Microsoft, Türk StartUp’unu Satın Aldı

citrus data

Kurucuları arasında 2 Türk girişimcinin bulunduğu Citus Data, Microsof tarafından satın alındı.

Türkiye ve ABD’de veri depolama sistemleri konusunda faaliyet gösteren startup Citus Data, Umur Çubukçu, Özgün Ali Erdogan ve Sumedh Pathak tarafından 2015’de kuruldu. Kısa sürede önemli faaliyet gösteren ve ciddi gelişim elde eden şirket 1 milyon dolara kadar yatırım almıştı.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Veritabanı konusunda daha verimli bir teknoloji sunan Citus Data, finansal detayları gizli olan bir anlaşma ile dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Microsoft’a geçti.

Konuya ilişkin açıklamayı ise Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu yaptı. Twitter üzerinden açıklamada bulunan Kansu, “Türkiye’nin yazılım pazarında bir dünya oyuncusu olması için attığımız adımlara bugün bir yenisini ekledik. Türkiye’ye duyduğumuz inancın bir göstergesi olarak, Türk girişimcilerin kurduğu yazılım şirketi Citus Data’yı bünyemize katmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullanarak Türkiye’de önemli atılımlarda bulunmaya devam edeceklerini belirtti.

CITUS DATA

Genel olarak veritabanı konusunda hizmet veren Cıtus Data, PostgreSQL adlı bir veritabanı yönetim sistemi üzerinde çalışıyor. Sıradan veritabanı yönetim sistemlerine göre daha iyi performans verdiği belirtilen PostgreSQL’i daha şimdiden Cisco, Copper, Bloomberg ve Migros gibi dünya devleri de kullanıyor.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık