Kapat

KOSGEB İş Planı Örnekleri 2018

Anasayfa Karlı İşler KOSGEB İş Planı Örnekleri 2018
Kosgeb İş Planı Örnekleri

Türkiye’de girişimciler için en önemli kurumların başında KOSGEB geliyor. KOSGEB’den destek veya hibe alabilmek için iş planı örnekleri konusunda avantajlı olmanız büyük önem arz ediyor. KOSGEB İş Planı Örnekleri’ni sizler için sık sık yeniliyoruz. Bu örneklere göz atmadan iş planı hazırlamayın!

1990 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı‘na bağlı olarak kurulan KOSGEB, ilk etapta yalnızca imalat sektörünü desteklerken, 2009 yılından itibaren hizmet ve ticaret sektörlerine de destek vermeye başlayarak kapsamını genişletmiştir. Bu kapsamda şuanda KOSGEB’ten hemen hemen her konuda destek alma şansı bulunmaktadır. KOSGEB’den destek alabilmenin ise en önemli yolu başarılı bir iş planı hazırlamaktır. Farklı ve özgüven hissettiren iş planlarının destek alma şansı daima daha yüksektir. Etkileyici bir iş planı örneği hazırlamak için aşağıda yer alan iş planı örneklerine göz atabilirsiniz.

KOSGEB, genel olarak istihdam yaratma potansiyeli olan iş fikirlerine destek sağlamaktadır. KOSGEB’in sağladığı destekler:

 1. KOBİ Proje Destek Programı
 2. Tematik Proje Destek Programı
 3. İşbirliği Güçbirliği Destek Programı
 4. AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı
 5. Genel Destek Programı
 6. Yurt İçi Fuar Desteği
 7. Yurt Dışı İş Gezisi Desteği
 8. Tanıtım Desteği
 9. Eşleştirme Desteği
 10. Bağımsız Denetim Desteği
 11. Nitelikli Eleman İstihdam Desteği
 12. Danışmanlık Desteği
 13. Eğitim Desteği
 14. Enerji Verimliliği Desteği
 15. Tasarım Desteği
 16. Sınai Mülkiyet Hakları Desteği
 17. Belgelendirme Desteği
 18. Test, Analiz ve Kalibrasyon Desteği
 19. Girişimcilik Destek Programı
 20. Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Destek Programı
 21. Kredi Faiz Desteği
 22. Laboratuvar Hizmetleriü

Özellikle Genel Destek Programı aracılığıyla çok önemli destekler alabilme fırsatı sağlanıyor. Bu desteklerden faydalanmak amacıyla KOSGEB’e başvurduktan sonra başarılı bir iş planı hazırlamanız gerekiyor. KOSGEB İş Planı Hazırlama konusunda profesyonel destek veren firmalar olduğu gibi, kendi başınıza da KOSGEB İş Planı Örnekleri aracılığıyla iş planı hazırlayabilirsiniz. Özellikle kurmak istediğiniz iş için benzer bir iş planına göz atmak sizlere harika fikirler verecektir. Ancak bu iş planları üzerinde düzenleme yapmadan asla başvuruda bulunmamanız gerekiyor. İş planı örnekleri içerisinde birçok bilgi öznel ve değişkendir.

KOSGEB’ten alacağınız hibe ve destek öncesinde mutlaka yapmanız gerekenler:

 • İşe karar verme
 • İşin kurulacağı bölge / dükkan
 • İşin kurulacağı bölgedeki pazar araştırması
 • İşin niteliği ve gelir potansiyeli
 • Kriz şartlarına dayanıklılık
 • Bölgedeki benzer firmaların durumu
 • Pazardaki olası rekabet durumu
 • İşin diğer firmalardan farklı olacak noktaları
 • Dükkanda / Firmada çalışacak personeller
 • Ortalama masraf tutarı
 • Daha önce yaptığınız işler
 • Size KOSGEB neden destek versin? Açıklama…

Bu bilgilere mutlaka sahip olmalı yada direkt olarak cevap verebilecek düzeye gelmeden iş planı örnekleri ile iş planı hazırlamanızı tavsiye etmiyoruz. Birçok girişimci hiçbir şeye sahip olmada, başarılı bir iş planı hazırlayarak KOSGEB aracılığıyla patron olmuştur. Bu fırsatı iyi değerlendirmenizi öneriyoruz. Bu nedenle iş planı örneklerine tam olarak hakim olun, asla göz gezdirmek amacıyla indirmeyin. KOSGEB iş planı örneklerini ofis programları aracılığıyla indirebilirsiniz. Kosgeb dosyaları PDF ve DOC uzantılıdır. Bu dosyaları Word programı ile rahatlıkla açabilirsiniz. Birçok Android ve IOS işletim sistemli telefon ile de dosyalar rahatlıkla açılabilmektedir.

Eğer KOSGEB İş Planı hazırlama konusunda işinizi riske atmak istemiyorsanız, profesyonel olarak iş planı hazırlayan birçok danışman firma bulunmaktadır. Bu firmalar ortalama olarak 1000 TL ücretle iş planı hazırlamaktadır. Bu firmalardan da rahatlıkla iş planı hazırlayabilirsiniz.

İŞ PLANI ÖRNEKLERİ – 2018

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir