1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Personeli Yönetmek İçin 5 İpucu

Personeli Yönetmek İçin 5 İpucu
0

Bir işletmenin en önemli yapısı personellerdir. Ancak doğru yaklaşımlar olmadan personellerden tam verim elde etmek pek mümkün olmayabilir. İş gücünüzün enerjisini doğru yönetmek çoğu zaman hayati önem taşır. Bu nedenle personeli doğru yönetmek için 5 ipucuna göz atmanızı öneririz.

1. Doğru Yazılımları Kullanın

Birçok işletmedeki personeller biraz daha pahalı yazılımlar ile personeller üzerindeki iş gücünü rahatlıkla azaltabilir. Ancak bu ek maliyetler nedeniyle çoğu personeller daha fazla ayrıntılara odaklanmak ve sıkıcı iş yükü altında boğulmak zorunda kalıyor. İşletmenin faaliyeti ne olursa olsun, yeni teknolojiler ile personelin desteklenmesi ve iş yükünün hafifletilmesi büyük önem taşır.

2. Ofis Dışında Çok Yönlülüğü Teşvik Edin

Çok yönlü bireyler daha mutludur, çünkü yenilenmek için ofis dışındaki zamanı kullanırız. Daha mutlu çalışanlar, daha üretken olur. Çok yönlülüğü teşvik edecek en kısa yol, personelinizin bir topluluğa gönüllü olmasını teşvik etmektir. Bu tür organizasyonlar, personele kendi öz değerlerini ve para toplama, stratejik düşünme, yönetimi anlama gibi becerilerinin güçlendirmesi sağlayacaktır.

3. Kanatlarının Altındaki Rüzgar Olun

Personelin satış rakamları, müşteri memnuniyeti puanları veya performans değerlendirme metrikleri etrafında dönüp dolaşmalarına izin vermeyin. Çalışanlarınızın yaptıkları işte kendilerince belirledikleri hedefleri olmalı. Hedefler, çalışanları motive etmeye ve onları üretken tutmaya yardımcı olabilir. Bununla birlikte, iş dışında hedefleri olması da önemlidir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Hangi eylemi gerçekleştirirse gerçekleştirsin, çalışanlarınıza arkalarında olduğunuzu gösterin ve onları destekleyin. Destek almak daha önemli kararları daha net bir şekilde almak için önemlidir.

4. En Güçlü Para Birimi “Takdir”dir

Artık çalışanlarınızın hem iş performansları hem de genel olarak yaşamları için hedefleri olduğu için, başarılarına ulaştıklarında onları takdir etmeyi ihmal etmeyin. Ayın çalışanı gibi muğlak bir çeşit ödülü dağıtmak yerine, spesifik olun. Bu onları özel hissettirecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İthalat ve İhracat Ticaret Danışmanlık Bürosu Kurmak

Çalışanların başarılarına dikkat çekmek, bilinmesi gereken şirket kültürünü oluşturmanın önemli bir parçasıdır.

5. Onları İzlemeyin

Çalışanlarınıza her zaman güvenin. Sonuçta onları işe alarak bu adımı geçtin. Çalışanlarınız belirli bir iş yapmak için oradalar ve sürekli olarak kontrol edildiklerinde bunu gerçekleştiremezler. Çalışanlarınıza işlerini yapmaları için güvenin. Sürekli olarak izlenildiklerini sanırlarsa, verimsiz olurlar.

Çalışanlarınız ofiste stresli bir süreç geçiriyor olabilir. Ancak bunun tek sebebi ofis içerisinde yaşananlardan ziyade günlük yaşamlarındaki sorunlardan da kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle empati kurmanız gerekir. Empati, herhangi bir liderde önemli bir özelliktir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir