1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Alibaba’ya Türkiye’den Rakip: PttTrade

Alibaba’ya Türkiye’den Rakip: PttTrade
0

Dünyanın en büyük uluslararası e-ticaret platformu Alibaba’ya Türkiye’den rakip geldi. Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) tarafından hizmete açılan PttTrade, uluslararası e-ticaret konusunda önemli bir alternatif oluşturacak.

Önceki gün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın katıldığı tören ile hizmete başlayan yeni nesil uluslararası e-ticaret platformu PttTrade’de daha şimdiden onlarca kategoride on binlerce ürün bulmak mümkün. Özellikle KOBİ’ler için eşsiz fırsatların bulunacağı PttTrade’den alınacak ve satılacak ürünler için ana kargo sağlayıcısı ise PTT Kargo olacak.

PttTrade ile Türkiye’de faaliyet gösteren KOBİ’ler de ürünlerini uluslararası pazarda tanıtma fırsatı elde edecek. PttTrade platformu, Türkçe, İngilizce, Arapça, Çince, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İbranice, Hintçe, İtalyanca, Japonca, Farsça ve Rusça dillerini de destekleyerek geniş bir pazara yayılma fırsatı sağlıyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

PttTrade’nin Özellikleri

Gelişmiş Ürün TanıtımıVideo, resim ve sesle zenginleştirilmiş ürün tanıtımları yapılır.
Bölgesel Hizmet SunucularıHedef pazarlara konumlandırılmış bulut teknolojisiyle ptttrade.com’a daha hızlı ve daha kolay erişim sağlanır.
Bölgesel Dil KullanımıÇoklu dil desteği ile hazırlanmış içerikler kullanılır.
Akıllı Arama Motoru OptimizasyonuDünya çapında, ürünlerin kolayca bulunarak yeni müşteriler kazanılmasına yardımcı olur.
Tercüme Destekli Chat, Telefon ve Video KonferansTümleşik iletişim araçları kullanılarak sağlıklı iletişimin oluşması sağlanır.
Akıllı Site İçi AramaYapay zeka ile geliştirilmiş arama motoru ile ürün içeriklerine doğru ve hızlı ulaşım sağlanır.
Gelişmiş FiltrelemeTüm ürünler, binlerce kategoride, yüzbinlerce parametreyle tanımlanmıştır. Her sektöre ve ürün özelliğine göre, tüm ürünler kolayca filtrelenerek bulunabilir.
Akıllı Yazışma ŞablonlarıDaha önceden hedef pazar dilinde hazırlanmış yazışma metinleri kullanılarak, e-posta ve faks yolu ile kurumsal ve anlaşılır bir iletişim kurulur.
Akıllı Fırsat BildirimleriE-Pazar yerinden gelen tüm talepler yapay zeka sistemimizle ayrıştırılarak faks, sms, e-posta yoluyla doğru kişilere iletilir. Böylece, fırsatlar zamanında değerlendirilerek hızlı teklif verilmesi sağlanır.
Dış Ticaret HizmetiMevcut veritabanındaki müşterilere ulaşılması, uluslararası alım ve satın ilanları oluşturulması, teklif verme/cevaplama opsiyonları ve birçok hizmetin verilmesini sağlar.
Dış Ticaret EğitimleriPTT TRADE dış ticaretin temel konuları hakkında bilgilendirme videoları ile ihracatçılarımızın eksik bilgilerini tamamlar. Ayrıca sektörlere uluslararası pazar ile ilgili rapor desteği verilir.
Akıllı ReklamAkıllı reklam alt yapısıyla kişiye özel ve doğru reklamlar gösterilir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  80 Bin Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak (TYP Başvuru Şartları)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap