1. Anasayfa
  2. KOSGEB Kredi ve Hibe

Faturalı Hatlara Kredi Çekilebiliyor Mu?

Faturalı Hatlara Kredi Çekilebiliyor Mu?
0

6 aydan uzun süredir faturalı hat sahibiyseniz eğer bu hatlar ile kredi çekme şansınız var, ancak kredi veren kuruluşların bankalar olmadığını söylemekte yarar var. Genellikle 3’üncü şahıslar tarafından verilen faturalı hat kredisi, Karlı İş Fikirleri danışmanları tarafından önerilmiyor.

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom’un faturalı hatlarına sahip müşteriler, bazı 3’ncü aracı kurumlar tarafından hatları üzerinden kredi çekebiliyor. Özellikle acil nakit ihtiyaçları için kullanılan bu yöntem ise, birçok bankanın verdiği kredilere göre yüzde 60 daha fazla masraflı olarak dikkat çekiyor. Ayrıca birçok 3’ncü şahsın, acil nakite sıkışmış insanlara bu ödemeleri de yapmayarak dolandırdırdığın ve birçok vatandaşın ciddi düzeyde mağdur olduğunu belirtmekte yarar var.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

[affiliate_news id=”5602″]

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?

Faturalı hatlar ile kredi çekme işlemlerinde genellikle sistem, faturalı hat üzerinden 3’ncü şahısların ürün alması ve bu ürün için fatura sahiplerine ödeme yapması yöntemiyle gerçekleşiyor. Tamamen yasa dışı olan bu durum, özellikle acil nakit ihtiyacı bulunan kullanıcılar tarafından son dönemde ciddi bir şekilde kullanılıyor.

LİMİTİM NE KADAR?

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom’un faturalı hatlarını kullanan kullanıcılar, her ay ödedikleri fatura düzeyine göre belirli bir limit kazanabiliyor. Örneğin 2 yıl orta düzeyli bir paket kullanan bir faturalı hat sahibi ortalama 2 bin liralık limite sahip olabiliyor.

[affiliate_news id=”3496″]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İş Bulamayınca Kendi İşini Kurdu!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir