1. Anasayfa
 2. Dükkan Açmak

Balık Av Malzemeleri Dükkanı Açmak

Balık Av Malzemeleri Dükkanı Açmak
5

Balık av malzemeleri dükkanı açarak sektördeki niş bir alanda faaliyete başlayabilirsiniz. Kurulumu son derece kolay olan ve pazarlama çalışmaları için de ciddi bir sermaye gereksinimi içermeyen iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Türkiye’nin 3 tarafı denizlerle kaplı, ayrıca Anadolu’nun birçok bölgesinde de göllerimiz ve geniş nehirlerimiz var. Bu potansiyel de Türkiye’nin balıkçılık konusunda iyi konumda olduğunu gösteriyor. Bu açıdan, bir dükkan açmayı istiyorsanız ve balıkçılık konusunda geçmiş deneyimleriniz varsa eğer balık av malzemeleri dükkanı açarak -düşük sermayeli- olmasına rağmen karlı bir iş fikrine giriş yapabilirsiniz.

Türkiye’nin hemen hemen her ilinde balıkçılık yapılabilecek uygun alanlar bulunuyor. Birkaç şehir dışında, hemen hemen her yörede balıkçılık önemli gelir kaynakları ve hobi fikirleri arasında yer almaktadır. Bu açıdan, özellikle bulunduğunuz yörede bu açıdan eksiklikler bulunduğunu düşünüyorsanız, balık av malzemeleri dükkanı açmak iyi bir iş fikri olacaktır.

AVANTAJLARI

 • Yüksek sermayeye ihtiyaç yoktur
 • Rekabet şartları düşüktür
 • Çeşitli markalar nedeniyle çeşitlilik fazladır
 • Gelir durumu yüksek müşterileriniz bulunur
 • Yüksek kiralı dükkanlara ihtiyaç duyulmaz
 • Kar marjı çok yüksektir

DEZAVANTAJLARI

 • Kış aylarında iş hacmi düşer
 • Balıkçılık hakkında bilgili olmalısınız (Yada deneyimli bir personel bulmalısınız)

NASIL AÇILIR?

Kirası çok yüksek olmayan minimum 40 metrekare bir dükkan bulduktan sonra balık av malzemeleri dükkanı rahatlıkla açılabilir. Dükkan için raf ve tezgah dışında ek bir dekorasyon masrafınız olmayacak. Bu açıdan sonra bulunduğunuz bölgenin belediyesine giderek iş yeri açma ruhsatı almanız gerekiyor. Ardından genellikle çoğu Batı illerinde bulunan balık avı malzemeleri toptancılarına telefon ile ulaşmanız gerekiyor. Bu firmalardan topluca ve genellikle taksitle toplu av malzemeleri alışı yapabilirsiniz. Toptancılardan birkaçının iletişim bilgileri rehberin sonunda yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Balık Çiftliği Kurmak

İlk etapta dükkanda bulunması gereken ürün gamları:

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

 1. Olta
 2. Olta Makineleri
 3. Kamış
 4. Misina
 5. Fırdöndü
 6. Sahte Balıklar
 7. Çapari
 8. Şamandıra
 9. Tripot
 10. Kamış Sehpası
 11. Kepçe
 12. Kova
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Aslı Börek Bayilik

Bu ürün gamları dükkanı açabilmek için yeterlidir. Daha sonra müşterilerinizden özel siparişler ve isteklere göre ürün gamınızı genişletebilirsiniz. Birçok balık av malzemeleri dükkanı sipariş usulü çalışmaktadır.

İlk etapta bu ürün gamlarından çok fazla almanızı önermiyoruz, tercihen 40 metrekarelik bir dükkan için 12 bin liralık ürün yeterli olacaktır. Bu sermayeyi tüm ürünlere eşit bölmeyin, özellikle oltalara ağırlık verin.

balık-avlama

NELER YAPILMALI?

Balık avı malzemeleri dükkanlarında genellikle belirli bir müşteri kitlesi birkaç ay içerisinde oluşmaya başlar. Balıkçılığı hobi olarak yapan insanlardan çok fazla kar elde edersiniz. Çünkü bu tür müşterilerin genellikle gelir durumu daha yüksektir ve bu daha fazla iş yapma şansı sağlar.

Birçok şehirde bulunan üniversitede balıkçılık – balık – su ürünlerini kapsayan bölümler bulunur, buradaki öğrencilere de mutlaka ulaşın. Ayrıca birçok dernek de bulunuyor, bunlara da çeşitli kampanyalar yapabilirsiniz. Ayrıca şehrinizde küçük yerel radyo ve gazetelere de reklam vermenizi öneriyoruz. Son dönemde sosyal medyadaki artıştan da faydalanmak adına mutlaka sosyal medya hesaplarınızın tamamını oluşturun ve burada ürünlerinizi sergileyin.

KAR MARJI

Balık avı malzemeleri dükkanlarında ortalama kar marjı yüzde 80 civarındadır. Birçok üründe kar marjları düşükken, özellikle oltalarda bu oran çok yüksektir. Birçok özel üretim oltalarda kar marjları ise yüzde 300’e kadar ulaşmaktadır. Burada önemli olan nokta sürekli müşteriler edinmektir, bu süreçten sonra günlük 1 satış bile bütün masraflarınızı ortadan kaldıracaktır.

TOPTAN SATICILARDAN BAZILARI

Toptan balık avı malzemeleri satan firmaların iletişim bilgileri:

 • Kaptan Balık ve Av Malzemeleri – İstoç 3. Ada No:132-134 Bağcılar / Mahmutbey / İSTANBUL TEL: 0212 659 04 54/55
 • Güreller Balıkçılık Malzemeleri -Mahmutbey Mah. Hacı Bostan Caddesi No:4 İstanbul (Erbay Center Kat 2) TEL: 0212 659 00 26
 • Marmara Balık Av  – İstoç Toptancılar Sitesi 9.Ada No:94-96 Mahmutbey – Bağcılar – İstanbul  – TEL: 0212 659 12 87

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin 245 İş Fikri!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. Bodrum da bu işe girişmek istiyorum bu işten anlayan biri ile ortak olabiliriz

  • 10 Aralık 2019

   selam bende bu işten anlayan biriyimdir.bende bir ortak arıyorum

   • Ne yaptınız? Ortak olabildiniz mi merak ettim. Aradan yıllar geçmiş.

    • Valla ben de merak ettim :D Bu arada ben de olta malzemeleri satışı yapan bir dükkan açmak istiyorum..Bu işten anlayan biri var mı.

     • Ben bu işten anlıyorum Eray bey.benim hobim 20 yıldir.
      Hayalim balık av market açmak.
      Hem bankacılık yaptım şimdi muhasebecilik yapıyorum ikisinide sevemedim..Bir türlü cesaret edemedim balik av marketi acmaya..balık benim için tutku..
      Siz hangi ildesiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir