Çiğköftem Bayilik Açma Maliyeti

çiğköftem

Avrupa Vejetaryenler Birliği üyesi olan ve 9 ülkede 300 bayiliğe sahip olan Çiğköftem Çiğ Köfte firması bayilik veriyor. Türkiye’nin yurt dışında en çok gıda bayisi olan Çiğköftem, bugün 2000’i aşkın personeli ile hızla büyümesini sürdürüyor.

Çiğköftem bayilik açma maliyeti ise YOK! Evet, firma bayilerinden teminat, isim hakkı ve kar payı talep etmiyor. Ancak yatırım bedeli olarak Çiğköftem’in çeşitli farklı tutarlar istediği belirtiliyor. Şirket bu konuda ek bilgi vermezken, her ülke için farklı tutarda yatırım bedeli talep edildiği aktarıldı.

AVANTAJLARI

  • Çok kısa sürede yatırım geri dönüşü!
  • Kontrol ve işletme kolaylığı!
  • Sürekli eğitim desteği!
  • Etkili denetim sistemi!
  • Estetik ve dayanıklı konsept!
  • Lokasyon analizi!
  • Franchisee Olma Süreci:

Başvuru
Franchise talepleri; web sitesinden başvuru formu doldurularak ya da 444 2 126 nolu telefonla Çiğköftem Genel Merkezi’ne ulaştırılır.

Ön Görüşme
Franchisee adayı, tarafımıza ulaşan başvurusu doğrultusunda aranarak kendisi ve franchise düşündüğü bölge hakkında ön bilgi alınır.


Detaylı Görüşme
Alınan ön bilgiler doğrultusunda ilgili franchise bölge sorumlusu franchisee adayını arayarak genel merkeze davet eder yada telefon ile detaylı bilgilendirme yapar.

Fizibilite
Franchisee adayı ile yapılan detaylı görüşmenin ardından yeri hazır olan adaydan gerekli fotoğraflar istenerek ön değerlendirme yapılır. Gerekli görülen lokasyonlar franchise bölge sorumlusu tarafından yerinde incelenir ve yönetim kuruluna sunulur. Yönetim kurulu tarafından son değerlendirmesi yapılan lokasyon onaylandığı takdirde franchisee tarafından gerekli kiralama yada satın alma işlemleri tamamlanır. Yeri hazır olmayan adaylar aşağıda belirtilen kriterlere göre yer bularak franchise bölge sorumlusu ile iletişime geçer.

Yer Seçiminde Aranan Özellikler;

Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu caddeler, alışveriş merkezleri vb. gibi iş yapma potansiyeli yüksek olan bölgeler.

Dükkan şubeler, giriş katında olmalıdır. Satış alanı minimum 20 m2 olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 2,8 m olmalıdır.

Alışveriş merkezlerinde genellikle stand şeklinde hizmet verilmektedir. Stand alanları özellikle market katlarında tercih edilmekte olup minimum 6 m2’dir.

Sözleşme:
Franchisee adayı ile onaylanan franchise noktası için sözleşme yapılır.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Projelendirme, Dekorasyon, Sevkiyat

Fizibilite sonucunda onaylanan franchise noktasının 3D ve 2D projesi Çiğköftem tarafından ücretsiz olarak hazırlanır. Franchisee adayı projeye uygun olarak gerekli tadilat işlerini yaptırır (boya, elektrik-su tesisat vs.)

Franchisee adayı, iç dekorasyon ekipmanları için (tabela – reklam malzemeleri, soğutucu dolap – tazgahlar vs.) anlaşmalı tedarikçilere yönlendirilir. Ekipmanların üretimi ve sevkiyatı franchisee adayı ile irtibatlı olarak Çiğköftem teknik personeli tarafından takip edilir.

Eğitim

Dekorasyon süreci devam ederken franchisee adayı ve personeli, en az 1 hafta İstanbul’da eğitim almaktadır. Açılış günü itibariyle de 1 hafta da şubede Çiğköftem uzman personeli eşliğinde kendi işletmesinde eğitim almaktadır. İstanbul’daki eğitim süresince konaklama ve yeme içme masrafları Çiğköftem tarafından karşılanmaktadır.

Açılış

Kurulumu yapılarak açılışa hazır hale getirilen franchise noktası belirlenen açılış gününde Çiğköftem uzman personeli eşliğinde satışa başlar. Açılış organizasyonu franchisee tarafından sağlanır.

Destekler

200 Kg çiğköfte, lokasyon fizibilitesi, projelendirme, eğitim, eğitim süresince konaklama ve yeme –içme, açılış itibariyle denetim vb. bir çok konuda destek verilmektedir.

Yatırım Şartları:

Franchise bedeli, banka teminatı yada aylık-yıllık ciro payı alınmamaktadır.

Açılacak olan şubenin kurulum paketi (çiğköfte dolabı, çalışma tezgahları, evye, tabela- reklam malzemeleri, ambalaj malzemeleri ve kurumsal malzemelerden oluşmaktadır) bedeli 16.000 TL’den başlayıp, metrekare ve konsepte göre değişmektedir.

Not: Yukarıdaki şartlar Türkiye için geçerli olup destekler ve yatırım maliyeti ülkeye göre değişmektedir.

İletişim:

Detaylı bilgi için 444 2 126 numaralı telefondan Franchise Departmanı’na ulaşabilirsiniz.

AYRICA

Karşılaştırma amacıyla Bayilik veren diğer çiğköfte markalarına mutlaka göz atmanızı öneriyoruz;

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık