Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak

Evde düzenli bir ek gelir elde etmenin birçok farklı yolu var. Özellikle Avrupa ve ABD’de bu yol için sıklıkla kullanılan yöntemlerden biri ise evde ütü yaparak para kazanmaktır. Ancak yöntemin Türkiye’de halen çok ciddi bir ciro sağladığını belirtmek mümkün değil. Sadece İstanbul, Ankara ve İzmir’de birçok ev hanımı tarafından kullanılan bir ek iş olan ütü yapmak, Anadolu illerinde ve ilçelerinde ise ne yazık ki düzenli bir gelir sağlamıyor.

Evde ütü yapmak temelde çok zor bir işlem değildir, birçok kişi için kendi ihtiyaçlarına 5-10 dakika ayırması yeterli. Ancak özellikle yoğun bir çalışma temposuna sahip kişiler, bununla uğraşmak yerine evde ütü yapabilecek insanlardan yardım alır. Büyük metropollerde ve yoğun çalışma alanlarının bulunduğu bölgelerde evde ütü yaparak para kazanmak mümkün, üstelik ütü dışında sermayeye ihtiyacınız yok.

Örneğin İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde, her insanda olduğu gibi ütü ihtiyacı olmasına rağmen evinde ütü bile bulunmayan binlerce ev bulunur. Bu evlerde yaşayan insanlar genellikle yoğun çalışma temposuna sahiptir ve bunun için vakit bulamazlar. Bu da evde ek iş yapmak isteyenlere fırsat sağlar.

Evde ütü yapmak için iş arıyorsanız, yapmanız gerekenler basit;

  • El ilanı bastırın ve bu el ilanlarını apartman – plazalarda dağıtın
  • Facebook, Instagram gibi hesaplarınızı açın ve bu hesaplarda evde ütü yapabileceğinizi paylaşın
  • Facebook’ta gruplara paylaşım yapın
  • Komşularınıza, çevrenize, akrabalarınıza haber yayın ve bu konu ile ilgilenebilecek kişilere bilgi vermesini isteyin

İlk etapta çok iş bulamayabilirsiniz, ancak aldığınız 2-3 iş sonrasında, bu insanların çevresine de ulaşma fırsatı sağlayacaksınız.

Evde ütü yaparak elde ettiğiniz gelir, ütü yaptığınız elbise kadar değişiklik gösterecektir.Her ütü için ortalama 5 ila 10 TL arası ücret talep edebilirsiniz. Ödemeleri günlük almak yerine kolaylık tanıyıp haftalık yada aylık almanızı öneririz.

EK İŞ ARIYORSANIZ BU FİKİRLERE DE MUTLAKA GÖZ ATIN

“Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak” üzerine 3 yorum

  1. ismimNazmiyeGulengen ev hanimiyim 38yasinda3cocuk annesiyim Ankara keci orende ikamet ediyorum aileme destek icin evde utu isine ihtiyacim var.Saygilar

    Cevapla

Yorum yapın