Patrona Sinirlenip İşten Çıktılar! Şimdi 100 İşçileri Var

Başarı Hikayeleri > Patrona Sinirlenip İşten Çıktılar! Şimdi 100 İşçileri Var

İzmir’de bir metal geri dönüşüm atölyesinde çalışan Makine mühendisi Aytekin Yelekçioğlu ve makine ustası Mehmet Gümülcine, uzun yıllar emek verdiği atölye sahiplerinin kendilerinin hoşuna gitmeyen yeni bir sözleşmeyi imzalamalarını istemesi üzerine işten çıkıp, kendi işlerini kurmak için yola koyuldu.

İlk sermayeleri ile İzmir’in Bornova Sanayi Sitesi’nde küçük bir atölye kurarak burada geri dönüşüm, demir çelik, çimento, maden, kağıt, kimya, ambalaj, döküm, otomotiv ve gemicilik makinelerine yönelik teçhizatlar üretmeye başladı. Kısa sürede yoğun sipariş almaya başlayan 2 girişimci, 100 metrekare olan dükkanlarının kendilerine yetmediğini fark etti. Bunun üzerine 500 metrekarelik yeni bir iş yeri bulan Yelekçioğlu ve Gümülcine, aradan geçen 11 yılda 35 farklı ürün için hizmet vermeye ve 100 işçi sayısına ulaşmayı başardı.

Günümüzde 37 ülkeye yıllık 6 milyon dolarlık ihracat yapan işletmenin sahibi olan 2 girişimci, kendi sektörlerinde Türkiye’nin lider şirketi olmayı başardı.

Başarıya ulaşmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirten Gümülcine, “Bizim azmimizin yanında devletimizin de destekleri çok büyük. KOSGEB, İZKA ve diğer kurumların çok büyük desteklerini gördük. Aldığımız destekler bizi her zaman bir basamak yukarı çıkarttı.” dedi.

Firma olarak her yıl 2 yeni ürün tasarladıklarını ve pazara sürdüklerini anlatan Gümülcine, aynı hızla büyümeye devam etmek istediklerini dile getirdi.

Anadolu Ajansı

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Patrona Sinirlenip İşten Çıktılar! Şimdi 100 İşçileri Var hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“Patrona Sinirlenip İşten Çıktılar! Şimdi 100 İşçileri Var” üzerine bir yorum

Yorum yapın