1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş

Evden Para Kazanma | Evde Başarıya Ulaşanlardan 19 İpucu

Evden Para Kazanma | Evde Başarıya Ulaşanlardan 19 İpucu
0

Evden çalışmak harikadır… ta ki kedi bilgisayarınıza sıçrayana kadar. Ve sadece bir zaman makinesi inşa ettiğini varsayabildiğiniz komşunuz, her türlü elektrikli el aletini ve sokakta rastlayabileceğiniz gürültülü makineleri çalışıverir.

Pek çok çağdaş profesyonele göre ara sıra evden çalışmak ilgili şirketlerimizin bize sağladığı bir lüks. Ancak hangi ortam daha üretken olmamıza izin veriyor: Home Ofis mi yoksa Office Ofis mi?

Office Ofiste, iş arkadaşlarınız genellikle sizi tam manasıyla eksiksiz ve kesintisiz bir iş çıkarmaktan alıkoyma yolunda en büyük tehdidi oluştururlar. Masanıza üşüşüp sizi konuşturur ve hatta öğle yemeğine davet ederler. Bir işyerinin sosyal açıdan faydaları kesinlikle hoştur, ancak dikkatiniz kolay dağılıyorsa bu durum gerçek bir meydan okumaya dönüşüverir.

Öte yandan Home Ofiste, kendi kendinizin en büyük düşmanına dönüşmeniz de oldukça kolaydır. Çünkü iş arkadaşları tarafından kuşatılmamış olduğunuz zaman, o can sıkıcı kısıtlamaları da bırakmakta özgürsünüz. Home Ofiste kimsenin gözü üzerinizde değildir. Bir şeyleri halletmek için akran baskısı veya toplumsal yükümlülükler gibi itici duygular hissetmeniz gerekmez. ( Bu arada: Pantolon giymenize de gerek yok.)

Aşağıda, bazı harika iş arkadaşlarımdan evden çalışma konusunda kendileri gibi harika ipuçları ve tüyolar derledim

Nasıl Evden Çalışılır: İşini Evinden Takip Edenlere 19 İpucu

1. Erken Kalkan Yol Alır

uyanmak

Bir ofiste çalışırken, sabah iş için yola düşmeniz, masanıza vardığınızda uyanmanıza ve çalışmaya hazır hissetmenize yardımcı olabilir. Ancak evdeyken yastığınızdan bilgisayarınıza geçişiniz çok daha zorlayıcı olabilir.

İster inanın ister inanmayın, evden verimli bir şekilde çalışmanın tek yolu, uyanır uyanmaz yapılacaklar listesine gömülmektir. Basit bir projeyi ilk sıraya koyarak başlamak gün içinde yavaş yavaş ilerlemenin anahtarı olabilir. Aksi takdirde, kahvaltıyı uzatacak ve sabah halsizliğinin motivasyonunuzu yenmesine izin vereceksiniz.

2. Ofise Gidiyormuş Gibi Davranın

evden çalışmak

İş ve ofis arasında kurduğunuz zihinsel bağlantı sizi daha üretken hale getirebilir ve işi evden yürütme sırasında o duygunun kaybolması için bir sebep yok.

Evden çalışırken, bir ofis rolüne hazırlanmak için yapabileceğiniz her şeyi yapın: Alarmınızı kurun, kahve yapın (yaptırın) ve güzel kıyafetler giyinin. Google Chrome gibi İnternet tarayıcıları, üstte farklı araç çubuklarıyla birden fazla hesap oluşturmanıza bile olanak tanır. Örneğin, ev için bir araç çubuğu ve iş için ayrı bir araç çubuğu.

3. Bir Gününüzü Ofisteymiş gibi kurgulayın

günü kurgulamak

Evden çalışırken kendi kendinizin kişisel müdürüsünüz. Kaytarmak için planlanan bir kişilik toplantı gibi şeyler olmazsa, odağın kaybolması ve komple dağılması işten bile değildir.

Ajandanızdan kopmamak için, gün içinde ne yapacağınızı ve ne zaman yapacağınızı bölümlere ayırın. Çevrimiçi bir takviminiz varsa, vitesi ne zaman değiştirip yeni görevlere başlayacağınızı söyleyen kişisel etkinlikler ve hatırlatıcılar oluşturun. Google Takvim bu işte gayet iyi.

4. Özel bir çalışma alanı seçin.

ofis alanı

Bir ofiste çalışmıyor olmanız, bir ofisiniz olamayacağı anlamına gelmez. Kendinizi odanız veya koltuğunuz gibi boş vakitle ilişkilendirilen yerlerde tutmak yerine evinizde çalışmak için belirli bir oda veya kısım ayırın.

5. Hep Evde Pineklemeyin

evde pineklemek

Home Office’iniz sizi pek açmıyor mu? Uzaktan çalışmayı bir adım öteye taşıyarak evden çıkın. Kahvehaneler, kütüphaneler, halka açık alanlar ve benzeri Wi-Fi özellikli alanlar, bir ofisin enerjisini simüle etmenize yardımcı olabilir, böylece resmi bir işyerinde oturmuyorken bile verimli kalabilirsiniz.

6. Sosyal Medyaya sarma riskinizi azaltın

instagram

Sosyal medya, hızlıca girip ve arama yapmanızı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. İş yerinde olsa dahi bu kolaylık yüzünden üretkenliğiniz zarar görebilir.

Çalışma saatlerinde sosyal ağlarınızın kullanım kolaylığını ortadan kaldırmak için, bunları tarayıcı kısa yollarınızdan kaldırın hatta Fast Company’ye kalırsa her hesaptan çıkış yapın. Hatta öncelikle özel modda çalıştırmayı düşünebilir veya Chrome’u kullanıyorsanız “Gizli” bir tarayıcı penceresi açabilirsiniz. Bu, tüm hesaplarınızda oturumunuzun açık kalmasını sağlar ve yaptığınız her web araması, yazdığınız kelimeyi otomatik olarak tamamlamaz. Gün boyunca çok fazla sosyal mola almaya kalkışmayacağınızın bir garantisidir.

7. Daha fazlasını yapmayı taahhüt et.

ofis başarı

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Projeler her zaman başlangıçta düşündüğünüzden daha uzun sürer. Bu nedenle, sıklıkla yapmaya karar verdiğinizden daha azını yaparsınız. Yani, tıpkı bir şeye ne kadar zaman harcayacağınızı fazladan tahmin etmeye teşvik ediliyorsanız, aynı zamanda gün içinde kaç şey yapacağınızı fazladan tahmin ediverin. Hedefinizden ufak kopmalar yaşasanız da, o günü, ‘tamamlandı’ başlığı altında sağlam bir görev listesiyle çıkaracaksınız.

8. En üretken olduğunuz zaman çalışın.

ofis saat

Kimse sabahtan akşama kadar kendini işine vermiyor- motivasyonunuz doğal olarak gün boyu akıp gidecek. Bununla birlikte, evden çalışırken, bu akışın ne zaman gerçekleşeceğini ve ajandanızı nasıl planlayacağını bilmek çok çok önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Yaratıcı Firma / Marka Sloganları | Slogan Nedir? Örnekleri

En verimli dönemlerinizden faydalanmak için, sizin için en zor olan görevleri verimlilik açısından en tepede hissedeceğiniz zamana saklayın. Tabağınızda bulunan daha kolay, lojistik görevleri temizlemek için günün daha yavaş noktalarını kullanın. Verily Magazine bu görevleri “küçük başarılar” olarak adlandırıyor ve bunlar daha sonra sizi bekleyen daha ağır projeler için ivme oluşturmanıza yardımcı olabilir.

9. Telefon görüşmelerini öğleden sonraya saklayın.

telefon ofis

Bazen sabahları öyle yorgun olurum ki başkalarıyla konuşmak şöyle dursun kendi sesimi bile duymak istemem. Sabahları üretken olmak için kendinize fazladan zaman ayırmamanız gerekir, ancak başkalarıyla doğrudan çalışmaya başlamadan önce kendinize biraz zaman ayırabilirsiniz.

İşlerini evden yürüten biri olarak kendiniz için makul bir çalışma takvimi yaratmakta zorlanıyor iseniz, sabah bağımsız görevler ile başlayın. Telefon görüşmeleri, toplantılar ve diğer işbirliği içeren işlerinizi resmi olarak uyandıktan sonra halledin.

10. Tek bir dikkat dağıtıcıya odaklanın… Tıpkı bir bebeğin yaptığı gibi.

ofis yoğun mesai

Bir Atasözü der ki, “Eğer bir işin yapılmasını istiyorsan meşgul bir insandan iste.”

Garip ama gerçek üretkenlik kuralı; siz ne kadar yoğun olursanız, aslında bitirdiğiniz iş o kadar fazla olacaktır. Newton’un eylemsizlik yasası gibi: Eğer hareket halindeyseniz, hareket halinde kalırsınız. Dinlenme halinde iseniz dinlenme halinde kalırsınız. Ve işi başından aşkın olan insanlar, masalarında karşılarına çıkan her şeyi tamamlamak için gereken ivmeye sahip oldukları için yeterince hızlı hareket ederler.

Ne yazık ki, evdeyken bu yoğunluğa ulaşmanıza yardımcı olacak şeyler bulmak zor – motivasyonunuz oldukça kolay sarsılabiliyor. HubSpot’un temel pazarlama müdürü Pam Vaughan, ritminizi koruyan bir şeye odaklanmayı tavsiye ediyor. (bu onun durumunda kızı oluyor).

11. Önünüzde süreçte ne üzerine çalışacağınızı planlayın.

takvim

Bugün ne yapacağınızı anlamaya zaman harcamanız, aslında sizi bu şeyleri yapmaktan uzaklaştırabilir. Ve görev listenizi o kadar yakın bir zamanda planlamış olacaksınız ki programınızı kafanıza göre değiştirmeye meyil edeceksiniz.

İhtiyacınız olduğunda ajandanızın değişmesine izin vermek önemlidir, ancak başlamadan önce her görevi özetleyen bir gündeme bağlı kalmak da eşit derecede önemlidir. Programınızı bir gün önceden sağlamlaştırmaya çalışın, bu sizi bir sonraki güne başlamak konusunda daha yetkili hissettirir.

12. Bağlantıda kalmak için teknolojiyi kullanın.

home ofis

Evden çalışmak, işinize kısa vadede odaklanmanıza yardımcı olabilir, ancak aynı zamanda ofiste gerçekleşen daha büyük işlerle bağınızın kesildiğini hissetmenize de yol açabilir. Anlık mesajlaşma ve video konferans araçları iş arkadaşlarınızla görüşmeyi kolaylaştırabilir ve çalışmanızın büyük resme nasıl katkıda bulunduğunu size hatırlatabilir.

13. Müziğinizi eldeki işe uydurun.

ofis müzik

Hafta boyunca dinlediğiniz müzik, kariyerinizin soundtrackidir (kötü bir ifade belki ama itiraf etmelisiniz ki doğru) Ve işteyken, en iyi çalma listeleri çeşitliliği olan çalma listeleridir – üzerinde çalıştığınız projenin enerjisiyle eşleşen müzikleri dinleyebilirsiniz. Video oyun müzikleri bu konuda mükemmeller. Oyunun kendisinde, bu sözsüz müzik odaklanmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır; Sadece işinize odaklanmanıza da aynı şekilde yardımcı olacağını düşünmek oldukça makul.

Başka türler mi isterdiniz? Aşağıda kendi çalışma müziği tercihlerini sunan Startup pazarlamacısı Ginny Mineo’ya kulak verin.

14. Kirli çamaşırlarınızı iş zamanlayıcısı olarak kullanın.

çamaşır makinesi

Duşta iki veya üç şarkı dinlemenin su tasarrufuna yardımcı olabileceğini duymuşsunuzdur. Ve bu doğru; En sevdiğiniz şarkılardan birkaçının birbiri ardına başlayıp bittiğini duymak, banyoda ne kadar süredir bulunduğunuzu size hatırlatabilir ve yıkama sürenizi kısaltabilir..

Neden bundan bahsettik? Çünkü aynı temel prensip, evden çalışırken görevinizde kalmanıza yardımcı olabilir. Ancak müzik çalma listenizden üç şarkı yerine, yerine çamaşır makinenizi başlatın.

Çamaşırlarınızı yıkamak eviniz için yerleşik ve doğal bir zamanlayıcıdır. Bu yüzden, çamaşırları içine atmadan önce yapılacaklar listesinden bir şeyler başlatıp bitirmek için bu zamanı kullanın. Yıkama sırasında bir göreve ve kurutma sırasında bir başka göreve kendiniz şartlamanız, teknik olarak tüm gün uğraşmak zorunda kalacağınız görevler konusunda daha akıllı çalışmanızı sağlayabilir.

15. Beklentilerinizi sizinle birlikte evde olacak biriyle paylaşın.

ofis ev

Tabii ki, evden çalışıyor olabilirsiniz, ama yine de “şirketiniz” var. Herhangi bir oda arkadaşınızın, kardeşlerinizin, ebeveynlerinizin, eşinizin ve köpeklerinizin (belki köpekler hariç) çalışma saatlerinde kişisel alanınıza saygı gösterdiğinden emin olun. Evden çalışıyor olmanız evde olduğunuz anlamına gelmez.

16. Net molalar verin

mola vermek

İşini evden yürüten biri için dikkat dağılması o kadar olağanlaşır ki mola vermeyi toptan bırakırsınız. Uyuduğunuz binada çalışmanın verdiği suçluluğun sizi 5 dakikalık molalardan alıkoymasına izin vermeyin. Ancak YouTube’u açmak ve bazı rahatlatıcı klipler izlemek yerine, masanızdan uzaklaşmak için molalarınızı kullanın. Dışarıda yürüyüşe çıkın veya o an evde olabilecek birileriyle vakit geçirin.

17. Diğer insanlarla etkileşime geçin.

arkadaş

Unutmayın: Evden çalışıyorsunuz, Ay’dan değil. İş arkadaşlarınız olmasa bile gün boyunca diğer insanlarla etkileşim kurmanıza izin var. Doğrusu iş gününüzün büyük bir kısmında yalnız olduğunuz zamanlarda başka bir yüz görmek iyi bir fikirdir.

18. Öğünlerinizi bir gece önceden hazırlayın.

yemek hazırlamak

Kendi evinizde olduğunuzda, kendinize şöyle esaslı bir kahvaltı ve öğle yemeği hazırlamak için zaman ayırmak cazip gelebilir. ( doğrama ve pişirme süresi de buna dahil ) Değerli dakikalarınızı iş günü içinde yemek yapmak için kullanmayın—yemeği bir gece önceden yapın.

Yiyecekleri önceden hazırlamak, yemek sürelerini gerçekten sadece yemek yemek için kullanabilmenizi ve masanızda daha verimli harcayabileceğiniz enerjiyi iş dışı görevleri gerçekleştirmeye yönlendirmemenizi sağlar.

19. Her gün kesin bir bitiş zamanı belirleyin.

mesai saat

Evden çalışmanın daha fazla iş-yaşam dengesi kurduğu izlenimine kapılmış olabilirsiniz, ancak bu varsayım konusunda dikkatli olun. Evden çalışmak aynı zamanda bir kumarhanede olmak gibi hissettirebilir – aktivitenize kapılıp, rahatlatıcı bir ortamda zamanın nasıl da akıp gittiğini fark etmeyebilirsiniz.

Ivır zıvırını toparlayıp ofisten ayrılan iş arkadaşları yerine, normal iş gününüzün sona erdiğini size göstermesi için günün sonuna bir alarm kurun. Tam olarak bu saatte durmak zorunda değilsiniz, ancak iş gününün teknik olarak bittiğini bilmek, işinizi kaydetme sürecini başlatmanıza ve akşam dışarı çıkmak için hazır olmanıza yardımcı olur.

EVDEN PARA KAZANMA İÇİN İŞ FİKİRLERİ

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap