1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

İyi Bir Lider Olmak İçin Okunması Gereken 8 Kitap

İyi Bir Lider Olmak İçin Okunması Gereken 8 Kitap
0

Daha iyi bir lider pozisyonuna gelmek veya geldiğiniz pozisyonu korumak için kendinizi her koşulda geliştirmeniz gerekiyor. Başarılı bir lider olmak çoğu zaman doğuştan elde edilen bir yetenek değildir. Liderliğe kendini yakıştırmayan bir insan bile çok başarılı bir lider olabilir. Ancak iyi bir lider, kendini geliştirmekten asla yorulmamalıdır. Bu kapsamda bazı ilhamlara ve detaylandırılmış düşüncelere ihtiyacınız olabilir. Bu konuda kitaplar size gerçekten çok yardımcı olacak…

Başarılı bir lider olmak istiyorsanız eğer okumanızı önerdiğimiz 8 kitap var. İşte bilim odaklı olarak sizi daha iyi bir lider yapacak 8 kitap…

1. DRİVE – Daniel H. Pink

drive

Drive, büyük fikirlerle dolu, düşünme ve yaşama şeklinizi değiştirecek ender kitaplardan biri. Ünlü Türk Doktor Mehmet Öz, kitap için; “Drive, sizi düşünmeye ve harekete geçmeye teşvik eden nadir kitaplardan. Yazar, ortaya koyduğu güçlü ve bilimsel savlarla motivasyon olgusunu yeniden düşünmemizi sağlarken, bize hayatımızı değiştirmek için ihtiyaç duyacağımız araçları da sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

2. ALIŞKANLIKLARIN GÜCÜ – Charles Duhigg

alışkanlıkların-gücü

Alışkanlıkların Gücü’nde New York Times’ın ödüllü iş dünyası muhabiri Charles Duhigg, alışkanlıkların neden var olduğunu ve nasıl değiştirilebileceğini keskin zekası ve muazzam ifade yeteneğiyle keyifli bir şekilde anlatarak, insanoğlunun doğasına yönelik yepyeni bir bakış açısı ortaya koymaktadır.

Kitabı okuduğunuzda, bazı insanların ve şirketlerin kendilerini neden bir çırpıda değiştirebildiklerini, bazılarınınsa neden yıllarca uğraştıkları halde değişmeyi başaramadıklarını anlayacaksınız.

İlginizi ÇekebilirÇalışanları Motive Etmenin 4 Yolu

3. ORJİNALLER – Adam Grant

orjinaller

Orijinaller size, kendi fikirlerinizi dile getirmek ve harekete geçmek için gereken bilgi ve cesareti verecek.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Bu son derece eğlenceli ve sıradışı kitap, Yenilik Çağı’na yepyeni bir ışık tutuyor. Adam Grant, başarı öykülerinin altındaki efsaneleri çürüterek, kök salmış inançlara kafa tutarak, büyük değişim aktörleri arasında ortak noktalar bularak sadece dünyadaki yerimize değil, dünyayı altüst etme potansiyelimize ilişkin etkileyici, yeni bir bakış açısı sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En İyi Fikirleriniz Sizden Başka Hiç Kimsenin İnanmadıklarıdır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRHayatınızı Değiştirecek 14 İş Kitabı

4. EXTREME OWNERSHIP – Jocko Willink (İngilizce)

extreme-ownership

Türkçesi henüz basılmayan Jocko Willink’in Extreme Ownership adlı kitabında dünyanın en önemli silahlı kuvvetlerinden biri olan SEAL’a liderlik eden Jocko Willink ve Leif Babin’in hayat öyküleri anlatılıyor. Kitapta kurumlar arası etkileşim ve liderlik konularında eşsiz deneyimler yer alıyor.

5. DOST KAZANMA ve İNSANLARI ETKİLEME SANATI – Dale Carnegie

dost-kazanma-ve-insanlari-etkileme-sanati

Bu kitapta yer alan, geçerliliği zaman içinde kanıtlanmış öğütler, elli yıldır milyonlarca insan tarafından okundu, on binlerce ünlü insanı hem iş hem de özel yaşamlarında başarı merdiveninin zirvesine taşıdı.

“Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı” 2000’li yılların rekabeti ve karmaşası içindeki okuyucuların da potansiyellerinin doruk noktasına ulaşmalarını sağlamak için gözden geçirildi ve günümüze uyarlandı.Bu kitabı okuduğunuzda; insanların sizden hoşlanmalarını ve sizinle fikir birliğine varmalarını sağlamanın, onları kırıp incitmeden değiştirmenin yollarını öğrenecek, yaşamın sizin için daha kolay hale geldiğini göreceksiniz.

6. ELON MUSK – TESLA SPACEX ve MUHTEŞEM GELECEĞİN PEŞİNDE – Ashlee Vance

elon-musk

Bu kitap; 1971 doğumlu genç bir girişimci olan Elon Musk’un şirketleri ile dünyadaki otomotiv, uzay-havacılık ve enerji sektörlerindeki yerleşik düzene meydan okumasının sıra dışı hikâyesini anlatıyor. Kitap ABD’de haftalarca en çok satanlar listesinde yer aldı.

7. THE HARD THING ABOUT HARD THINGS – Ben Horowitz (İngilizce)

hardthingsbook

Dünya çapında bir şirket sahibi olmak veya ona liderlik etmek isteyen herkesin okuması gereken bir kitap. Kitap Ben Horowitz’in kişisel anlatımını içeriyor.

8. DÜRTME – Richard Thaler

dürtme

İnsanları, onların daha sağlıklı, daha zengin ve daha özgür olmalarını sağlayarak, hayatlarını geliştirecek kararlara doğru dürtmek üzerine yeni bir bilim dalı olan seçim mimarisini nasıl uygulayabileceğimiz hakkında çığır açan bir tartışma.
Hayatta doğru kararlar alabilmek için bu kitabı okumalısınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir