1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

En İyi 5 Borsa Kitabı

En İyi 5 Borsa Kitabı
0

Borsa, kısa ve uzun vadeli karlı yatırım sağlayabilen bir yatırım aracıdır. Ancak diğer birçok yatırım aracına göre daha riskli olan borsa piyasalarında doğru ve stratejik hamleler yapmak için yıllar süren bir ‘kendini geliştirme’ sürecine ihtiyacınız olacak. Bu süreçte tüm dünyada kabul görmüş uzman borsa kitaplarına göz atmak isteyebilirsiniz.

Doğru ve planlı yatırım yapmak için bu kitapları okumadan borsaya girmenizi pek tavsiye etmediğimizi belirtmek isteriz. İyi bir girişimci olmak için daha önce aynı yoldan gidenlerin öykülerine kulak vermek sizi karanlık bir yoldan kurtaracaktır.

1. HEDGE CAMBAZLARI

Barton Biggs piyasaları, Wall Street sahnesini izleyen diğer tüm gözlemcilerden daha müthiş bir tarz, açıklık ve kavrayışla anlatıyor. Yeni kitabı Hedge Cambazları’nda hedge fonları ve yatırım dünyasına ilişkin pek çok değerli bilgi verirken bile muazzam eğlendiriyor. Biggs aynı zamanda Wall Street piyasalarında 30 yılı aşkın çalışmış bir isim.

2. WARREN BUFFETT TARZI

Dünyada 1 milyona yakın okurla buluşan Robert G. Hagstrom JR.’ın dünyanın en zengin yatırımcılarından Warren Buffett’i anlatan kitabı ‘Warren Buffett Tarzı”nda harika yatırım ve strateji fikirleri bulacaksınız. Genel olarak teknik yerine temel analizi ele alan Warren Buffett’in aslında ne kadar basit mantıklar ile ciddi gelirler elde ettiğini görmek için eşsiz bir kitap.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 14 Adımda Borsadan Para Kazanmak

3. KUR SAVAŞLARI

Ünlü yazar James Rickards tarafından ele alınan Kur Savaşları genel olarak döviz piyasalarını ele alıyor. Ülkeler arasındaki kur savaşlarına değinen Rickards, siyasi ve politik olarak paranın dünya üzerindeki hareketlerini anlamanıza yardımcı olacak.

4. BORSA SİHİRBAZLARI

Yazar Jack D. Schwager’ın yatırımcılara kazandırdığı ‘Borsa Sihirbazları’ kitabı, birçok eleştirmene göre bugüne kadar Wall Street hakkında yazılan en iyi kitaplar arasında yer alıyor. 1998 yılında yazılmasına rağmen halen birçok yatırımcının baş köşesinde duran bir kitaptır.

5. BİR BORSA SPEKÜLATÖRÜNÜN ANILARI

Yazar Edvin Lefevre’nin kaleme aldığı ‘Bir Borsa Spekülatörünün Anıları’ kitabında adından da anlaşılacağı üzere borsa spekülatörlerine değiniliyor. Bugüne değin yazılmış en saygın finans kitaplarından biri olarak lanse edilen kitap, 2016 yılında çıkmış olmasına rağmen, içerisinde yer alan bilgiler 80 yıla değiniyor.

6. BORSA’DA TEK BAŞINA

John Rothchild ve Peter Lynch tarafından hazırlanan kitapta, genel olarak yatırımcılara bireysel tavsiyelerde bulunuluyor. Time dergisi tarafından ABD’nin en iyi fon yönetici olarak gösterilen Peter Lynch’in de imzasının bulunduğu kitapta birbirinden değerli görüşler ve değerlendirmeler bulacaksınız.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir