1. Ana Sayfa
  2. Karlı İşler

Gezerek Para Kazanmak İsteyenler İçin 17 Fikir!

Gezerek Para Kazanmak İsteyenler İçin 17 Fikir!
0

Dünyayı gezmek istemeyen biri ile henüz tanışmadık. Üstelik bu çoğu zaman tatil kelimesi ile eşdeğer bir konu. Ancak dünyayı gezmek düşündüğünüzden daha fazla bir masraf oluşturmaktadır. Peki paramız yoksa, dünyayı gezemez miyiz? Elbette gezebilirsiniz, hatta üstüne para bile kazanabilirsiniz.

Öncelikle dünyayı gezmek için pasaporta ve çoğu ülke için vizeye ihtiyacınız olacak. Bu doğrultuda bazı ülkelere gitmek gerçekten zor hatta imkansız olabilir. Bu rehberde yer alan bilgilerin tamamı pasaport ve vize almak konusunda sorun yaşamayacak girişimciler içindir. Elbette tüm rehber de size uygun olmayabilir, ancak bir veya birkaçı çoğu zaman sizin için yeterli olacaktır.

Peki dünyayı gezerek nasıl para kazanacağız? İş fikirleri neler…

1. GEZGİN İŞ İLANLARINA BAKIN

Türkiye’de özellikle medya kuruluşlarının yurt dışında sık sık ülke değiştirmesi gereken birçok personele ihtiyacı bulunuyor. Elbette bunlar için çok iyi derecede yabancı dil veya diller bilmeniz gerekir. Bu ilanlara başvuruda bulunarak düzenli bir gelir ile gezerek para kazanabilirsiniz.

2. SOKAKLAR SİZİN

Biraz müzik yeteneğiniz varsa dünyanın her yerinde sokakta şarkı söylemek, insanların ilgisini çekecek şov amaçlı ilginç bir şeyler yaparak para kazanmanızı engelleyen bir şey yok. Üstelik bunu her an tekrar edebilir ve kısa sürede önemli gelir elde ederek masraflarınızı çıkartabilirsiniz.

3. YATLARDA ÇALIŞIN

Her turistik deniz bölgesinde yatlar bulunuyor. Bu yatlarda çalışarak aynı zamanda çok güzel lokasyonlarda gezme fırsatı elde edebilirsiniz. Elbette yatlarda çalışırken görevinizi de ihmal etmemeniz gerekir.

4. GEMİLERDE ÇALIŞIN

Özellikle Cruise adı verilen, dünyanın en güzel tatil yörelerini bir bir gezen gemilerde çalışabilirsiniz. Üstelik dünyanın en güzel sahillerinde gezerken Türkiye için çok ciddi düzeyde sayılabilecek 5-10 bin Euro arası gelir kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, iyi düzeyde birkaç yabancı dil bilmek ve gemilerde verebilecek bir hizmet alanı belirlemek olacak.

Son dönemde Türkiye’ye Cruise gemileri uzun bir aradan sonra yeniden gelmeye başladı.

5. GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELERE GÖZ ATIN

Endonezya, Brezilya, Hindistan, Vietnam gibi ülkelerde önemli pozisyonlarda kaliteli personellere büyük oranda ihtiyaç duyuluyor. Bu ülkelerdeki iş ilanlarına göz atabilirsiniz. Ancak bu iş fikri elbette size sürekli olarak gezerek para kazanma fırsatı sağlamayabilir. Bu daha çok iyi bir kariyer sağlamak açısından değerlendirilebilir.

6. FOTOĞRAFÇILIK

Fotoğraf çekerek para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak adlı rehberimizden eşsiz bilgiler edinebilirsiniz. Yöntemler hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, dünyanın eşsiz noktalarından dikkat çekici fotoğraflar çekerek gelirinizi büyük ölçüde artırabilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Organik Zeytinyağı Mağazası Kurmak

7. BLOG AÇIN

Sadece ülkemizde değil dünyanın her noktasında kişisel bloglar arasında en çok kullanılanlar gezginlere yönelik bloglardır. Siz de bir blog açarak, gezdiğiniz noktaları makalelere dökerek blogunuza ziyaretçi kazandırabilirsiniz. Bu ziyaretçileri reklam servisleri aracılığıyla gelire dönüştürebilirsiniz.

Ancak unutmamanız gereken nokta, son dönemde gezgin bloglarında yaşanan rekabetin artışıdır. Bu kapsamda gerçekten ilgi çekici olmanız gerekir.

8. INSTAGRAM FENOMENİ OLUN

Fotoğraf çekerek para kazanmak adımının son yıllarda evrildiği yöntemlerden biri de Instagram’da fenomen olmaktır. Günümüzde Instagram’da sadece gezdiği yerleri fotoğraflayarak milyonlarca takipçiye ulaşan binlerce hatta onbinlerce gezgin var. Başarılı oldukları konu; kaliteli ve ilgi çekici bölgelerin dikkat çekici fotoğraflarını çekmek ve bunları takipçileri ile paylaşmaktır.

Eğer başarabilirseniz, binlerce dolarlık sponsor gönderileri için teklifler alabilirsiniz.

9. YOUTUBE FENOMENİ OLUN

Hepimiz zaman zaman Youtube’de gezdiği bir ülkeyi, bölgeyi veya şehri gezen insanların videolarına rast gelmişizdir. Bu insanlar gezerek para kazanma konusunda çığır atlamıştır. Bu işin hakkını en iyi veren insanlar, gezerken oluşturdukları videoları Youtube’de takipçileri ile paylaşanlardır. Üstelik çoğu zaman video için bir kurgu dahi oluşturmanıza gerek yok. Youtube’de birkaç gezginin videolarına göz atarak, nasıl başardıklarını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Youtube’de belirli bir takipçi ve izlenme sayısına ulaştıktan sonra video izlenmelerinden para kazanmaya başlayabiliyorsunuz. Ek bilgiler Youtube’den Para Kazanmak rehberinde.

10. EL İŞİ

gezmek

Anadolu medeniyetine sahip olan Türkiye’de el işleri önemli bir kültürel varlıktır. Bu varlık dünyanın her yerinde insanlar tarafından ilgi çekmektedir. Bu kapsamda gittiğiniz herhangi bir ülkede bu el işlerini yaparak veya buradan götürdüğünüz el işlerini satarak para kazanabilirsiniz.

11. SÖRF & DALIŞ EĞİTİMİ

Sörf ve dalış amacıyla farklı bölgelerde insanlara eğitim verebilirsiniz. Fazla bir gelir sağlamayabilir ancak tüm gezi masraflarınızı çıkartabilirsiniz.

12. YOGA & PİLATES EĞİTİMİ

Dünyanın her noktasında turistler yoga ve pilatese ilgi duymaktadır. Tatil yörelerinde insanlara kişisel veya bir kurum çatısı altında bu eğitimi verebilirsiniz.

13. MEYVE SATIN

Taze bir meyveyi turistik bir noktada birkaç saat içerisinde rahatlıkla satabilirsiniz. Çekinmeyin, üstelik dil bilmenize dahi gerek yok. Toplu halde ilgi çekici birkaç kilogram meyve satın alın ve teker teker satın. Birkaç denemeden sonra dünyanın her yerinde rahatlıkla yapabileceksiniz.

14. SAÇ KESİMİ

Özellikle gelişmiş ülkelerde saç kesimi gerçekten çok pahalıdır. Avrupa, Amerika, Avusturalya’da ortalama bir saç kesimi için 100 Dolara yakın para ödemeniz gerekir. Eğer sizin saç kesimi konusunda bilginiz varsa, küçük motellere ilan ile reklam vererek kısa sürede çok sayıda müşteri bulabilirsiniz.

15. BARMENLİK

Ortadoğu ülkeleri dışında hemen hemen dünyanın her noktasında en hızlı bulabileceğiniz iş barmenliktir. Gezerek para kazanmak isteyenler için en iyi iş alternatifleri arasında yer alıyor. Üstelik işi çok kolay bir şekilde kavrayabilirsiniz, pek bir yeteneğe ihtiyacınız yok.

16. VARSA ARACINIZI KİRALAYIN

Eğer bir araca sahipseniz bunu kiralayabilirsiniz. Elbette araç derken sadece araba anlamayın; Bisiklet, motosiklet veya çeşitli bir deniz aracı bile olabilir. Birkaç gün veya saat kiraya vererek masraflarınızı çıkartabilirsiniz.

17. DANS ÖĞRETİN

Anadolu’da dünyanın geri kalanındaki insanların ilgisini çekebilecek birçok dans türü var. Bunlardan birkaçını öğrenerek, yurt dışında insanlara öğretebilirsiniz. Başta garip gelebilir ancak eğlence amacıyla dahi olsa para kazanma fırsatınız olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi Aile Dostu 10 İş Fikirleri

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap