Akşamları Ek İş Yapmak İçin 12 Fikir

evde ek iş

Günde 8 saat çalışarak hayatınızı sürdürmeye çalışmak size cazip geliyor olabilir ancak bu muhtemelen biriktirecek kadar gelir elde etmenizi sağlamıyordur. Bu nedenle herkese önerdiğimiz gibi siz de boş kalan vakitlerinizde ve özellikle akşamları ek iş yaparak gelirinizi artırabilirsiniz.

Akşamları hemen hemen hepimizin iş dışında fazladan 5-6 boş saati bulunuyordur. Bu saati televizyon karşısında bir şeyler atıştırarak geçirebilir veya ek iş yaparak gelirinizi artırmaya odaklanabilirsiniz. Üstelik her iş size yorucu ve sıkıcı bir süreç getirmeyecektir, tam aksine hoşunuza giden bir şeyler üzerine yoğunlaşarak da vaktinizi daha eğlenceli geçirebilir ve bundan ek gelir elde edebilirsiniz.

İşte akşamları yapabileceğiniz 12 ek iş fikri:

1. AHŞAP OYUNCAKLAR

Son dönemde insanlar özellikle çocuklarına kanserojen oldukları sıklıkla belirtilen plastik oyuncaklar yerine ahşap oyuncaklar alıyor. Bu da önemli bir sektörün her geçen gün daha fazla iş hacmine ulaşmasını sağlıyor. Siz de bu sektörden kendi başınıza para kazanabilirsiniz, üstelik çok düşük sermaye ile ahşap oyuncaklar yapabilmeniz mümkün.

Bir tuhafiyeciye giderek malzemeleri satın alabiliyorsunuz, ardından akşamları 1-2 saat çalışarak günde 3-4 parça bile ahşap oyuncak yapabilirsiniz. Eğer nasıl yapacağınız hakkında bir bilginiz yoksa ilk olarak Youtube’de “ahşap oyuncak yapımı” videolarına göz atmanızı öneririz. Oyuncakları ilk etapta etrafınızda çocuk sahibi olan insanlara satabileceğiniz gibi oyuncakçılara ve pazardaki tezgah sahiplerine de satış yapabilirsiniz.

2. REKLAM TEMSİLCİLİĞİ

Günümüzde hemen hemen tüm işletmelerin reklamlar ile doğrudan bir ilgisi vardır. Bu konuyu da genellikle işletmelerin “reklam temsilcileri” halleder. Bu kapsamda işletmelere reklam temsilciği hizmeti sağlayabilirsiniz. Ek bilgiler Reklam Temsilcisi rehberinde yer alıyor.

3. İKİNCİ EL PLATFORMLARINI TAKİP ETMEK

Sadece Sahibinden, Letgo ve Gittigidiyor gibi platformları takip ederek de para kazanabilirsiniz. Bu platformlarda acil paraya ihtiyacı olduğu için çok ucuz fiyatlar ile sıklıkla ürün satış ilanları açılıyor. Bu ilanlara en hızlı başvuruda bulunanlar, birçok ürünü piyasa fiyatının yarısına bile satın alabiliyor.

Unutmamanız gereken şey, bir üründen kar etmenin en iyi yolu onu düşük fiyat ile satın almaktır. Aynı ürünü yine bu platformlarda piyasa fiyatında satışa sunabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Letgo’dan Para Kazanmak

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

4. VİDEO HAZIRLAMAK

Eğlenceli yada bilgi odaklı videolar hazırlayıp bu videoları Youtube, Dailymotion gibi platformlara yükleyerek de para kazanabilirsiniz. Günümüzde bu yol ile malikane satın alan insanlar bile var, üstelik çoğu günde yalnızca 2-3 saat çalışıyor.

Konu hakkında ek bilgiler: Youtube’den Para KazanmakDailymotion’dan Para Kazanmak

5. YATIRIM YAPMAK

Aslında hiç çalışmadan para kazanabilmenin en etkili yolu yatırım yapmaktır. Günümüzde yatırım yaparak para kazanabileceğiniz birçok farklı yol vardır. Bunlardan bazıları düzenli gelir akışı bile sağlar. Yatırım yaparak para kazanabileceğiniz yollara göz atmak için En Karlı 14 Yatırım Aracı rehberimize göz atmanızı öneririz.

6. MAKALE YAZIN

Türkiye’de bile sadece akşamları veya günün 3-4 saatinde makale yazarak para kazanan binlerce kişi var. Sadece hızlı klavye kullanımı ve internet bağlantısı sahibiyseniz siz de makale yazarak para kazanabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanmaya odaklanmak istiyorsanız Makale Yazarak Para Kazanmak adlı rehberimizden tüm ek bilgileri ve platformların internet adreslerine göz atabilirsiniz.

