilgi gösteriyor. Evde reçel yapımı düşündüğünüz kadar zor değildir. Birkaç Youtube videosuyla birlikte kısa sürede çok lezzetli ve sağlıklı reçeller yapabilirsiniz. Evde yaptığınız reçelleri, ev yapımı ürünler satan mağazalara rahatlıkla komisyon karşılığında satabilirsiniz.

17. EV TERLİĞİ

Türk insanı evlerde genellikle terlik kullanıyor. Ancak şık bir ev terliği bulmak gerçekten zahmetli olabiliyor. Bu nedenle insanlar el yapımı ev terliklerine ilgi gösteriyor. Bu doğrultuda şık ev terliği üretimi yaparak bunları satışa sunabilirsiniz. Üretmek çok kolaydır ve yüksek sermaye istemez. Ürettiğiniz ev terliklerini tuhafiyecilere satabileceğiniz gibi sosyal medyadan da daha yüksek kar marjları ile satabilirsiniz. Ek bilgiler için; Instagram’da Butik Açmak

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap