1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Karlılığı Azalan Sektörler: Ulaşım, Nakliye, Lojistik

Karlılığı Azalan Sektörler: Ulaşım, Nakliye, Lojistik
0

Ulaşım, nakliye, lojistik sektörlerinde karlılık gün geçtikçe azalmaya devam ediyor.

Türkiye’de en çok istihdam yapılan ve personel maaşlarının en önemli gider kalemi olan her 3 sektörde, yılbaşında gelen asgari ücret zammı sonrasında karlılık düşüş göstermişti. Yılbaşından bugüne benzin ve dizel fiyatlarına gelen son zamlar ile birlikte karlılık iyice azaldı.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Türkiye’nin en büyük sektörleri arasında yer alan Ulaşım, Nakliye, Lojistik sektöründe karlılık gün geçtikçe azalıyor. Önceki yıla göre personel maaşlarının yüzde 30 civarında arttığı sektörde, akaryakıt fiyatlarının da yüzde 30 civarında artış göstermesiyle birlikte birçok işletme önemli düzeyde karlılığını yitirdi.

GÜNDEME GELMEDİ

Bugün Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları kapsamında açıklamaları dikkatle takip edilen Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın ulaşım, nakliye, lojistik sektörüne yönelik bir açıklama da yapması bekleniyordu. Ancak Albayrak, her 3 sektör için de herhangi bir açıklamada bulunmadı.

YATIRIMLAR YÖNLENDİRİLMELİ

Ulaşım, Nakliye, Lojistik sektörlerine yönelik yeni bir yatırım planınız bulunuyorsa, bu planlamayı bir süre farklı sektörlere kaydırmak ya da bir süre ertelemek doğru bir hamle olabilir. Şu anda sektörde bulunan tüm firmalar, nakit döngüsünü sürdürebilmek amacıyla tüm hizmetlerinin fiyatlarını olağanüstü artırmış durumda. Bu nedenle sektörün cirolarında önemli düzeyde düşüş yaşanabilir. Bu nedenle her 3 sektörün de şu anca cazip olmadığını belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Sürekli Para Kazandıran İşler

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir