1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş

Paketsa Ankara – İstanbul – İzmir Dolandırıcılığı!

Paketsa Ankara – İstanbul – İzmir Dolandırıcılığı!
0

Karlı İş Fikirleri platformumuza son dönemde “Paketsa” adlı bir şirkete ilişkin sık sık sorular geliyor. Bizlere gelen bilgilere göre, adına Paketsa adını veren ve herhangi bir tüzel kişiliği bulunmayan bir şirket tarafından evde paketleme işi vereceği iddiasıyla, evde ek iş arayanlardan para alınıyor.

Konuyu incelediğimizde Paketsa adlı bir vergi mükellefinin olmadığını fark ettik. Ancak kümelenmiş bir şekilde özellikle Ankara – İstanbul ve İzmir‘de kendilerine Paketsa adını veren birkaç şahsın, evde ek iş vaadi ile insanlardan haksız para topladığını fark ettik. Söz konusu şahıslar asla evde paketleme işi vermemektedir ve sizden üyelik adı altında para aldıkları gibi, ek olarak kimlik bilgilerinizi de almaktadır. Bu kimlik bilgilerinize ne yaptıklarını henüz belirlememiş olsak da, niyetlerinin pek iyi olmadığını belirtmek istiyoruz.

Özellikle evde ek iş arayanlara sosyal medya üzerinden ulaştıkları ifade edilen bu şahıslara karşı dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Evde ek iş gibi işler elbette bulunabiliyor ancak bu işi verenler sizden kesinlikle para veya kimlik bilgilerinizi talep etmiyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Karlı İş Fikirleri platformumuzda da yer alan EVDE EK İŞ bölümünde gerçek paketleme işlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Lütfen dolandırıcılara karşı dikkatli olunuz ve kimlik bilgilerinizi tanımadığınız kişiler ile paylaşmayın. Ayrıca para karşılığı üyelik talep eden bütün sistemlere karşı da mutlaka dikkatli olunuz. Çeşitli referanslara sahip olduklarını iddia eden birçok şahsın veya firmanın bu referanslarının da gerçek olup olmadığını mutlaka inceleyiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Aktif: Veganlara Yönelik 9 İş Fikirleri
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap