İngilizce Öğrenilerek Para Kazanma – Yapılacak işler
  1. Anasayfa
  2. Meslekler

İngilizce Öğrenilerek Para Kazanma – Yapılacak işler

1

Dünya artık birbirine daha yakın, bu nedenle özellikle İngilizce dilini bilmek sizlere çok güzel iş kapıları açabilir. Sadece İngilizce öğrenerek para kazanabilir ve bir çok iş yapabilirsiniz. Bu işler çoğu zaman çok fazla vaktinizi almaz ve sizi yormaz.

Dünyanın neredeyse resmi dili İngilizce olmuş durumda. İngilizce öğrenerek bir çok iş koluna direkt olarak giriş yapabilir ve bu iş kollarından güzel paralar elde edebilirsiniz. İngilizce öğrenmek size hem yeni fırsatlar doğuracak hemde SİZİ İKİ İNSAN YAPACAK, zira her dil yeni bir insan demektir.

İngilizce öğrenmek sizin elinizde olan bir süreç. Her insan çaba göstererek İngilizce öğrenebilir. Hem bu süreç eskisi kadar zor değil, hemen hemen 81 ilin tamamında İngilizce öğrenmek için çok kaliteli kurslar hizmet vermektedir. Bu kurslar aracılığıyla 3-4 ay gibi kısa bir sürede İngilizce öğrenebilirsiniz. Bir yaz tatilinizi İngilizce öğrenmeye harcamak kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir süreç.

İNGİLİZCE ÖĞRENİLEREK PARA KAZANMA VE YAPILACAK İŞLER

ÇEVİRMEN

İngilizce Öğrenilerek Para Kazanma - Yapılacak işler
çevirmen

Bir yaz tatilinizi verdiniz ve İngilizce öğrendiniz diyelim, şimdi asıl sürece başlıyoruz. İngilizce öğrenenlerin en çok yaptığı iş çevirmenliktir. Çevirmenlik bürolarına başvuruda bulunarak kendilerinden bir şans isteyebilirsiniz, sektörde eksiklik olduğundan dolayı size şans tanıyacaklardır. Bu şansı iyi değerlendirirseniz kadrolu bir personel gibi para kazanmaya başlayabilirsiniz.

TERCÜMAN

tercüman
Türkiye’nin özellikle Turist çeken bölgelerinde çok fazla Tercümana ihtiyaç bulunmaktadır. Tercümanlık hepinizin bildiği üzere çevirmenlikten daha zor bir iştir ama hem yeni yerler gezersiniz, eğlenirsiniz ve daha çok para kazanırsınız. Bu işi yapabilmek için otellere ve tur operatörlerine başvuruda bulunabilirsiniz. Kendinizi çok geliştirebilirseniz eğer bu sektörde inanılmaz paralar var.

DANIŞMA – ANALİZ

danışman
Yine Türkiye’de bir çok danışmanlık ve analiz şirketi bulunmaktadır. Bu danışmanlık ve analiz şirketlerinin çoğu raporu yabancı kaynaklı olduğu için muhakkak yabancı dil bilen personellere ihtiyaçları var. CV’nizi onlara da bırakmalısınız.

OYUN ÇEVİRMENLİĞİ

oyun-çevirmenliği
Daha kısa sürelerde çalışmak istiyorsanız ise oyun çevirileri yapabilirsiniz. Oyun sektörü dünyanın çok önemli sektörleri arasında yer almaktadır. Hemen hemen her oyun artık onlarca farklı dilde hizmet veriyor. Bu nedenle İnternet üzerinden bu oyun şirketlerine başvuruda bulunabilirsiniz, iyi geri dönüşümler alacağınıza emin olabilirsiniz. Bu iş için evinizden bile çıkmanıza gerek yok.

MARKA DANIŞMANLIĞI

marka-danışmanlığı
Dünya üzerinde milyonlarca marka bulunmaktadır ve bu markalar, marka değerini yükseltmek için hemen hemen dünyanın her ülkesinde farklı şirketler ile çalışmaktadır. Bu şirketlere rastgele olarak Türkiye’deki danışmanlığı için mail atabilirsiniz. Her şirketten olumlu geri dönüşüm alamazsınız evet ancak küçük de olsa bir çok iş için size ulaşacaklardır. Türkiye’nin taşıdığı potansiyel her yıl artış göstermektedir ve şirketler Türkiye pazarını önemsemektedirler.

Bu makalemiz sık sık güncellenmektedir.

İlginizi Çekebilir
çiğ köfte bayilik veren firmalar

Yorumlar (1)

  1. dış memlekette yaşayanlar için ingilizceden Turkçeye çevirme işi geçerli mi? Dış memleketten ulaşarak çalışa bilir miyim?

Bir yanıt yazın