7. SOSYAL MEDYA FENOMENLİĞİ

Sosyal medya fenomeni olarak da eşsiz gelir kazanma fırsatına sahipsiniz. Direkt olarak kendinizi bir fenomene dönüştürmeye çalışmak yerine bir marka veya hayali karakter olarak da ilerleyebilirsiniz.

Sosyal medya hesapları ciddi bir gelir kapısı olmuş durumda. Facebook’ta, Twitter’da, Instagram’da hatta Google Plus’ta yüksek takipçiye sahip sayfalar yüksek fiyatlara satılıyor. Ayrıca bu sayfalara sık sık reklam teklifleri de gelmektedir. Eğer reklam almak istiyorsanız sosyal medya hesabınızın HAKKINDA bölümüne ayrıca bir iletişim adresi bırakmayı ihmal etmeyin.

8. ÖZEL HEDİYELİKLER ÜRETİN

Bazı işler için ciddi manada sermaye talebi gerektirmiyor. 100 – 200 lira ile bile başlanabilecek bir iş fikri olan Özel Hediyelikler İşi ile kısa sürede evden çalışarak ve sermayesiz bir şekilde para kazanabilirsiniz. Hediyelik sektörü son zamanlarda ciddi manada büyüyor. Bu büyüme sürecinden faydalanmak sizin elinizde. Sektörde büyük şirketler bulunuyor ama bu şirketler genellikle hep aynı ürünleri satışa koymaları nedeniyle farklı ürünler ve tasarımlarda para kazandırıyor.

Bu işi yapmak için maksimum 200-300 liralık bir sermayeye ihtiyacınız var. Herhangi bir tuhafiyeye giderek malzemeleri ucuz fiyattan alabilirsiniz. Üretmek istediğiniz hediyelikleri Youtube’den inceleyebilir yada kendi başınıza tasarımlar da üretebilirsiniz.

9. EŞYA TAMİRİ

Bir şeyleri tamir etmekten hoşlanıyor musunuz? Bunu para kazandıran hobiye dönüştürmek ise düşündüğünüz kadar zor değil. İster etrafınızdaki evlere kartınızı bırakarak ev eşyaları tamiri yaptığınızı belirtin ve iş almaya başlayın isterseniz de çeşitli spotçularda bozulan ev aletlerini satın alarak bunları evinizde tamir edin ve yeniden satışa koyun. Her halükarda eğleneceğinizi ve bundan para kazanacağınızı umuyoruz.

10. GRAFİKERLİK

Bilgisayar üzerinden yapılan grafikler son dönemde büyük bir ihtiyaç haline geldi. Hemen hemen her kurum, kuruluş ve şirket için bir grafiker gerekiyor. Ancak bu tür grafikerleri istihdam etmek yerine genellikle iş bazlı internet üzerinden iş veren bu kurum ve şirketler bunları da internet üzerinden ilanlar ile arıyor. Bu tür ilan sitelerinde binlerce part-time grafikerlik işi bulunuyor. Eğer yeteneğiniz varsa ve dikkat çekici grafikler ortaya çıkarabileceğinize inanıyorsanız mutlaka değerlendirin.

11. EL İŞİ

Özellikle ev hanımları tarafından icra edilen el sanatları da para kazandıran hobiler arasında yer alıyor. Türkiye’nin en eski para kazandıran hobileri arasında yer alan el sanatları 4-5 yıl öncesinde bir miktar imaj kaybına uğramıştı. Ancak günümüzde özellikle ve özellikle dantel ürünler yeniden moda haline geldi. Eğer dantel konusunda el becerilerinize güveniyorsanız bu ürünleri tuhafiyecilere çok rahat satabiliyorsunuz. Ayrıca birkaç üründen sonra mutlaka özel siparişler alacağınızı belirtelim. Ve son olarak eğer gelinliklere dantel montajı yapabiliyorsanız çok fazla para kazanabileceğinizi belirtelim, şuanda sektörün modası bu.

12. NİKAH ŞEKERİ YAPMAK

Düğün ve nikah törenlerinde misafirlere dağıtılan nikah şekerlerini yaparak güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Eğlenceli bir iş olan nikah şekeri üretimini yapmaya başlamadan önce sipariş almanızı öneriyoruz. Bu tür ürünlerin uzun sürede elinizde kalması iyi değil, bu nedenle birkaç düğün salonuna, fotoğrafçıya ve nikah şekeri satan mağaza ile görüşerek siparişler alın. Bu işi yapabilmek için ciddi bir beceriye ihtiyacınız yok. Ayrıca evde 2-3 kişiyseniz çok daha fazla para kazanabilirsiniz.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık