1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

En İyi Aile Dostu 10 İş Fikirleri

En İyi Aile Dostu 10 İş Fikirleri
0

Her zaman önceliğiniz aileniz ise ve aileniz ile birlikte yapabileceğiniz iş fikirlerine yönelmek istiyorsanız; ilginizi çekebilecek çok sayıda iş fikri var. Bu iş fikirleri ile ailelerin dikkatini çekebilecek iş fikirlerine kolaylıkla yönelebilirsiniz.

Çocuklara ve ebeveynlerine uygun iş fikri arayanlar için ülkemizde de önemli düzeyde potansiyel içeren en iyi 10 iş fikrini sizler için araştırdık…

1. MEYVE ÇİFTLİĞİ

meyve çiftliği

Aileniz ile birlikte yapabileceğiniz en iyi iş fikirlerinden biri meyve çiftliği kurmaktır. Özellikle meyve yetiştiriciliği yapılabilecek bir araziye sahip olanlar için bulunmaz bir nimettir. Seracılık fırsatları ile birlikte artık Türkiye’nin sadece Ege ve Akdeniz bölgesinde değil her noktasında meyve çiftliği kurmak mümkündür.

Meyve çiftliği işinin başlangıç maliyeti yüksek değildir. Arazi boyutuna göre birkaç milyon liraya kadar sermaye ihtiyacı oluşabilir.

2. KAMP ALANI

kamp

Piknik ve kamp kültürünün çok aktif olduğu ülkemizde aileniz ile birlikte yapabileceğiniz harika işlerden biri de kamp alanı kurmaktır. Kamp yapmak için gerekli tüm ihtiyaçların bulunduğu bir alanı ilgili belediyeden kiralamanız ve hizmet sağlamanız gerekiyor. Çadır, elektrik, su, WC, market gibi eksiklikleri gidererek kamplar için harika bir ortam kurabilirsiniz.

Kamp alanları özellikle yaz ve bahar aylarında önemli bir gelir avantajına sahiptir. Bu tür bir kamp alanını kurduktan sonra giderler genellikle çok düşüktür. Kurulum aşaması sonrasında yıllarca düzenli gelir avantajı var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Gezerek Para Kazanmak İsteyenler İçin 17 Fikir!

3. MISIR LABİRENTİ

mısır

Ülkemizde de özellikle yaz aylarındaki eğlenceli aktivitelerden biri mısır çiftlikleri içinde yapılan labirentler oldu. Genellikle çocukların aileleri ile birlikte keyifle geçirecekleri bir zaman için tercih ediliyor.

Mısır hemen hemen ülkemizin kuzeyi haricindeki her alanda yetiştiriliyor. Belirli bazı şehre yakın mısır tarlaları üzerinde böylesi bir eğlence ortamı hazırlanabilir. Kişi başı 40-50 TL’lik bir ücret ile hafif popülarite bile ciddi gelir avantajı sağlayacaktır.

4. SU PARKI

su parkı

Yaz mevsiminde yapılabilecek bir diğer harika iş fikri ise su parkı kurmaktır. Başlangıç maliyetleri oldukça yüksek olan bu iş fikri 4-5 aylık bir yaz sezonunda ciddi bir gelir avantajı sağlamaktadır. Ortalama olarak bir su parkının yaşam maliyeti ise 20 yıldır. Dolayısıyla uzun soluklu olarak değerlendirilmesi gereken bir iş fikridir.

Su parkı endüstrisi son 10 yılda ciddi bir büyüme yakaladı. İç Anadolu ve Doğu-Güneydoğu Anadolu bölgesindeki su parkları bile son yılların en yüksek cirolarına ulaşmış durumda.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

5. BEBEK MAMASI İŞİ

bebek maması

Bebek maması işi farklı ve değerlendirilmesi gereken bir aile işletmesi olarak değerlendirilebilir. Mutfakta farklı formülleri denemek isteyenler için elzem işlerden biridir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Avantajlı Sahibinden Satılık Daire Nasıl Bulunur?

Yerel pazarlara sadece bebek maması satarak bile ciddi düzeyde gelir elde etmek mümkündür. Aynı zamanda markalaşmak için de önemli fırsatlar sağlayan bir iş fikri olarak ön plana çıkmaktadır.

6. BEBEK MAĞAZASI

bebek mağazası

Yapılabilecek en karlı iş fikirlerinden biri de giyim işine girmektir. Aileniz ile özellikleri aileleri hedef alarak yapabileceğiniz karlı işlerden biri ise yüksek kar marjlarının bulunduğu bir bebek giyim mağazası kurmaktır.

Aileler ve çocuklarla ilgilenmekten hoşlanıyorsanız ve ebeveynlerin ne tür giyim ürünlerine yöneldiğini iyi bir şekilde biliyorsanız mutlaka bebek giyim mağazası işini değerlendirmeniz öneriliyor.

Bebek mağazası sektöründeki ortalama satıştan kar marjı yüzde 40’ın üzerindedir. Dolayısıyla tüm giyim sektörleri arasındaki en cazip kar marjı fırsatını sağlıyor. İşe girmek için ortalama 300 bin liralık yatırım sermayesine ihtiyacınız olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Erkek – Kadın – Çocuk Giyim Mağazası Açmak

7. ŞEKER STANDI

şeker standı

AVM’de kurulabilecek en iyi iş fikirlerinden biri olan şeker standı aracılığıyla ciddi bir gelir elde etmeniz mümkündür. Üstelik başlangıç maliyeti çok düşük olan şeker standını yaklaşık 3-4 günlük bir sürede dahi hayata geçirebilirsiniz.

AVM’lerin özellikle giriş katlarında veya eğlence park alanlarında yapılabilecek iyi bir iş fikridir. Tek bir personel ile bile işletmeyi faaliyete alabilirsiniz. İlgi çekici şekerlemeler ile yola koyularak önemli bir para kazanma fırsatına sahip olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıracak 16 AVM Stand Fikirleri / Stand Kurmak

8. AĞAÇ EVİ İŞİ

ağaç evi

Türkiye’de son yıllarda evlerine ağaç evi kuranların sayısı gün geçtikçe artıyor. Çocukların çok ilgisini çeken ve bilişsel yeteneklerini büyük ölçüde geliştiren ağaç evi işini hayata kolaylıkla geçirebilirsiniz. Birkaç başarılı usta aracılığıyla bu işi hayata geçirmeniz için çok yüksek sermayelere ihtiyacınız yok.

Ağaç evi işine başlamak için önemli bir reklam ve pazarlama bütçesine ihtiyacınız olacak. Bu işe sıfırdan girmeyi düşünüyorsanız reklam bütçesi en önemli silahınız olacaktır.

9. EĞİTİCİ OYUNCAK MAĞAZASI

oyuncak

Bildiğimiz oyuncak sektörünün gün geçtikçe kan kaybettiği ortamda artık eğitici oyuncaklara olan yönelimde önemli bir artış kaydediliyor. Üstelik büyükler tarafından da tercih edilen bu ürünlere yönelik bir işletme kurmanız potansiyelinizi önemli ölçüde artıracaktır.

Ebeveynler artık eskisi kadar standart plastik oyuncakları tercih etmiyor. Sektör hızla zeka ve bilişsel özellikleri artırmaya odaklanacak olan oyuncaklara yönelmiş durumda.

E-ticaret için de yapılabilecek başarılı iş fikirlerinden biridir. Bu ürünlerin internet satışı düzenli olarak artış gösteriyor.

10. KAHVALTI EVİ

kahvaltı

Dünyanın birçok ülkesinde dışarıda kahvaltı kültürü Türkiye’deki gibi değildir. Ülkemizde çok büyük ve dikkat çeken bu sektöre yönelik yatırımlar önemli bir geri dönüş fırsatı sağlıyor. Yaklaşık 1 yıllık amorti süresi olan iş fikirlerinden biridir. Ayrıca standart bir restorana göre çok daha düşük maliyetler ile başlamak mümkündür.

İNCELEYİN: 2023 için En İyi Yeni İş Fikirleri ve Sektörleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Patlayacak İş Fikirleri

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir