1. Anasayfa
  2. Dükkan Açmak

Taksit Düzenlemesi: Cep Telefonu Mağazalarının İş Hacmi Artacak

Taksit Düzenlemesi: Cep Telefonu Mağazalarının İş Hacmi Artacak
0

Cep telefonu fiyatlarında artış yaşanması üzerine birçok tüketici artık cep telefonlarını taksit olmadan alamıyor. Ancak geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren cep telefonlarındaki taksit sınırlaması nedeniyle, cep telefonu satışlarında düşüşler yaşandı. Özellikle son 3 ayda cep telefonu fiyatlarında dolar bazlı önemli yükselişler ile birlikte sektör neredeyse durma noktasına geldi. Konuyu inceleyen yönetim ise, kredi kartı için yeni bir düzenlemeyi yürürlüğe aldı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından alınan karar ile birlikte, 3 bin 500 liranın üzerinde satılan cep telefonları için taksit düzenlemesi yapıldı. Kurum, 3 bin 500 liranın üzerinde etiket fiyatı bulunan cep telefonlarının 6 olan taksit sayısını 12’ye çıkardı. Resmi Gazete’de yayınlanan değişiklik ile birlikte karar uygulanmaya başladı. Ancak karar sadece 31 Ocak 2019’a kadar geçerli olacak, 31 Ocak 2019’dan sonra yeniden 6 aylık taksit sınırlaması yürürlüğe girecek.

MAĞAZA CİROLARINDA ARTIŞ BEKLENİYOR

mağaza

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Cep telefonları için taksit yasağının gelmesiyle birlikte cep telefonu satan mağazalarda iş hacmi büyük ölçüde azalmış ve müşteriler özellikle 36 aya kadar vade seçeneği sunan cep telefonu operatörlerine rağbet etmeye başlamıştı. 12 aylık taksit sınırlaması ile birlikte yerel esnafın iş hacminde yeniden artış bekleniyor.

Cep telefonu mağazası açmayı planlıyorsanız, konu ile ilgili olarak ayrıntılı bir rehberimiz var. Cep Telefonu Mağazası Açmak adlı rehberimize mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Girişimcilik ve Girişimci Nedir | Tüm Yönleriyle
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir