1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

En İyi 12 Başarı – Azim – Motivasyon Filmleri

En İyi 12 Başarı – Azim – Motivasyon Filmleri
3

Başarılı bir girişimcinin de zaman zaman motivasyona ihtiyacı olmakta. Bu konuda birçok kitap, müzik veya sohbet önerileri olabilir. Ancak başarı konulu filmleri seyrederek de çok güçlü bir motivasyon elde edebilirsiniz. Başarı filmleri genel olarak bir karakterin gelişimini ve bu gelişimi önündeki engelleri aşmasını konu ediniyor.

Listemizde en iyi 12 başarı konulu filmleri bulacaksınız… Tabii ki spoiler vermeyeceğiz!

1- Gece Vurgunu (Nightcrawler)

2014 – IMDb: 7,9

Bir Drama – Gerilim filmi olmasına rağmen, bu film sayesinde görüş açınız büyük ölçüde artacaktır. Acımasız hikayeler ile dolu olan Gece Vurgunu filmi birçok girişimcilik listesinde yer almaktadır. Fırsatları doğru zamanda doğru şekilde kullanmayı öğretebilecek kadar ince mesajlar var.

2- Sosyal Ağ (The Social Network)

2010 – IMDb: 7,7

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in hayat hikayesini anlatan film. Şaşkınlık uyandıracak kadar önemli anların yer aldığı filmde, önemli bir başarı – motivasyon ve hırs konusu bulacaksınız. Hayalleriniz varsa ve bunları gerçekleştirmek konusunda çelişkilere sahipseniz mutlaka önerilerimiz arasında yer alıyor.

Filmin en güzel noktası ise tamamen yaşanmış bir hikaye olması.

3. Silikon Vadisinin Korsanları (Pirates Of Silicon Valley)

1999 – IMDb: 7,3

Microsoft’tan Bill Gates ve Apple’den Steve Jobs’un hayat hikayesini konu edinen harika bir başarı konulu film. Her iki efsane ismin birbirleriyle olan rekabetini anlatan film mutlaka izlemeniz gereken filmler arasında yer almakta.

4. Mutluluk Peşinde (Rabbit Hole)

2011 – IMDb: 7,6

Başarıdan ziyade harika bir motivasyon filmi. Bir şeylerden vazgeçmemeyi öğrenmek istiyorsanız mutlaka izlemeniz gereken bir film. Will Smith’in Chris Gardner’ı canlandırdığı Mutluluk Peşinde filmi basit bir mesaj veriyor: Asla pes etme!

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Çalışanları Motive Etmenin 4 Yolu

5. Esaretin Bedeli (Shawshank Redemption)

1994 – IMDb: 9,3

IMDb’ye göre tüm zamanların en özel filmlerinden biri olan Esaretin Bedeli tam aradığınız türden bir film. Eğer izlemediyseniz bu kesinlikle büyük bir kayıp! Filmde genel olarak 2 tutuklunun ceza evinden kaçışını konu ediniyor. Başarı, mutlak azimle gerçekleştirilebilir!

6. Forrest Gump

1994 – IMDb: 8,8

Bir şeyleri gerçekleştirebilmek için dahi olmanıza gerek yok! Evet Tom Hanks’in canlandırdığı Forrest Gump filminde bu duyguyu iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

7. Kazanma Sanatı (Moneyball)

2011 – IMDb: 7,6

Harika bir girişimcilik öyküsü. Moneyball filminde rekabet şartlarının ne olduğunu ve hiç para harcamadan nasıl rakiplerinizi alt edebileceğinize dair harika bir hikaye bulacaksınız. Üstelik rekabeti oluşturan ekip ise işinde pek iyi değil!

8. Borsa (Wall Street)

1987 – IMDb: 7,7

Çok eski bir film olmasına rağmen hala büyük ipuçları sağlayacak harika bir öykü barındırıyor. Borsa filminde genel olarak “açgözlülüğün” kötü bir şey olduğunu öğrenme fırsatı bulacaksınız. Etkili bir hikaye barındıran Borsa filminde aç gözlü birkaç brokerin zenginliğe yürüdüğü adımlar yer alıyor.

9. Yeni Bir Başlangıç (Jerry McGuire)

1996 – IMDb: 7,3

Başarılı olmak için daima denemeniz gerektiği anlatan bir öykü. Başrolünde Tom Cruise’in olduğu filmde, daima deneyen ve her seferinde yeniden ayağa kalkan bir adamın hem ailevi hemde ekonomik olarak yükselişi yer alıyor.

10. Apollo 13

1995 – IMDb: 7,6

Tom Hanks, Kevin Bacon, Bill Paxton ve Ed Harris’in başrollerinde bulunduğu Apollo 13 filminde ay görevi nedeniyle uzağa gönderilen astronotların, bütün zorluklara rağmen dünyaya canlı dönüşleri anlatılıyor. Başarı – azim konulu mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer alıyor. Filmden alınabilecek en büyük ders, bütün zorlukların üstesinden gelinebileceğidir.

11. Her Şeyin Teorisi (The Theory of Everything)

2014 – IMDb: 7,6

Fizikçi, evrenbilimci, astronom, teorisyen ve yazar gibi birçok konuda alanının en iyileri arasında kabul edilen ünlü bilim insanı Stephen Hawking’in hayat hikayesinin anlatıldığı film. Bu filmde özellikle motivasyonun üst sınırlarını hissedeceksiniz.

12. Ekim Düşü (October Sky)

1999 – IMDb: 7,8

Gerçek bir hikaye olması nedeniyle kesinlikle dikkat çekici bir film. Filmde bir madencinin oğlunun, NASA’da mühendis olduğu hikaye ele alınıyor. Harika bir kadroya sahip olan Ekim Düşü filmi de en iyi başarı konulu filmler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. 22 Mart 2018

    Ben köfte satmayı düşünüyorum bu konu hakkında bilgi alabilirmiyiz

  2. 11 Mart 2018

    Bu değerli bilgiler için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir