Sermayesi Olmayan Kadınlar İçin İş Fikirleri
  1. Anasayfa
  2. Evde Ek İş

Sermayesi Olmayan Kadınlar İçin İş Fikirleri

0

Finansal özgürlüğünüzü kazanmak ve hayallerinizi gerçekleştirmek isteyen bir kadınsınız ama sermayeniz yok mu? Ve bu nedenle iş dünyasına adım atamayacağınızı düşünüyorsunuz, aslında yanılıyorsunuz. Sermayesiz olarak, kendi evinizden dahi para kazanmaya başlayabileceğiniz birçok iş fikri var. Üstelik kadınlar iş dünyasında sahip olduğu tutku ile daha hızlı adım atma imkanına sahip, bunu mutlaka kullanın.

Türkiye’de kadınlar için, kendi istediği saatte, istediği yerde ve istediği kişiler ile çalışabileceği birçok iş fikri vardır.

İşte kadınlar için finansal özgürlüğü elde etmenin bazı harika yolları;

1. Yemek yapmayı sever misin? Evden bir catering işi başlatın

ev yemek

Lezzetli yemek hazırlamak konusunda bir yeteneğiniz ve tutkunuz varsa, o zaman neden yeteneklerinden yararlanamayınız? İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Adana gibi büyük şehirlerinde ofis çalışanları her zaman uygun fiyatlı lezzetli ev yapımı yemekleri denemek istiyor.

Küçük bir broşür veya sosyal medya reklamı ile, işinize kolayca başlayabilir ve yavaş yavaş büyüyebilirsiniz. Yemek söz konusu olduğunda seçenekler sonsuzdur. Keklerden, çikolatalara; eğer bu iş için yetenek ve zamanınız varsa, kesinlikle iyi para kazanabilirsiniz.

2. Klavye kullanımınız iyi mi? Yazı yazmaya başlayın

Yazılım Mühendisi

Yarı zamanlı veya tam zamanlı yazmayı seçerseniz, editörlük, kadınlar için finansal özgürlük kazanmak için harika bir yoldur. Dergi ve gazetelerden web sitelerine ve içerik stüdyolarına kadar her organizasyonun iyi bir yazara ihtiyacı var. Ne kadar ödediğiniz, yazınızın kalitesine ve deneyiminize bağlıdır.

Konu hakkında ek bilgileri ve nasıl iş bulabileceğinizi Makale / Yazı Yazarak Para Kazanmak rehberinde bulabilirsiniz.

3. Moda ve güzellik sizin işiniz mi? Sosyal medyayı kullanın

makyaj

Son dönemde Youtube, Instagram, Facebook gibi platformlarda moda ve güzellik konusunda içerikler üreten birçok kişi bu yol ile çok ciddi düzeyde gelir elde ediyor. Özellikle Instagram’da önemli bir takipçi kitlesine sahip moda ve güzellik içerik üreticileri, bir gönderiden binlerce liraya kadar para kazanabiliyor.

Ancak elbette bu işe girer girmez para kazanma şansınız olmayacak, öncelikle takipçi kitlesi edinmeniz gerekiyor. Bunun için de sosyal medya hesaplarınızı açın ve ardından insanların ilgisini çekebilecek içerikler üretmeye çalışın. Aklınıza yapabilecek fikirler gelmiyorsa, ilk süreçte diğer fenomenlerden biraz ilham alabilirsiniz. Örneğin inceleyin; Youtube’dan Para Kazanma

4. Yeteneğiniz var mı? Ders verin

özel-ders

Herhangi bir konuda yeteneğe sahipseniz, bunu rahatlıkla paraya dönüştürebilirsiniz. Ancak özellikle yeteneğinizin ilgi çekiyor olması gerekiyor. Örneğin piyano konusunda ders verebilecek düzeyde misiniz? Ya da matematik, resim, gitar gibi özellikle çocukların sıklıkla aldığı dersler konusunda yeteneğe sahipseniz, ilk etapta çevrenize haber vererek bu konuda ders verdiğinizi duyurun. Ardından başarınıza göre daha fazla duyulmaya başlarsınız.

5. Evde Ek İş Fikirlerine Göz Atın

ek-iş

Sadece kadınlar değil, hemen hemen herkes için evde yapılabilecek ek iş fikirleri var. Hiç sermayeniz olmadan dahi evde birçok ek iş fikrini değerlendirerek rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Özellikle el işine yatkınsanız evde yapabileceğiniz ek iş fikirleri ile aylık binlerce liraya kadar para kazanabilirsiniz.

Karlı İş Fikirleri platformunda evde yapabileceğiniz yüzlerce ek iş fikrine yönelik dökümanlar bulunmaktadır. Bunlara göz atmak için Evde Ek İş bölümümüze mutlaka göz atın.

İNCELEYİN: Sosyal Medya Fenomenleri Reklam Ücretleri Ne Kadar?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Güzellik Merkezi Açmak