Kapat

Evden Yapılabilecek İşler (AYLIK 4.000 TL Ek Gelir)

Anasayfa Evde Ek İş Evden Yapılabilecek İşler (AYLIK 4.000 TL Ek Gelir)
evden-yapilabilecek-işler

Evde yapılabilecek işler ile ek gelir elde etmek (veya internet üzerinden yapılabilecek) için araştırma yapıyorsanız, Karlı İş Fikirleri platformu olarak harika bir rehber hazırladık. Birçok iş fikri için detaylı bilgilere yönelik ayrıca rehberlerimiz bulunuyor.

Evden yapılabilecek çok sayıda iş ile ek gelir elde ederek ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. Evde yapılacak işler sayesinde aylık 4 bin liraya kadar rahatlıkla gelir kazanabilirsiniz. Üstelik evde iş imkanı sağlayan bu iş fikirlerinin en büyük avantajlarından biri düşük sermaye gereksinimidir.

Hangi işin size uygun olduğunu belirlemek için sermaye tutarınızı, deneyimlerinizi ve günlük boş vaktinizi göz önünde bulundurun. Yüksek gelir beklentisi nedeniyle yapmaktan hoşlanmadığınız bir iş için para ve vakti harcamayın. Bu işin orta ve uzun vadede geleceği olmayabilir.

Çeşitli sebepler ile evde vakit geçirmek zorunda kalıyorsanız eğer bunun ev ekonomisine katkı yapmanızı engelleyeceğini düşünmeyin. Hangi şartta olursa olsun evden yapılabilecek işler var ve bu işlerden ciddi gelirler sağlamanız mümkün. Elbette her iş için belirli bir emek ve zaman harcamanız gerekir. Hatta bazı iş fikirleri için küçük de olsa sermayeye gereksinim duyacaksınız. İş fikirlerinin birçoğu internet üzerinden sağlanıyor olsa da bazı iş fikirleri için evden çıkmanız gerekecek. Sadece internetten para kazanma fikirlerine göz atıyorsanız, İnternetten Para Kazanma rehberimize göz atabilirsiniz.

Evde ek iş fikirlerine göz atarak evden yapılabilecek birçok iş fikrini bulabilir ve kendinize uygun iş fikirlerini rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Ayrıca bazı iş fikirlerini birkaç kişilik gruplar ile yapmak daha mantıklı olacak.

Evde ne iş yapabilirim diye düşünenler için; Evden yapılabilecek ek iş fikirleri…

1. ODA KİRALAMA

oda

Evinizde kullanmadığınız bir odanız varsa bu odayı kiraya verebilirsiniz. Özellikle bir tatil yöresinde yaşıyorsanız turistler arasında çok popüler bir yöntem olarak dikkat çekiyor. Öğrencilerin de sıklıkla bulunduğu alanlarda kullanılabilir.

Kazanç: Aylık 400 – 600 TL
Kime Uygun: Çevresi geniş olanlar, yeni insanlarla tanışmak isteyenler…
Nasıl Başlanır: airbnb.com ‘dan ilan açın, üniversitelerin ilan panosuna broşür asın.

kına

2. EVCİL HAYVAN BAKICILIĞI

kedi

Kalabalık bir bölgede yaşıyorsanız evcil hayvan bakıcılığı yapabiliyorsunuz. 4-5 hayvana aynı anda bakarak güzel kazançlar sağlamak mümkün. Kediler ve köpekle en çok bakıcılık yapacağınız hayvanlar olacak ve bu konuda kendinizi geliştirebilir ve birkaç sertifika alabilirsiniz.

Kazanç: Aylık 300 – 500 TL
Kime Uygun: Hayvanları sevenler
Nasıl Başlanır: Çevrenize bilgi verin, sitede yaşıyorsanız ilan panosuna broşür asın.

 

3. REKLAM TEMSİLCİSİ

reklam-temsilcisi

Evden satış ve pazarlama yapabilirsiniz. İnternet ve telefon ile bunu yapmak mümkün. İnsanlara bir şeyi pazarlamaktan hoşlanıyorsanız eğer komisyon bedelleri ile en yüksek evde kazanç sağlayan işler arasında yer alıyor. İş fikri hakkında ek bilgiler için Reklam Temsilcisi rehberine göz atabilirsiniz.

Kazanç: Aylık 900 – 1500 TL
Kime Uygun: Pazarlama yeteneği yüksek
Nasıl Başlanır: Linkedln profilini oluşturun, firmalara birkaç mail atın.

4. PAKETLEME

paketleme

Özellikle imalat sektöründe yer alan firmaların paketleme işlemlerini yaparak para kazanabilirsiniz. Türkiye’de özellikle büyük şehirlerde evde paketleme veren birçok işletme bulunuyor. Bu işletmelerden iş alarak ev ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Paketleme konusunda ek bilgiler için PAKETLEME işlerine göz atabilirsiniz.

Kazanç: Aylık 400 – 600 TL
Kime Uygun: Çok boş vakti bulunanlar, grup olabilecekler
Nasıl Başlanır: İmalathaneleri arayın

5. YOUTUBER

 

youtuber-olmak

Son dönemde Türkiye’de de birçok kişi tarafından yapılan ve ciddi kazançlar elde edilen bir iş fikri. Sadece evde basit yemek videoları hazırlayarak bile Youtube’den aylık 3-4 bin lira bile gelir elde eden ev hanımları var. Bu işe başlamak için bir kamera ve biraz eğlenceli video hazırlayabilmek yeterli. Konu hakkında ayrıntılı rehberimize Youtube’den Para Kazanmak bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Kazanç: Çok Değişken.
Kime Uygun: Eğlenceli videolar hazırlayabilenler
Nasıl Başlanır: Youtube’den Para Kazanmak  Rehberine göz atın

6. SANAL ÖĞRETMEN

 

özel-ders

Bilgisayar başında kurslar açarak burada sanal öğretmenlik yaparak para kazanabilirsiniz. Son dönemde birçok sanal öğretmen 100 – 200 öğrenci sayısına bile rahatlıkla ulaşabiliyor. Eğer herhangi bir eğitim dalında kendinize güveniyorsanız Skype üzerinden kurs açarak sanal öğretmenlik yapabilirsiniz.

Kazanç: Öğrenci Başına Saatlik 7 TL
Kime Uygun: Sayısal derslerde başarılı
Nasıl Başlanır: Sosyal Medya grupları

7. ANKET DOLDURMAK

anket

 

Yalnızca evinizde otururken bilgisayar üzerinden birkaç anket doldurarak gelir sağlayabilirsiniz. Ancak Türkiye’ye yönelik ciddi kazanç fırsatları şu aralar biraz düşük. Bu kapsamda bu iş fikrine direkt olarak bir kazanç kapısı olarak bakmak yerine ek gelir amacıyla değerlendirebilirsiniz.

Kazanç: Anket başına 1-2 Dolar
Kime Uygun: Herkese
Nasıl Başlanır: Anket Doldur Para Kazan rehberimize göz atın.

 

8. EV YEMEKLERİ YAPMAK

yemek

Ev yemekleri Türkiye’nin her yerinde para kazandırabilecek bir evde ek iş fikri. Ev yemekleri yapıp para kazanmak istiyorsanız eğer ilk etapta leziz yemekler çıkartabilmeniz gerekiyor. İnternette leziz yemek tariflerini bulabileceğiniz harika yapılış videoları bulabilirsiniz. Bu yemekleri çıkartarak ilk etapta yakındaki evlere ve işyerlerine satış yaptığınızı duyurmanız yeterli. İnsanları memnun etmeyi başarırsanız eğer iş hacminiz gittikçe büyüyecektir. Ayrıca restoranlara da ev yemekleri yaptığınızı mutlaka bildirin. Bu restoranlar sizinle iş birliğine gitmek için can atmıyor olabilir ancak mutlaka iş alacağınız yerler olacaktır. Zira birçok restoran bu konuda evlere ek iş de vermektedir.

Kazanç: Aylık 4.000 Liraya kadar kazanç potansiyeli
Kime Uygun: Güzel ve hijyenik yemekler yapabileceklere
Nasıl Başlanır: Evde Börek Yaparak Para Kazanmak rehberimize göz atın.

 

9. ORGANİK REÇEL YAPIMI

reçel

Evde iş imkanı arıyorsanız eğer ve reçel yapımı konusunda kendinize güveniyorsanız hiç durmayın, organik reçel üretimine başlayın. Pazardan veya şehrinizdeki Sebze ve Meyve Hali’nden uygun fiyatlar ile organik meyveler bulabilirsiniz. Bu meyvelerden organik reçel üretimi sağlayarak bu ürünlerden para kazanabilirsiz. Organik reçel yapabilmek için birkaç video izlemeniz yada tariflere göz atmanız yeter. O kadar zorlu bir çalışma gerektirmiyor. Organik reçelleri ise herhangi bir markete yada pazarcı tezgahına bile satabilirsiniz. Ortalama olarak reçellerden elde ettiğiniz 200 TL’nin yaklaşık 120 lirası kardır.

Kazanç: Aylık 2.000 liraya kadar kazanç potansiyeli
Kime Uygun: Reçel üretimi konusunda maharetli
Nasıl Başlanır: Reçel üretimi konusunda bilgilendirici videolara göz atın

 

10. KANVAS TABLO ÜRETİMİ

kanvas

Son yılların evler için en iyi dekorasyon fikirleri arasında yer alan ve yüzde 600 kar marjı ile satışa sunulan kanvas tablolar evde iş imkanlarına göz atanlar için kesinlikle harika bir fikir. Evde kanvas tablo üretebilmek için herhangi bir marangoza gidip gerekli malzemeleri alabilirsiniz. Ayrıca kanvas tabloları satmak için herhangi bir ev ürünleri satan dükkanla direkt olarak iletişime geçebilirsiniz. Fabrika üretimi olarak tüm Türkiye’ye satılan kanvas tablolar genellikle aynı olduğu için farklı ve dikkat çekici ürünler daha hızlı satılmaktadır.

Kanvas tabloları üretebilmek için küçük bir baskı makinesi de satın alabilirsiniz. Böylelikle daha hızlı üretim gerçekleştirirsiniz ancak öncelikle potansiyelinizi görmeden makine satın almanızı önermiyoruz. Bu tür makineler için 6-7 bin lira sermaye ihtiyacınız olacak. Kanvas tablolar konusunda seri üretime geçerseniz eğer bu ürünleri sosyal medyadan da satışa sunabilirsiniz. Bunun için özellikle Instagram’ı kullanmanızı öneriyoruz. Ciddi satışlar elde edebilirsiniz.

Kazanç: Aylık 4.000 liraya kadar kazanç potansiyeli
Kime Uygun: El işleri konusunda maharetli
Nasıl Başlanır: Sosyal Medya hesapları oluşturun

 

11. MAKALE YAZMAK

makale

Türkiye’de makale yazarak para kazanabileceğiniz onlarca platform bulunuyor. Bu platformlarda çeşitli şirketler, kurumlar, gazeteler ve dergiler için sık sık makale siparişleri alınıyor. Bu siparişler editör olarak alınan kişiler tarafından makaleye dökülüyor. Fiyatları genellikle değişmekle birlikte her 200 kelime için 2-3 TL para kazanabiliyorsunuz. Eğer evde bilgisayarınız varsa ve klavye kullanımınızın iyi olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bu iş fikrini değerlendirmenizi öneriyoruz.

Kazanç: 1000 kelime için 20-30 TL
Kime Uygun: Klavyede hızlı yazabilenlere
Nasıl Başlanır: Makale Yazarak Para Kazanmak rehberine göz atın.

 

12. ÇEVİRMENLİK

çevirmen

İngilizce biliyorsanız eğer evde çalışarak para kazanabileceğiniz en iyi iş fikridir. Çevirmen işi almak için internet üzerinden de hizmet veren ve alan şirketlere ulaşabilirsiniz. Çevirmenlik, gelişmekte olan bir ülke olmamız nedeniyle çok yüksek potansiyel taşımaktadır.

Kazanç: Aylık 4.000 TL’e kadar kazanç fırsatı
Kime Uygun: İngilizce ve / veya ek birkaç dil bilenlere
Nasıl Başlanır: yenibiris.com / kariyer.net gibi platformlardaki ilanlara göz atın.

 

13. SOSYAL MEDYA SAYFALARI OLUŞTURUN

sosyal-medya

Sosyal medya hesapları ciddi bir gelir kapısı olmuş durumda. Facebook’ta, Twitter’da, Instagram’da hatta Google Plus’ta yüksek takipçiye sahip sayfalar yüksek fiyatlara satılıyor. Ayrıca bu sayfalara sık sık reklam teklifleri de gelmektedir. Eğer reklam almak istiyorsanız sayfanızın HAKKINDA bölümüne ayrıca bir iletişim adresi bırakmayı ihmal etmeyin.

Kazanç: Değişken – Yüksek Potansiyel
Kime Uygun: Eğlenceli veya bilgilendirici içerik oluşturabilenlere
Nasıl Başlanır: Facebook, Instagram veya Twitter’da sayfa açın.

 

14. AHŞAP OYUNCAK ÜRETİMİ

ahşap-oyuncak

Plastik oyuncaklar sık sık uzmanlar tarafından zararlı olarak nitelendiriliyor. Ayrıca sık sık aynı ürünler piyasada bulunuyor ve çocuklar için ebeveynler farklı alternatifler arıyor. Bu dönemde ahşap oyuncaklar gerçekten ilgi çekmeye başladı. Bir marangoza giderek alabileceğiniz 100 liralık parçalar ile bu işe başlayabiliyorsunuz. Bu tür ürünleri sosyal medyadan satabileceğiniz gibi topluca bir oyuncak mağazasına da satabileceğinizi belirtelim. Ahşap oyuncakları nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Youtube’de bu konuda binlerce Nasıl Yapılır? videosu bulunuyor.

Kazanç: Aylık 2.000 TL’e kadar kazanç fırsatı
Kime Uygun: El işi konusunda maharetli
Nasıl Başlanır: Youtube’de “Ahşap Oyuncak Nasıl Yapılır” videolarına göz atın.

 

15. KOSTÜM TASARIMI

kostüm

Dikiş – nakış ülkemizde birçok insanın ilgisini çeken bir konu ve birçoğumuz bunu yaparken ciddi keyif alıyoruz. Bunu paraya dönüştürmek de gayet kolay. Eğlenceli ve vakit geçirmek için sıklıkla yapılan dikiş – nakış ve kostüm tasarımı konusunda kendinizi geliştirerek siparişler alabilirsiniz. Eğer bu konuda çok bilginiz yoksa ilk etapta yalnızca tamir işi ile de ilgilenebilirsiniz. Etrafınıza birkaç haber salmaktan çekinmeyin, dönüşümü olacaktır.

Kazanç: Aylık 3.000 TL’e kadar kazanç fırsatı
Kime Uygun: Elbise dikimi konusunda maharetli
Nasıl Başlanır: Youtube’de “Kostüm Tasarımı” videolarına göz atın.

 

16. ANAHTARLIK ÜRETİMİ

anahtarlık

Son dönemde el yapımı anahtarlıklara olan ilgi de büyük artış var. Birçok bijuteri mağazasında en çok satılan ürünlerin başında gelen el yapımı anahtarlıkları evde yaparak ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz.

Bu anahtarlıkları mahallenizde, şehrinizde bulunan tuhafiyecilere ve bu ürünlerin satıldığı iş yerlerine satabileceğiniz gibi kendiniz de Instagram ve Facebook üzerinden rahatlıkla satabilirsiniz. Özellikle Instagram üzerinden satışlarda tam anlamıyla patlama var.

Kazanç: Aylık 1.500 TL’e kadar kazanç fırsatı
Kime Uygun: El işi konusunda maharetli
Nasıl BaşlanırEvde Harika Ek İş Fikri rehberimize göz atın.

 

17. ÖZEL HEDİYELİKLER

hediyelik

Evde özel hediyelik ürünleri üreterek gelir elde edebilirsiniz. Bu iş fikrinde biraz yaratıcılığınızı da konuşturmanız gerekiyor. Bu işi yapmak için maksimum 200-300 liralık bir sermayeye ihtiyacınız var. Herhangi bir tuhafiyeye giderek malzemeleri ucuz fiyattan alabilirsiniz. Üretmek istediğiniz hediyelikleri Youtube’den inceleyebilir yada kendi başınıza tasarımlar da üretebilirsiniz.

Kazanç: Aylık 2.500 TL’e kadar kazanç fırsatı
Kime Uygun: El işi konusunda maharetli
Nasıl Başlanır: Youtube videolarına göz atın.

18. INSTAGRAM’DA SATIŞ YAPIN

instagram

Türkiye’de evde yapılabilecek en iyi iş fikirleri arasında kesinlikle Instagram’da satış yapmak bulunuyor. Kısa sürede evinizden bile dışarı çıkmadan eşsiz gelirler elde edebilirsiniz. Üstelik Instagram’da satış yapmaya başlamak için herhangi bir sermayeye de ihtiyacınız bulunmuyor. Bu konuda harika bir rehberimiz var, Instagram’dan Para Kazanmak rehberine göz atarak ek iş fikri hakkında eşsiz bilgiler bulabilirsiniz.

Kazanç: Kazanç sınırı yok.
Kime Uygun: Hafif teknik bilgiye sahip herkes.
Nasıl Başlanır: Rehbere göz atın.

19. SESLENDİRME

seslendirme

İyi bir sese sahip misiniz? Aslında iyi bir sese sahip olmasanız bile çeşitli programlar aracılığıyla da seslendirme yapabilirsiniz. Seslendirme hizmeti sağlamak için en önemli konu önemli bir diksiyondur. Seslendirme hizmetleri genellikle Youtube’nin son dönemde ciddi bir popülariteye sahip olması ile üst seviyelere çıkmıştır. Seslendirme hizmetine yönelik iş almak için Freelancer, Bionluk, Sadeceon gibi sitelerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca Youtube’de bir kanal açarak yaptığınız işleri yayınlamayı ihmal etmeyin.

Kazanç: Aylık 2.500 TL’e kadar kazanç fırsatı
Kime Uygun: Genellikle akıcı ve düzgün bir hitaba sahip herkes.
Nasıl Başlanır: İş İlanları Platformlarına göz atın.

“Evden Yapılabilecek İşler (AYLIK 4.000 TL Ek Gelir)” üzerine 72 yorum

 1. Ayşe says:
 2. seda says:
 3. Erdoğan says:
 4. esra says:
 5. Ozge says:
  • Serpil Göçmen says:
 6. Sadenur says:
 7. deniz çekiç says:
 8. Ilkay Gülderen Akgül says:
 9. Arif says:
 10. Hüseyin says:
 11. Sedat gündük says:
  • ESRA ÜNAL says:
 12. MUSTAFA says:
 13. sukrebey says:
 14. Ek İş Fikirleri says:
 15. AHMET says:
 16. Mehmet aşkaroģlu says:
 17. songül says:
  • Semiha says:
 18. Makbule demirçok says:
 19. Hafize says:
 20. Gürkan says:
  • Aylin says:
  • Mehmet says:
 21. Tuncay Boz says:
 22. GÖZDE says:
 23. gulcan says:
 24. Özlem says:
 25. dsa says:
 26. aysel ÖZER says:
 27. Ece says:
 28. Bahar says:
 29. R.E.ECR says:
 30. emin ali says:
 31. Ayfer says:
 32. Aygül says:
 33. Kenan says:
 34. sevilay says:
 35. Zeynep says:
 36. Dilek says:
 37. Hatice Bozkurt says:
 38. hikmet akyüz says:
 39. Buket says:
 40. mert şerbetci says:
 41. Hepşen says:
 42. Batuhan says:
  • Gonca says:
 43. Mehmet Ziyaeddin ÇELİK says:
 44. levent says:
 45. Sevil says:
 46. Nagehan says:
 47. cuma says:
 48. Hasan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir