1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Alibaba’ya Türkiye’den Rakip: PttTrade

Alibaba’ya Türkiye’den Rakip: PttTrade
0

Dünyanın en büyük uluslararası e-ticaret platformu Alibaba’ya Türkiye’den rakip geldi. Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) tarafından hizmete açılan PttTrade, uluslararası e-ticaret konusunda önemli bir alternatif oluşturacak.

Önceki gün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın katıldığı tören ile hizmete başlayan yeni nesil uluslararası e-ticaret platformu PttTrade’de daha şimdiden onlarca kategoride on binlerce ürün bulmak mümkün. Özellikle KOBİ’ler için eşsiz fırsatların bulunacağı PttTrade’den alınacak ve satılacak ürünler için ana kargo sağlayıcısı ise PTT Kargo olacak.

PttTrade ile Türkiye’de faaliyet gösteren KOBİ’ler de ürünlerini uluslararası pazarda tanıtma fırsatı elde edecek. PttTrade platformu, Türkçe, İngilizce, Arapça, Çince, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İbranice, Hintçe, İtalyanca, Japonca, Farsça ve Rusça dillerini de destekleyerek geniş bir pazara yayılma fırsatı sağlıyor.

PttTrade’nin Özellikleri

Gelişmiş Ürün Tanıtımı Video, resim ve sesle zenginleştirilmiş ürün tanıtımları yapılır.
Bölgesel Hizmet Sunucuları Hedef pazarlara konumlandırılmış bulut teknolojisiyle ptttrade.com’a daha hızlı ve daha kolay erişim sağlanır.
Bölgesel Dil Kullanımı Çoklu dil desteği ile hazırlanmış içerikler kullanılır.
Akıllı Arama Motoru Optimizasyonu Dünya çapında, ürünlerin kolayca bulunarak yeni müşteriler kazanılmasına yardımcı olur.
Tercüme Destekli Chat, Telefon ve Video Konferans Tümleşik iletişim araçları kullanılarak sağlıklı iletişimin oluşması sağlanır.
Akıllı Site İçi Arama Yapay zeka ile geliştirilmiş arama motoru ile ürün içeriklerine doğru ve hızlı ulaşım sağlanır.
Gelişmiş Filtreleme Tüm ürünler, binlerce kategoride, yüzbinlerce parametreyle tanımlanmıştır. Her sektöre ve ürün özelliğine göre, tüm ürünler kolayca filtrelenerek bulunabilir.
Akıllı Yazışma Şablonları Daha önceden hedef pazar dilinde hazırlanmış yazışma metinleri kullanılarak, e-posta ve faks yolu ile kurumsal ve anlaşılır bir iletişim kurulur.
Akıllı Fırsat Bildirimleri E-Pazar yerinden gelen tüm talepler yapay zeka sistemimizle ayrıştırılarak faks, sms, e-posta yoluyla doğru kişilere iletilir. Böylece, fırsatlar zamanında değerlendirilerek hızlı teklif verilmesi sağlanır.
Dış Ticaret Hizmeti Mevcut veritabanındaki müşterilere ulaşılması, uluslararası alım ve satın ilanları oluşturulması, teklif verme/cevaplama opsiyonları ve birçok hizmetin verilmesini sağlar.
Dış Ticaret Eğitimleri PTT TRADE dış ticaretin temel konuları hakkında bilgilendirme videoları ile ihracatçılarımızın eksik bilgilerini tamamlar. Ayrıca sektörlere uluslararası pazar ile ilgili rapor desteği verilir.
Akıllı Reklam Akıllı reklam alt yapısıyla kişiye özel ve doğru reklamlar gösterilir.
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir