Kapat

Evde İş İmkanı

Anasayfa Evde Ek İş Evde İş İmkanı
makale

Evde yapılabilecek iş imkanları ile ev ekonomisine azımsanmayacak kadar katkı sağlayabilirsiniz. Genellikle becerilerilerinizi kullanmanız gerekecek.

Türkiye’de 80 milyona yakın insan yaşıyor. Her insanın bir şirkette, kurumda çalışma şansı yok. Bazen zorunluluk gereğiyle de evden çalışmak zorunda kalınabiliyor. Örneğin 2 çocuğu bulunan ve kariyer yapmak yerine çocuklara bakmayı düşünen bir ev hanımı olabilirsiniz. Yada dışarıda çalışmanızı engelleyen bir engeliniz olabilir veya hepsinden farklı olarak evden çalışmaktan hoşlanıyor olabilirsiniz. Bu nedenle evde iş imkanı konusunda fikirlere ihtiyaç duyanlar için birçok fikri bir araya getirdik.

ORGANİK REÇEL YAPIMI

reçel
Evde iş imkanı arıyorsanız eğer ve reçel yapımı konusunda kendinize güveniyorsanız hiç durmayın, organik reçel üretimine başlayın. Pazardan veya şehrinizdeki Sebze ve Meyve Hali’nden uygun fiyatlar ile organik meyveler bulabilirsiniz. Bu meyvelerden organik reçel üretimi sağlayarak bu ürünlerden para kazanabilirsiz. Organik reçel yapabilmek için birkaç video izlemeniz yada tariflere göz atmanız yeter. O kadar zorlu bir çalışma gerektirmiyor. Organik reçelleri ise herhangi bir markete yada pazarcı tezgahına bile satabilirsiniz. Ortalama olarak reçellerden elde ettiğiniz 200 TL’nin yaklaşık 120 lirası kardır.

KANVAS TABLO

kanvas
Son yılların evler için en iyi dekorasyon fikirleri arasında yer alan ve yüzde 600 kar marjı ile satışa sunulan kanvas tablolar evde iş imkanlarına göz atanlar için kesinlikle harika bir fikir. Evde kanvas tablo üretebilmek için herhangi bir marangoza gidip gerekli malzemeleri alabilirsiniz. Ayrıca kanvas tabloları satmak için herhangi bir ev ürünleri satan dükkanla direkt olarak iletişime geçebilirsiniz. Fabrika üretimi olarak tüm Türkiye’ye satılan kanvas tablolar genellikle aynı olduğu için farklı ve dikkat çekici ürünler daha hızlı satılmaktadır.

Kanvas tabloları üretebilmek için küçük bir baskı makinesi de satın alabilirsiniz. Böylelikle daha hızlı üretim gerçekleştirirsiniz ancak öncelikle potansiyelinizi görmeden makine satın almanızı önermiyoruz. Bu tür makineler için 6-7 bin lira sermaye ihtiyacınız olacak. Kanvas tablolar konusunda seri üretime geçerseniz eğer bu ürünleri sosyal medyadan da satışa sunabilirsiniz. Bunun için özellikle Instagram’ı kullanmanızı öneriyoruz. Ciddi satışlar elde edebilirsiniz.

EVDE SABUN YAPIMI

sabun
“Ben ne anlarım sabundan” diye düşünmeyin hiç. Sabun üretimi gerçekleştirebilmek için sadece bir el kitabı yada birkaç Youtube videosu bile yeterli. Sabun üretmek o kadar zor değil. Genellikle evde üretilen bu sabunlar HOŞ GELDİN BEBEK kutularında kullanılır ve hoş kokuları ile dikkat çeker. Siz bu ürünleri çok uygun fiyatlar ile yine internetten bulabiliyorsunuz. Bu tür sabunları hoş kokular ve şık küçük aksesuarlar ile paket haline getirip sosyal medyadan satabilirsiniz. Ayrıca şehrinizde bu tür ürünlerin satıldığı onlarca işyeri bulunuyordur. Bu dükkanlara da mutlaka KAR PAYI SATIŞI şeklinde ürün bırakmayı ihmal etmeyin. Evde iş konusunda son 1 yıldır ev kadınları arasında çok popüler bir iş olarak dikkat çektiğini de ayrıca belirtelim.

MAKALE YAZIN

makale
Türkiye’de makale yazarak para kazanabileceğiniz onlarca platform bulunuyor. Bu platformlarda çeşitli şirketler, kurumlar, gazeteler ve dergiler için sık sık makale siparişleri alınıyor. Bu siparişler editör olarak alınan kişiler tarafından makaleye dökülüyor. Fiyatları genellikle değişmekle birlikte her 200 kelime için 2-3 TL para kazanabiliyorsunuz. Eğer evde bilgisayarınız varsa ve klavye kullanımınızın iyi olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bu iş fikrini değerlendirmenizi öneriyoruz. Bu konuda ayrıntılı bilgileri >MAKALE YAZARAK PARA KAZANMA adlı rehberimizde bulmanız mümkün.

EL İŞİ

nakış
El işi yapmak için bu konuda maharetli olmanız gerekiyor. Biraz el beceriniz olduğuna inanıyorsanız eğer el işi yaparak para kazanmanız mümkün. El işi sektörünün öldüğünü düşünmeyin, artık moda trendlerinde el işleri ve danteller de ciddi oranda yer alıyor. El işi malzemelerini hemen hemen her mahallede bulunan tuhafiyecilerde bulabilirsiniz. El işlerini yine bu tuhafiyecilere de satabilirsiniz. El işlerini son zamanlarda sosyal medyadan satan birçok kişi bulunuyor. Eğer ciddi manada dikkat çekici el işleri yapabilirseniz bunları sosyal medyadan da rahatlıkla satabilirsiniz.

DAVETİYE YAPIN

davetiye
Yaklaşık 5-6 yıldır en iyi evde iş imkanı arasında yer alıyor. Evde yapılabilecek iş fikirleri ile para kazanma listelerinde mutlaka davetiye hazırlayarak para kazanma yer almalı. Zira davetiye hazırlamak çok zor olmadığı gibi daima iş de bulabiliyorsunuz. Şehrinizde veya semtinizde mutlaka onlarca matbaa bulunuyordur, bu matbaalara giderek bunlarda her daim davetiye işi alabilirsiniz. Her gün 500 – 1000 davetiye hazırlayarak ay sonunda 2-3 bin lira para kazanabilirsiniz. Ancak bunu 2-3 kişiyle yapmanızı kesinlikle öneriyoruz.

ÇEVİRMEN

çevirmen
İngilizce biliyorsanız eğer evde çalışarak para kazanabileceğiniz en iyi iş fikridir. Çevirmen işi almak için internet üzerinden de hizmet veren ve alan şirketlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca yenibiris.com veya kariyer.net gibi sitelerde de bolca çevirmen ilanı bulabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA SAYFALARI OLUŞTURUN

sosyal-medya
Sosyal medya hesapları ciddi bir gelir kapısı olmuş durumda. Facebook’ta, Twitter’da, Instagram’da hatta Google Plus’ta yüksek takipçiye sahip sayfalar yüksek fiyatlara satılıyor. Ayrıca bu sayfalara sık sık reklam teklifleri de gelmektedir. Eğer reklam almak istiyorsanız sayfanızın HAKKINDA bölümüne ayrıca bir iletişim adresi bırakmayı ihmal etmeyin. Sosyal medyada fenomen olmak istiyorsanız bu konudaki rehberimize >FENOMEN OLMAK İSTİYORUM adlı bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

UYGULAMALARDAN KAZANIN

uygulama
Android ve IOS platformlarında milyonlarca uygulama yer alıyor. Bu uygulamalardan bazıları para kazanmak için farklı yollar sunuyor. Örneğin bazı uygulamalarda makale okuyarak, anket şıklayarak yada video izleyerek para kazanma şansınız var. Bu uygulamalardan bazılarını incelemeniz için vermek gerekirse eğer; Hopi, Ebates, Swagbucks… Bu uygulamalara mutlaka göz atın ve nasıl para kazanabileceğinize ilişkin bilgileri bu uygulamalarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

“Evde İş İmkanı” üzerine 12 yorum

 1. Neslihan says:
 2. Özen says:
 3. Yağmur says:
 4. hamit says:
 5. Nuran AKÇAY says:
 6. neriman says:
 7. turgay says:
 8. Melike ercan says:
 9. esma says:
 10. neriman says:
 11. Ayşe Saraç says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir