Dünyanın En Genç Zenginleri / Milyarderleri

Ludwig Theodor Braun

Bazen şans, bazen yetenek, bazen üstün girişimlik ruhu ile çok erken yaşta zengin olmayı başaran insanları merak ediyor musunuz? O halde Forbes‘in hazırladığı listeye göre, işte dünyanın en genç milyarderleri.

1. Alexandra Andresen – 21

Babası Norveç merkezli tekel şirketi olan Ferd Holding’in sahibi olan Alexandra Andresen, şirketin yüzde 42’sine sahip olarak dünyanın en genç zengini listesinin ilk sırasında yer alıyor. Andresen, halihazırda şirkette çalışmıyor ve kişisel gelişimini devam ettiriyor. Listenin en tepesinde 3 yıldır yer edinen Andresen’in şuanda net sahip olduğu rakam 1,2 milyar dolar düzeyinde bulunuyor. Bu da yaklaşık olarak 5 milyar Türk lirasına denk geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Zengin Olmanın Yolları & Nasıl Zengin Olunur

2. Katharina Andresen – 22

Alexandra Andresen’in ablası olan Katharina, dünyanın en genç zenginleri listesinin ikinci sırasında yer alıyor. Babasının şirketi Ferd Holding’in yüzde 42’sine de kendisi sahip.

3. Gustav Magnar Witzoe – 24

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Norveç’li olan Gustav Magnar Witzoe, 24 yaşı ile dünyanın en genç milyarderleri listesinde 3. sırada bulunuyor. Witzoe, Norveç’in en büyük somon üreticisi olan Salmar ASA şirketinin yüzde 47 oranında sahibi. Şirket 1991 yılında Witzoe’nin babası tarafından kuruldu. Witzoe’nin şuanda toplam sahip olduğu rakam ise 1,6 milyar dolar.

4. Evan Spiegel – 27

Snapchat’in kurucusu olan Evan Spiegel, dünyanın en genç milyarderleri listesine kendi çabası ve girişimcilik öyküsü ile girmiştir. Yaklaşık 170 milyon kullanıcının aktif olarak kullandığı Snapchat’i 2011 yılında kuran Spiegel, bu yatırımı ile 4 milyar dolara sahip. Spiegel, evli ve Amerikalıdır.

5. John Collison – 27

İnternet üzerinden ödeme almak ve yapmak için kurulan Stripe’nin yaratıcısı olan John Callison, bugün 550 personeli ile dünya üzerinde 25 farklı ülkede her gün milyarlarca dolar para transferine aracılık yapan şirketin CEO’su. 27 yaşında bulunan Callison, daha önce de üstün kodlama bilgisini kullanarak birçok projede yer aldı. İrlanda doğumlu olan Callison, şuanda ABD – Kalifornia’da yaşıyor. Callison, Stripe ile birlikte toplam 1,1 milyar dolar servete sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Patlayacak İş Fikirleri

6. Ludwig Theodor Braun – 28

Alman doğumlu olan Ludwig Theodor Braun, ünlü medikal ürünleri üreten Braun firmasının sahibinin en genç oğludur. Aile şirketinin yüzde 10’una sahip olan Ludwig, bu payı ile dünyanın en genç milyarderleri listesinin 6. sırasında yer alıyor. Toplam serveti 1,1 milyar dolar düzeyinde bulunuyor.

7. Bobby Murphy – 29

Snapchat’in ortağı olan Bobby Murphy, ABD doğumludur ve halen Kaliforniya’da yaşıyor. Stanford Üniversitesi’nde eğitim gördükten sonra Evan Spiegel ile birlikte Snapchat’i kuran Bobby Murphy’nin toplam serveti 4 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık