Devletten Konut ve Çeyiz Hesabı’na Nakdi Yardım

konut-ceyiz-hesabi

Evlenmeyi yada ilk evinizi almayı düşünüyorsanız devlet bu konuda 2 önemli yardım yapıyor. İlk kez evleneceklere devlet açılacak olan “çeyiz hesabına” 5 bin lira ve ilk evi alacaklar için açılan “konut hesabına” 15 bin lira nakit yardım yapıyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLK KEZ KONUT ALACAKLARA
İlk konutu almayı düşünenler için devlet, eğer herhangi bir bankada “konut hesabı” açılması ve 3 yıl düzenli ödeme yapılması durumunda 3’ncü yılın sonunda 15 bin liraya kadar nakit yardım yapıyor. Çiftler ayrı ayrı konut hesabı açıp bu ödemeyi 2 kat olarak alabiliyor. Ayrıca 18 yaşından küçükler için de konut hesabı açtırılabiliyor.

İLK KEZ EVLENECEKLERE
İlk evliliğini yapacaklar için de “çeyiz hesabı” uygulaması aktif edildi. Çeyiz Hesabı aracılığıyla düzenli olarak hesabına para yatıranlara devlet 5 bin liraya kadar nakdi yardımda bulunuyor. Çeyiz hesabı yalnızca çiftlerden biri adına açılabiliyor ve hesaba her ay minimum 100 lira para yatırılması gerekiyor. 27 yaşına kadar evlenme şartı konulan hesaba 5 bin lira katkı almak için evlendikten 6 ay sonra başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık