Kapat

Dünyanın En Genç Zenginleri / Milyarderleri

Anasayfa Başarı Hikayeleri Dünyanın En Genç Zenginleri / Milyarderleri
Ludwig Theodor Braun

Bazen şans, bazen yetenek, bazen üstün girişimlik ruhu ile çok erken yaşta zengin olmayı başaran insanları merak ediyor musunuz? O halde Forbes‘in hazırladığı listeye göre, işte dünyanın en genç milyarderleri.

1. Alexandra Andresen – 21

andresen

Babası Norveç merkezli tekel şirketi olan Ferd Holding’in sahibi olan Alexandra Andresen, şirketin yüzde 42’sine sahip olarak dünyanın en genç zengini listesinin ilk sırasında yer alıyor. Andresen, halihazırda şirkette çalışmıyor ve kişisel gelişimini devam ettiriyor. Listenin en tepesinde 3 yıldır yer edinen Andresen’in şuanda net sahip olduğu rakam 1,2 milyar dolar düzeyinde bulunuyor. Bu da yaklaşık olarak 5 milyar Türk lirasına denk geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Zengin Olmanın Yolları & Nasıl Zengin Olunur

2. Katharina Andresen – 22

katherina

Alexandra Andresen’in ablası olan Katharina, dünyanın en genç zenginleri listesinin ikinci sırasında yer alıyor. Babasının şirketi Ferd Holding’in yüzde 42’sine de kendisi sahip.

3. Gustav Magnar Witzoe – 24

Gustav Magnar Witzoe

Norveç’li olan Gustav Magnar Witzoe, 24 yaşı ile dünyanın en genç milyarderleri listesinde 3. sırada bulunuyor. Witzoe, Norveç’in en büyük somon üreticisi olan Salmar ASA şirketinin yüzde 47 oranında sahibi. Şirket 1991 yılında Witzoe’nin babası tarafından kuruldu. Witzoe’nin şuanda toplam sahip olduğu rakam ise 1,6 milyar dolar.

4. Evan Spiegel – 27

evan-spiegel

Snapchat’in kurucusu olan Evan Spiegel, dünyanın en genç milyarderleri listesine kendi çabası ve girişimcilik öyküsü ile girmiştir. Yaklaşık 170 milyon kullanıcının aktif olarak kullandığı Snapchat’i 2011 yılında kuran Spiegel, bu yatırımı ile 4 milyar dolara sahip. Spiegel, evli ve Amerikalıdır.

5. John Collison – 27

john-collison

İnternet üzerinden ödeme almak ve yapmak için kurulan Stripe’nin yaratıcısı olan John Callison, bugün 550 personeli ile dünya üzerinde 25 farklı ülkede her gün milyarlarca dolar para transferine aracılık yapan şirketin CEO’su. 27 yaşında bulunan Callison, daha önce de üstün kodlama bilgisini kullanarak birçok projede yer aldı. İrlanda doğumlu olan Callison, şuanda ABD – Kalifornia’da yaşıyor. Callison, Stripe ile birlikte toplam 1,1 milyar dolar servete sahip.

6. Ludwig Theodor Braun – 28

Ludwig Theodor Braun

Alman doğumlu olan Ludwig Theodor Braun, ünlü medikal ürünleri üreten Braun firmasının sahibinin en genç oğludur. Aile şirketinin yüzde 10’una sahip olan Ludwig, bu payı ile dünyanın en genç milyarderleri listesinin 6. sırasında yer alıyor. Toplam serveti 1,1 milyar dolar düzeyinde bulunuyor.

7. Bobby Murphy – 29

bobby-murphy

Snapchat’in ortağı olan Bobby Murphy, ABD doğumludur ve halen Kaliforniya’da yaşıyor. Stanford Üniversitesi’nde eğitim gördükten sonra Evan Spiegel ile birlikte Snapchat’i kuran Bobby Murphy’nin toplam serveti 4 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

“Dünyanın En Genç Zenginleri / Milyarderleri” üzerine 7 yorum

  1. ibrahim pek says:
  2. Kadir says:
  3. Kübra says:
  4. Buse says:
  5. şirvan says:
  6. Gül says:
  7. Gülçin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir