1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Jeff Bezos’un İşe Başlayacaklar İçin En İyi Tavsiyesi

Jeff Bezos’un İşe Başlayacaklar İçin En İyi Tavsiyesi
0

Dünyanın en büyük şirketi olan Amazon’un kurucusu olan Jeff Bezos, girişimcilere altın tavsiyesini sundu. Bezos, “Risk almaya ve başarısız olmaya hazır olun” diyerek girişimcilere en iyi tavsiyesinin risk almak olduğunu dile getirdi.

Önceki akşam Las Vegas’ta düzenlenen Amazon Re: Mars konferasında konuşan dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos, “Risk alın. Risk almaya istekli olmalısınız. Riske sahip olmayan bir iş fikriniz varsa, muhtemelen zaten yapılmıştır. Bu nedenle farklı bir şeyler üzerinden harekete geçmeniz” gerekiyor dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bill Gates’in Başarısının Gerçek Sırrı

En iyi girişimcilerin aldıkları risk ölçütünde başarıya ulaşabildiğini dile getiren Bezos, “Büyük başarısızlıklar, başarıya giden yolculuğun önemli bir parçasıdır. Büyük bir girişimi başlatmak için öncelikle büyük başarısızlıklara ihtiyacımız var. Eğer yeterince denemediyseniz muhtemelen başarılı olmayacaksınız. Gerçekten çok denerseniz, mutlaka başaracaksınız” dedi.

“Tutkulu olanlar ile yarışacaksınız” diyen ünlü iş insanı Jeff Bezos, girişimciler için en iyi tavsiyelerinden bir diğerini ise “müşteriye takıntılı olmak” olarak nitelendirdi. Müşteriye takıntılı olanların başarıya daha hızlı gideceğini belirten Bezos, “Müşterilerileri kesinlikle tatmin etmelisiniz, onları memnun etmeden asla yorulmayın” ifadelerini kullandı.

AMAZON

Bezos, 1995 yılında Amazon’u yalnızca 10 çalışanı ile kurdu. O zamandan beri, yaklaşık 860 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile dünyanın en değerli şirketi oldu. Günümüzde Jeff Bezos, Forbes’e göre 150 milyar dolarlık kişisel serveti ile dünyanın en zengin insanıdır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir