Türk Telekom PİLOT’un 7’nci Dönemi Başladı

türk telekom pilot 7

Türkiye’nin telekomünikasyon devi Türk Telekom, teknoloji alanındaki girişimleri desteklemek amacıyla uygulamaya aldığı PİLOT projesi için 7’nci dönemini başlattı.

4 Şubat’ta başvuruların alınmaya başlandığı Türk Telekom’un PİLOT destekleme projesinde, teknoloji alanındaki projeler desteklenecek. 2013 yılında başlayan program ile bugüne kadar yüzlerce teknoloji girişimine birçok destek sağlandı.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

PİLOT projesine dahil edilen ve desteklenmesine karar verilen projelere,

  • Türk Telekom İşbirliği
  • Nakit Desteği
  • Mentorluk
  • Eğitim
  • İş Bağlantıları
  • Yatırımcı Ağı
  • Ofis Alanı
  • Teknoloji Altyapısı
  • İletişim ve Tanıtım Desteği

verilecek. 

PİLOT‘a başvuran girişimler; iş birliği potansiyeli, fikrin yenilikçiliği ve uygulanabilirliği; hedeflenen pazarın büyüklüğü ve büyüme potansiyeli, iş modelinin tutarlılığı ve ekibin yetkinliği gibi kriterlere göre değerlendirilmeye alınacak.

125 BİN LİRALIK DESTEK

Telekom ekibi tarafından PİLOT’a katılmaya hak kazanan her gruba Türk Telekom’un sağladığı 125 bin TL nakit desteğinin yanı sıra; Türk Telekom’un mentor ağına, şirketin iş bağlantılarına ve yatırımcı ağına erişim, çeşitli eğitimler, ofis alanı, teknolojik altyapı, girişimlerinin çeşitli mecralarda tanıtımı, mobil iletişim desteği ve şehir dışından gelen ekiplere konaklama imkânı gibi birçok destek sağlanacak.

Girişimler, Türk Telekom iş birimlerinden kendi alanlarında uzman profesyonellerden ve girişimcilik ekosisteminden; başarılı diğer girişimcilerden ve müşteri görüşmeleri sonucunda müşterilerden aldıkları geri bildirimler doğrultusunda iş fikirlerini hayata geçirmek için çaba gösterecek. Program sonunda ekiplerden doğrulanmış bir iş modelini esas alan “Ana Fonksiyonlara Sahip Ürün” (MVP) ortaya çıkarmaları; geliştirdikleri MVP ve iş modellerini seçkin yatırımcıların katıldığı ‘Demo Day’ etkinliğinde sunmaları bekleniyor.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık