Şehir Hayatına Alışamadığı İçin Zengin Oldu!

Şehir Hayatına Alışamadığı İçin Zengin Oldu! hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Şehir Hayatına Alışamadığı İçin Zengin Oldu! ile benzer konular hakkında bilgi almak için Başarı Hikayeleri, Girişimcilik, KOSGEB Kredi ve Hibe kategorimize göz atabilirsiniz.

Mersin’de yaşayan ve şehir hayatından sıkıldıktan sonra köyüne dönmeye karar veren 30 yaşındaki Yeter Tiken, Toros Dağları’nda bulunan köyüne devlet desteği ile küçük bir tavuk çiftliği açarak girişimci oldu. Bu girişimini zamanla büyüten ve kısa sürede aldığı desteğin tümünü işine yatıran girişimci Yeter Tiken, kısa sürede zenginler arasına girmeyi başardı.

2008 yılında Ramazan Tiken ile evlenen Yeter Tiken, eşinin işi nedeniyle Mersin’in Tarsus ilçesine taşındı. Ancak Tiken çiftli kent hayatına alışamadı ve bunun üzerine köye dönme kararı aldı. Köyüne dönen Tiken çiftinden Ramazan Tiken bulduğu bir işe girdi. Ev ekonomisine katkı yapmak isteyen Yeter Tiken ise birkaç tavuk alarak küçük bir çiftlik kurdu. Çiftliğini geliştirmek isteyen genç ev kadını, bunun üzerine ilçedeki Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Genç Çiftçi Projesi’ne başvurdu. Başvurudan olumlu sonuç alan genç girişimciye 30 bin lira hibe verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: TAVUK ÇİFTLİĞİ AÇMAK

Aldığı hibe ile 6 dönüm üzerine kurulu arsasını bir tavuk çiftliğine dönüştüren Tiken, burada 2-3 tavuktan ilçeye yumurta satabilecek kadar büyüdü.

Başarısından dolayı gururlu olduğunu belirten Tiken, “Şimdilerde kendi sigortamı da yatırıyorum. Bir kadın olarak bunu başarmanın gururunu yaşıyorum. Kendi ihtiyacımız için girdiğimiz tavuk işinde şu anda çevre ilçelerdeki market ve işletmelere yumurta satışı yapıyoruz. Satışlarımızda köyümüzün adını kullanıyoruz. Bu sayede hem işimizi büyüttük hem de köyümüzün tanıtımına katkı sağladık. İşimizi devam ettirerek yumurtalarımızı çevre illere de satma hedefindeyiz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRZengin Olmanın YollarıNasıl Zengin Olunur

ANADOLU AJANSI

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Şehir Hayatına Alışamadığı İçin Zengin Oldu! hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!